Nisser na Netflix - fantasy serial grozy oparty na mitach i legendach Skandynawii

Data: 2021-11-28 10:02:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś platforma Netflix wzbogaciła swoja bibliotekę o kolejny serialowy tytuł. Tym razem jest nim serial, który łączy horror z klimatem fantasy, wykorzystując do tego skandynawskie mity i legendy. 

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: Henrik Ohsten/Netflix

Serial nosi tytuł Nissel lub Elves, bo taki posiada angielskojęzyczny tytuł, to produkcja duńska, która choć rozgrywa się w świątecznym klimacie i przeznaczona jest dla młodzieży, ma za zadanie straszyć i niewatpliwie będzie to robić. Co wiemy o serialu? 

Nisser – opis serialu

Serial Nisser to historia czteroosobowej rodziny, która w ciągu roku nie spędza ze sobą za wiele czasu. Postanawiają zatem, że święta Bożego Narodzenia spędzą na duńskim archipelagu, by ponownie nawiązać rodzinne więzi i odbudować rodzinne stosunki. Jadąc na miejsce potrącają dziwną istotę, przypominającą małego elfa. Znajduje go dziewczyna, nastolatka, która zabiera stworzenie ze sobą do domu na wyspie. 

             Czytaj również:  Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 27 listopada do 4 grudnia 2021 roku

Wkrótce rodzina poznaje dziwne zwyczaje panujące w tym niewielkim miasteczku. Żyją tam niezwykle religijny ludzie, którzy od lat starają się zapanować nad krwiożerczymi bestiami zamieszkującymi lasy. Istoty, która przez przypadek zostają uwolnione to....elfy. Nie są jednak tak przyjazne i nie kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. Te są prawdziwymi bestiami, które wkrótce zmienią świąteczny wyjazd rodziny w istny koszmar. 

Nisser – obsada serialu

W serialu zagrali: Sonja Steen, Milo Toke Bendix Campanale, Ann Eleonora Jørgensen, Vivelill Søgaard Holm, Rasmus Hammerich, Peder Thomas Pedersen, Lila Nobel i Lukas Løkken

       Przeczytaj również:  Rudzik Rudzia, świąteczna animacja krótkometrażowa Nefliksa

Twórcą serialu jest także jego scenarzysta, Stefan Jaworski.  Za reżyserię odpowiada Roni Ezra, a producentką jest Elise H. Lund z firmy Miso Film.

Nisser – gdzie obejrzeć serial?

Opisywany serial jest oryginalną produkcją Netfliksa, dlatego też serial zagościł właśnie na wspomnianej platformie. 

       Przeczytaj również:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 26 do 3 grudnia 2021 roku

Serial w pierwszym sezonie trafił na platformę Netflix już dziś, w niedzielę, 28 listopada 2021 roku. Premiera serialu nastąpiła tradycyjnie, w godzinach porannych. 

Nisser - ile odcinków?

Serial w pierwszym sezonie, na razie nie wiemy czy będzie kolejny, liczy sobie jedynie 6 odcinków. 

Nisser – opinie o serialu

Opisywana produkcja to opowieść utrzymana w mrocznym stylu. Nie jest to zatem serial dla osób, które nie lubią się bać, bo strachu w nim nie zabraknie. Znajdą w nim dla siebie coś ciekawe fani grozy, ale także fantasy. 

           Przeczytaj również: Chłopiec zwany Gwiazdką, magicznie świąteczna opowieść zadebiutowała na Netflix

Zainteresować może także młodzież, bo to przedstawicielka nastolatek jest główną bohaterką tejże opowieści. Zaciekawi także fanów mitów i legendy skandynawskich. 

Nisser – książki

Serial Nisser to produkcja powstała na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Retorsja, której autorką jest Tomasz Brewczyński. 

Książkę "Rotersja" (Wydawnictwo Oficynka) można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy