Obejrzyjcie trasmisję z wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk i pozostałym laureatom!

Data: 2019-12-10 14:47:03 Autor: Sławomir Krempa

We wtorek, 10. grudnia 2019 o godzinie 16:30 rozpocznie się transmisja z wręczenia Nagrody Nobla tegorocznym laureatom. Wśród nich znalazła się polska pisarka, Olga Tokarczuk, którą wyróżniono za narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia. Obejrzyjcie wraz z nami transmisję na żywo z tego wyjątkowego wydarzenia:

Złote medale i dyplomy jak co roku wręczy laureatom król Szwecji Karol XVI Gustaw. Towarzyszy im nagroda finansowa w wysokości 9 mln szwedzkich koron, czyli ok. 3,5 mln złotych. Ceremonia kończy tak zwany tydzień noblowski. W tym roku literacką Nagrodę Nobla otrzyma dwoje pisarzy - za rok 2018 Olga Tokarczuk, a za rok 2019 Peter Handke.

W sobotę, 7 grudnia w Sztokholmie tegoroczni laureaci zaprezentowali odczyty noblowskie. W naszym serwisie dostępna jest do przeczytania i obejrzenia mowa noblowska Olgi Tokarczuk – esej Czuły narrator.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bieguni
Olga Tokarczuk8
Okładka książki - Bieguni

Nowa, bardzo oczekiwana powieść, której pisarka poświęciła ostatnie trzy lata pracy. Bieguni to książka odważna, w której Olga Tokarczuk...

dodaj do biblioteczki