Znamy nominacje do tegorocznej Nagrody „Nike”!

Data: 2019-05-24 08:09:58 Autor: mojebestsellery
News - Znamy nominacje do tegorocznej Nagrody „Nike”!

 23 maja w Warszawie ogłoszono nominacje do tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike”. I w tym roku o statuetki prestiżowej nagrody powalczy dwadzieścia utworów.

Nominacje do Nagrody Literackiej „Nike” 2019 przedstawiono w czwartek podczas Warszawskich Targów Książki, odbywających się od 23 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Listę nominowanych utworów, które mogą otrzymać tytuł najlepszej książki 2018 roku, ogłosiło jury. W skład gremium wchodzą: Marek Zaleski (przewodniczący jury) oraz Maryla Hopfinger, Agata Dowgird, Anna Nasiłowska, Teresa Bogucka, Joanna Szczęsna, Dariusz Kosiński, Antoni Pawlak i Paweł Próchniak.

Wśród nominowanych znaleźli się w tym roku:

Nagroda Literacka „Nike” to jedna z najpopularniejszych i najstarszych nagród literackich w Polsce. Przyznawana jest przez Gazetę Wyborczą i Fundację Agory. Co roku w październiku odbywa się rozstrzygnięcie danej edycji nagrody. W tym roku gala przypada na 6.10.2019 r. Zwycięzca, oprócz uhonorowania statuetką, otrzymuje także nagrodę w postaci 100 tysięcy złotych.

Nagrodę „Nike” otrzymać mogą w jednym roku dwie osoby – przyznawana jest bowiem nie tylko nagroda decyzją jury, ale także i czytelników. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zarówno jedną, jak i drugą statuetkę otrzymał Marcin Wicha za Rzeczy, których nie wyrzuciłem.

Przed laty nagrodę otrzymali także Cezary Łazarewicz, Olga Tokarczuk, Joanna Bator, Wiesław Myśliwski czy Dorota Masłowska.

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje