reklama

Nastolatek zbudował bibliotekę z 17 tysięcy klocków Lego

Data: 2020-10-31 17:34:10 Autor: pobarski

Szukacie pomysłów na to, jak spędzić chłodne, jesienne wieczory? Pewien nastolatek postanowił stworzyć kopię swojej miejskiej biblioteki z klocków Lego. Do wybudowania repliki książnicy wykorzystano ponad 17 tysięcy elementów. 

Obrazek w treści

Co można robić w wolnym czasie? Przeczytać nowe książki, nadrobić odcinki ulubionego serialu, albo… poskładać bibliotekę z klocków Lego! Tego zadania podjął się nastolatek z Bangor – miejscowości Stephena Kinga. Nastoletni pasjonat klocków stworzył replikę miejskiej biblioteki publicznej – Bangor Public Library

Czytaj także: Zbuduj własną księgarnię… z Lego!

Za projekt i realizację biblioteki z klocków odpowiada uczeń lokalnej szkoły średniej, Beckett Mundell-Wood, który w przeszłości stworzył repliki innych budynków miejskich. Replika z biblioteki jest jednak jego największym z dotychczasowych projektów – do stworzenia książnicy z Lego wykorzystano łącznie 17833 klocków. Biblioteka stworzona została w skali 1:48, a jej waga to około 30 kilogramów!

Chłopak pracował nad swoją biblioteką z klocków przez ponad rok, a wcześniej – zrobił gruntowne badania dotyczące wyglądu książnicy. Wykonał zdjęcia we wnętrzu biblioteki, a także nagrania zewnętrzne za pomocą drona. W ten sposób udało mu się odwzorować zarówno wnętrze książnicy, jak i szczegóły dachu. 

Aby zrealizować projekt, chłopak musiał zakupić łącznie 42 zestawy klocków, które sprowadzane były z całego świata. Kupno klocków pochłonęło około 3500 dolarów (ok. 14 tysięcy złotych!), z czego część sumy została dofinansowana przez władze miejskie oraz lokalnych ofiarodawców – firmę architektoniczną i niezależnego fotografa. 

Czytaj także: Maszyna do pisania z… klocków LEGO! Oto nowy zestaw marki 

Nastolatek pragnie, by jego nietypowa pasja stała się także źródłem utrzymania. W ubiegłym roku rozpoczął własny biznes, otrzymując zlecenia od prywatnych firm, które chciałyby posiadać dowolne budowle – repliki swoich siedzib czy własnych produktów. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje