Okaleczone książki Olgi Tokarczuk wylicytowano za 40 tys. złotych

Data: 2021-10-26 12:54:35 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Książki, które wysłane zostały polskiej noblistce Oldze Tokarczuk w ramach akcji #OdeślijOldzeKsiążki, zostały wylicytowane przez internautów. Łączna kwota licytacji wyniosła ponad 40 tys. złotych. 

Obrazek w treści Okaleczone książki Olgi Tokarczuk wylicytowano za 40 tys. złotych [jpg]Fot. Fundacja Olgi Tokarczuk / Facebook.com

W ostatni weekend zakończyła się licytacja zniszczonych książek Olgi Tokarczuk, które wysłane zostały do fundacji noblistki w ramach akcji części internautów. W ramach akcji udało się zebrać 40 tys. złotych. 

Licytacja książek Olgi Tokarczuk zakończona. 

12 października rozpoczęła się aukcja „okaleczonych” książek Olgi Tokarczuk. Na licytację trafiły publikacje przesłane przez internautów w ramach akcji #OdeślijOldzeKsiążki, a część publikacji była zniszczona lub zawierała obraźliwe hasła zapisane na pierwszych stronach. 

Licytacja rozpoczęła się w pierwszym dniu trwania festiwalu „Bruno Schulz. Festiwal 2021”.  Licytację zainaugurowali Mariusz Szczygieł oraz Irek Grin. Akcja trwała 10 dni i zakończyła się w piątek, 22 października.

Skrzywdzone książki wspomogą organizacje LGBT+ 

Licytacje trwały do ostatnich minut. Łączna kwota, którą fundacja pozyska z wylicytowanych książek, wyniosła 40 332,43 zł. 

Może zainteresować cię także...

Jedną z książek, które cieszyły się największym zainteresowaniem, były „Księgi Jakubowe”. Na okładce książki znalazły się hasła OSZUSTKA, ZDRAJCA TARGOWICA, z kolei na stronie tytułowej napisano: Za to ten twój Nobel? Wstydzę się że jesteś z mojego Kraju – Polski. Zmień Kraj jak w Polsce nie ma demokracji. Zgodnie z zapowiedzią, którą Fundacja Olgi Tokarczuk złożyła w czerwcu br., środki zebrane w czasie licytacji trafią do organizacji, które działają na rzecz praw osób LGBT+. 

Osoby, którym udało się wygrać licytacje, nie tylko otrzymają „okaleczone” książki, ale również inną wybraną przez siebie książkę Tokarczuk wraz z dedykacją noblistki.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Księgi Jakubowe
Olga Tokarczuk9
Okładka książki - Księgi Jakubowe

Akcja osadzona została w XVIII wieku na ziemi podolskiej, gdzie współistnieją obok siebie kultury żydowska i chrześcijańska. W świecie, w którym tak wiele...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje