Nie jesteś sama: Walka z Watahą, wyprodukowany w tajemnicy dokument od dziś na Netflix

Data: 2024-03-01 09:18:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Biblioteka produkcji dokumentalnych na Netflix powiększyła się z dniem dzisiejszym o hiszpański, zrealizowany w tajemnicy dokument o pierwszym w Hiszpanii rozliczeniu w ramach ruchu #MeToo. Film nosi tytuł Nie jesteś sama: Walka z Watahą.

"Nie jesteś sama: Walka z Watahą" - Zdjęcie z planu filmu dokumentalnego Netflix.  inf. pras. zdjęcie: Netflix

Nie jesteś sama: Walka z Watahą to film dokumentalny, oparty na faktach, który zrealizowany został w wielkiej tajemnicy. Co wiemy o filmie? O czym dokładnie opowiada? Czy warto go obejrzeć? 

Nie jesteś sama: Walka z Watahą – opis 

Film Nie jesteś sama: Walka z Watahą to hiszpańska produkcja dokumentalna, zrealizowana w tajemnicy, która porusza bardzo wnikliwą analizę sprawy, jaka zakończyła się pierwszym w Hiszpanii rozliczeniem w ramach ruchu #MeToo. Historia rozpoczyna się od sprawy młodej kobiety, która w czasie hiszpańskiej „gonitwy z bykami” (San Fermin) w 2016 roku, została zgwałcona przez pięciu mężczyzn, którzy nazywali siebie "watahą". W filmie poznamy także dwa inne przypadki, rzucające światło na seksualną przemoc, jakiej doświadczają kobiety. Przybliża także ruch #MeToo, kiedy to milion kobiet i dziewcząt w Hiszpanii wyszło na ulice, skandując „Siostro, wierzę ci. Przerwały one milczenia dzięki mediom społecznościowym, stosując hasztag #Cuéntalo („powiedz swoją historię”).

Premiery Netflixa w lutym 2024. Propozycje platformy na nadchodzące tygodnie

W filmie usłyszymy odczytywane przez aktorki Natalię de Molinę i Carolinę Yuste wypowiedzi ofiar, a także niepublikowane do tej pory zeznania świadków tych zdarzeń. Obnażona zostaje skala seksizmu w sądownictwie, mediach i w samej społeczności. 

Nie jesteś sama: Walka z Watahą - obsada i twórcy

Nie jesteś sama: Walka z Watahą to hiszpański film dokumentalny, który opowiada, zrealizowaną w wielkiej tajemnicy historię. W filmie wykorzystano, jak już wspomnieliśmy odczytywane przez aktorki, Natalię de Molinę i Carolinę Yuste, wypowiedzi ofiar oraz niepublikowane wcześniej zeznania świadków.

Netflix - premiery i nowości

Aurorami filmu twórcy filmu „Duchy wojny domowej” (nagroda Goya, dwie nagrody Emmy, nagroda Peabody’ego i kandydat do Oscara), Robert Bahar oraz Almudena Carracedo

Nie jesteś sama: Walka z Watahą – kiedy premiera?

Film Nie jesteś sama: Walka z Watahą jest produkcją oryginalną platformy i na Netflix trafił w dniu dzisiejszym. Premiera miała miejsce w godzinach porannych 1 marca 2024 roku. 

Przeczytaj także:


 

Nie jesteś sama: Walka z Watahą – opinie o filmie

Nie jesteś sama: Walka z Watahą może przypaść do gustu przede wszystkim widzom lubiącym produkcje z gatunku dokumentalnego, przede wszystkim bazujące na prawdziwej, acz wstrząsającej historii. 

Co nowego na Netflix? Premiery od 24 lutego do 1 marca 2024 roku

Więcej na temat świata filmu i serialu, także opowieści komediowych i akcji, znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe.

Nie jesteś sama: Walka z Watahą – książki

Nie jesteś sama: Walka z Watahą to produkcja, której scenariusz oparto na prawdziwych wydarzeniach, jakie rozegrały się kilka lat temu w Hiszpanii. Opowieść nie ma jednak swojego odpowiednika książkowego. My w zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Sapiens. Od zwierząt do bogów, której autorem jest Yuval Noah Harari.

Książkę "Sapiens. Od zwierząt do bogów" wydawnictwa Wydawnictwo Literackie kupicie taniej:

Tagi: netflix, film, dokumentalny, oparte na faktach,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje