Netflix już blokuje konta w Polsce!

Data: 2023-06-07 12:51:14 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Nowa polityka Netflixa dotycząca współdzielenia kont niedawno weszła w życie. Platforma streamingowa zaczęła w Polsce blokować dostęp do kont osobom spoza gospodarstwa domowego. 

Fotografia ilustracyjna - osoby oglądające NetflixaFotografia ilustracyjna / fot. Pexels

Netflix już od dłuższego czasu informował o zmianach dotyczących współdzielenia kont pomiędzy osobami spoza jednego gospodarstwa domowego. Ostatnio dokładnie zapowiedziano, na czym polega nowa polityka. Okazuje się, że nie były to tylko czcze obietnice i platforma faktycznie zablokowała niektórym użytkownikom dostęp do kont.

„Ten telewizor nie jest przypisany do gospodarstwa domowego” - o co chodzi?

Takie powiadomienie mogli niedawno zobaczyć użytkownicy Netflixa. Na razie platforma blokuje dostęp do kont tylko i wyłącznie na telewizorach. Możliwe jednak, że wkrótce podobnie stanie się również z komputerami, tabletami, czy też telefonami. 

czytaj także: Angelina Jolie stworzyła książkę razem z Amnesty International – publikacja dotyczy praw dzieci

Użytkownicy serwisu streamingowego wstawili już, między innymi na Twittera, zdjęcia powiadomienia dotyczącego zablokowanego konta:

Na różnych mediach społecznościowych możemy przeczytać zbulwersowane opinie użytkowników platformy. Sporo osób zdecydowało się zrezygnować z subskrypcji. Co ciekawe, pod powiadomieniem znajdują się trzy opcje. Jedną z nich jest po prostu założenie nowego konta. Kolejna to możliwość zaktualizowania gospodarstwa domowego. Jak się okazuje, można to zrobić dzięki weryfikacji za pomocą kodu wysyłanego w mailu, lub SMS-ie Od teraz więc z jednego konta skorzystają tylko i wyłącznie osoby mieszkające razem.

Wykorzystujemy informacje takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta, aby ustalić, czy urządzenie zalogowane na Twoim koncie należy do Twojego gospodarstwa domowego.

– Netflix na swojej oficjalnej stronie ujawnił, w jaki sposób zbiera informacje o gospodarstwie domowym

Jak korzystać z Netflixa w wielu miejscach?

Trzecia opcja, jaką można było wybrać, to „Podróżuję”. Jak już wcześniej oznajmiono użytkownicy mogą korzystać z platformy również poza domem. W Centrum Pomocy Netlixa zostało dokładnie opisane, w jaki sposób ma się możliwość korzystania z serwisu poza gospodarstwem domowym:

Jeśli mieszkasz w dwóch różnych miejscach lub często podróżujesz do tej samej lokalizacji, wykonaj poniższe czynności:

Podczas pobytu w lokalizacji, w której zazwyczaj oglądasz Netflix, raz w miesiącu połącz się z internetem i otwórz aplikację Netflix na urządzeniu przenośnym. Następnie powtórz te czynności w drugiej lokalizacji, aby oglądać Netflix bez żadnych zakłóceń.

Warto również wspomnieć, że aktualnie jeśli dany użytkownik nie posiada telewizora lub nie korzysta na nim z Netflixa, nie musi ustawiać gospodarstwa domowego. Możliwe więc, że na urządzeniach przenośnych i komputerach dłużej będzie można cieszyć się współdzieleniem kont. 

Tagi: netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje