Będą 2 kolejne książki osadzone w świecie Zmierzchu

Data: 2020-08-15 13:30:55 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Jak zapowiedziała Stephenie Meyer, autorka planuje napisać jeszcze dwie książki, których akcja dziać będzie się w świecie znanym z cyklu Zmierzch. To odpowiedź na szansę, jaka pojawiła się dla autorki po premierze książki Słońce w mroku.

Obrazek w treściFot. kadr z filmu Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2 / Monolith FIlms

Od kilku dni w oficjalnej sprzedaży jest długo wyczekiwana kontynuacja popularnej serii Zmierzch. Autorka cyklu o wampirach, Stephenie Meyer, miała w planach wydać tę książkę już kilka lat temu, jednak dopiero teraz odważyła się to zrobić. I – jak się przekonała – był to strzał w dziesiątkę.

Nowa książka, która przedstawia znaną już opowieść z pierwszego tomu serii, jednak przedstawiona z perspektywy męskiego głównego bohatera, Edwarda Cullena, stała się bestsellerem w ciągu pierwszego tygodnia od pojawienia się w sklepach. Pomimo niemałej ceny (za e-book na Amazonie należy zapłacić ok. 14 dolarów), sprzedaż przekroczyła milion kopii, a wydawnictwa z całego świata ogłosiły premiery swoich przekładów.

Będą kolejne nowe książki w świecie Zmierzchu

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów serii o wampirach. W czwartek, 13 listopada w czasie wirtualnego spotkania autorskiego Meyer ogłosiła, że ma w planach wydać jeszcze… 2 nowe książki! Chociaż autorka nie zdradziła, czego będą dotyczyć, to wiadomo już, że akcja rozgrywać się będzie w świecie Belli i Edwarda.

Są jeszcze dwie książki, osadzone w świecie sagi Zmierzch, które chciałabym napisać. Mam już zarys fabuły, napisałam rozdział pierwszej książki, więc wiem, że to nastąpi. Ale nie jestem teraz gotowa, by je dokończyć. Teraz chciałabym napisać coś zupełnie nowego

– mówi cytowana przez USA Today autorka.

Meyer dodała także, że teraz myśli nad książkami osadzonymi w zupełnie innym, nowym świecie, z nowymi postaciami oraz historią. Na ten moment nieznana jest jednak data premiery nowych książek autorki.

Słońce w mroku – książka w Polsce

W Polsce najnowsza książka autorki, powieść Słońce w mroku, wydana zostanie w listopadzie br. Za publikację książki w naszym kraju odpowiedzialne będzie Wydawnictwo Dolnośląskie, dotychczasowy wydawca serii Zmierzch. Więcej na temat książki można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Książkę Słońce w mroku w przedsprzedaży kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Słońce w mroku
Stephenie Meyer2
Okładka książki - Słońce w mroku

Stephenie Meyer ponownie bierze na warsztat wielką love story – opowieść o śmiertelniczce Belli, która zakochała się w wampirze Edwardzie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Pokaż wszystkie recenzje