Słońce w mroku – oto nowa książka Stephenie Meyer 

Data: 2020-08-03 11:17:12 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Słońce w mroku – tak brzmi polski tytuł najnowszej książki Stephenie Meyer Midnight Sun, którą przed kilkoma tygodniami zapowiedziała popularna na całym świecie autorka Zmierzchu. Co warto wiedzieć na temat tytułu? 

Obrazek w treści Słońce w mroku – oto nowa książka Stephenie Meyer  [jpg]

Od kilku tygodni wiadomo, że opublikowana zostanie nowa część cyklu Zmierzch pt. Midnight Sun. Do tej pory nieznany pozostawał polski wydawca publikacji, ale w poniedziałek, 3 sierpnia, wszystko się wyjaśniło. 

Słońce w mroku – nowa książka Stephenie Meyer

Za wydanie w Polsce książki Midnight Sun odpowiedzialne będzie Wydawnictwo Dolnośląskie. Nakładem tego samego wydawcy przed laty ukazały się poprzednie części z serii ZmierzchZmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Drugie życie Bree Tanner, Przed świtem, Życie i śmierć.. 

Wydawnictwo poinformowało także, jaki polski tytuł będzie nosić nowa powieść Meyer – w polskich księgarniach na półkach zobaczymy publikację zatytułowaną Słońce w mroku

Słońce w mroku – opis

O czym będzie książką Słońce w mroku? Publikacja przedstawia historię znaną czytelnikom z pierwszej części cyklu, tym razem jednak zostanie ona opowiedziana z perspektywy głównego męskiego bohatera, Edwarda. 

Czytaj także: Będzie kontynuacja "Zmierzchu"! Wszystkie informacje o "Midnight Sun"!

W nowej książce opisane zostanie poznanie Belli oraz Edwarda i uczucia, jakie wówczas pojawiły się u wampira. Autorka przeniesie czytelników także w przeszłość, tłumacząc zawiłą historię rodzinną Edwarda oraz jego dawne problemy. Dzięki nowej perspektywie widzowie będą mogli poznać prawdziwe emocje, które odczuwał bohater w czasie stoczonej wewnętrznej walki związanej z prowadzeniem niebezpiecznego związku z Bellą. 

Słońce w mroku – kiedy premiera w Polsce? 

Książka Słońce w mroku swoją premierę w USA ma mieć już jutro, 4 sierpnia 2020 r. Obecnie książka osiągnęła status bestsellera Amazonu i zajęła na nim 1 miejsce w liście sprzedażowej. 

Czytaj także: Będzie kolejny film z serii "Igrzyska Śmierci"! Reżyserem Francis Lawrence!

Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana. Wydawnictwo Dolnośląskie zapowiedziało, że książka na polskim rynku ukaże się już w listopadzie 2020 r.

Stephenie Meyer – książki 

Stephenie Meyer to popularna amerykańska pisarka, która zadebiutowała kilkanaście lat temu książką Zmierzch. Od tego czasu wydała wiele powieści dla młodzieży, a także thriller pt. Chemik. Na podstawie bestsellerowego cyklu o wampirach stworzono serię popularnych filmów z udziałem Kristen Stewart i Roberta Pattinsona.

Pierwszą książkę z cyklu kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Słońce w mroku
Stephenie Meyer2
Okładka książki - Słońce w mroku

Stephenie Meyer ponownie bierze na warsztat wielką love story – opowieść o śmiertelniczce Belli, która zakochała się w wampirze Edwardzie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje