Netflix już blokuje konta w Polsce!

Data: 2023-06-07 12:51:14 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Nowa polityka Netflixa dotycząca współdzielenia kont niedawno weszła w życie. Platforma streamingowa zaczęła w Polsce blokować dostęp do kont osobom spoza gospodarstwa domowego. 

Fotografia ilustracyjna - osoby oglądające NetflixaFotografia ilustracyjna / fot. Pexels

Netflix już od dłuższego czasu informował o zmianach dotyczących współdzielenia kont pomiędzy osobami spoza jednego gospodarstwa domowego. Ostatnio dokładnie zapowiedziano, na czym polega nowa polityka. Okazuje się, że nie były to tylko czcze obietnice i platforma faktycznie zablokowała niektórym użytkownikom dostęp do kont.

„Ten telewizor nie jest przypisany do gospodarstwa domowego” - o co chodzi?

Takie powiadomienie mogli niedawno zobaczyć użytkownicy Netflixa. Na razie platforma blokuje dostęp do kont tylko i wyłącznie na telewizorach. Możliwe jednak, że wkrótce podobnie stanie się również z komputerami, tabletami, czy też telefonami. 

czytaj także: Angelina Jolie stworzyła książkę razem z Amnesty International – publikacja dotyczy praw dzieci

Użytkownicy serwisu streamingowego wstawili już, między innymi na Twittera, zdjęcia powiadomienia dotyczącego zablokowanego konta:

Na różnych mediach społecznościowych możemy przeczytać zbulwersowane opinie użytkowników platformy. Sporo osób zdecydowało się zrezygnować z subskrypcji. Co ciekawe, pod powiadomieniem znajdują się trzy opcje. Jedną z nich jest po prostu założenie nowego konta. Kolejna to możliwość zaktualizowania gospodarstwa domowego. Jak się okazuje, można to zrobić dzięki weryfikacji za pomocą kodu wysyłanego w mailu, lub SMS-ie Od teraz więc z jednego konta skorzystają tylko i wyłącznie osoby mieszkające razem.

Wykorzystujemy informacje takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta, aby ustalić, czy urządzenie zalogowane na Twoim koncie należy do Twojego gospodarstwa domowego.

– Netflix na swojej oficjalnej stronie ujawnił, w jaki sposób zbiera informacje o gospodarstwie domowym

Jak korzystać z Netflixa w wielu miejscach?

Trzecia opcja, jaką można było wybrać, to „Podróżuję”. Jak już wcześniej oznajmiono użytkownicy mogą korzystać z platformy również poza domem. W Centrum Pomocy Netlixa zostało dokładnie opisane, w jaki sposób ma się możliwość korzystania z serwisu poza gospodarstwem domowym:

Jeśli mieszkasz w dwóch różnych miejscach lub często podróżujesz do tej samej lokalizacji, wykonaj poniższe czynności:

Podczas pobytu w lokalizacji, w której zazwyczaj oglądasz Netflix, raz w miesiącu połącz się z internetem i otwórz aplikację Netflix na urządzeniu przenośnym. Następnie powtórz te czynności w drugiej lokalizacji, aby oglądać Netflix bez żadnych zakłóceń.

Warto również wspomnieć, że aktualnie jeśli dany użytkownik nie posiada telewizora lub nie korzysta na nim z Netflixa, nie musi ustawiać gospodarstwa domowego. Możliwe więc, że na urządzeniach przenośnych i komputerach dłużej będzie można cieszyć się współdzieleniem kont. 

Tagi: netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje