Opole 2022: Scena alternatywna - Romantyczność - Kto dziś wystąpi? Czemu zostanie poświęcona ta część festiwalu w Opolu?

Data: 2022-06-20 12:19:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Scena alternatywna stanie się dziś tę najważniejszą podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Najnowsze wydarzenie poświęcone zostanie Romantyzmowi, duchowości, emocjom oraz motywom, które będą nam towarzyszyły podczas występów. Zaprezentowane zostaną znane motywy oraz utwory w nowych wykonach z szerokiego grona gatunków muzycznych.

Obrazek w treścifot. Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE

Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność" to polski koncert zorganizowany przez Telewizję Polską w 2022 roku, w reżyserii Marzeny Strąk.

Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność" – opis

O czym jest Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność"? W Opolu tym razem będziemy mogli usłyszeć występu muzyków z segmentu alternatywnego, którzy poświęcą swój czas oraz energię, aby zaprezentować widzom swoje inspracje, czerpane z polskiego okresu Romantyzmu.

W związku z 200. leciem powstania pierwszego wydania Ballad i romansów autorstwa Adama Mickiewicza.

Czytaj także: Jestem Bogiem – To nie jest zwykły narkotyk....

Artyści reprezentujący różne gatunki poruszą szanse serca oraz uchę, czerpiąc z polskiej literatury oraz poezji, próbując dotrzeć do naszej wrażliwości oraz duszy. Subtelne nawiązania oraz motywy, z pewnością rozwiną naszą głębię oraz umysł.

Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność" – Kto wystąpił?

Kto wystąpił w Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność"? Na alternatywnej scenie, widzowie będą miały okazję do ujrzenia na żywo licznych utalentowanych artystów reprezentujących różne gatunku. Wśród nich znaleźli się między innymi Hedone, Novika z gośćmi (Buslav, Skubas), WOLSKA, Nela, P. Unity, Kiwi czy String Connection.

Czytaj także: "Anioły i demony" - profesor Langdon ponownie na tropie

Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność" – gdzie obejrzeć?

Scena alternatywna - Romantyczność w ramach 59. KFPP w Opolu odbędzie się już w poniedziałek, 20 czerwca 2022 roku o godzinie 20:20 na antenie TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia oraz tego samego dnia o 22:05 na TVP 1.

Czytaj także: Polowanie na słynnego łowcę głów... – Film Szakal

Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność" – opinie

Scena alternatywna co prawda nie cieszy się zazwyczaj takim samym zainteresowaniem przez widzów telewizyjnych, niemniej to właśnie tutaj często występują artyści, który reprezentują niezwykle wysoki poziom, a część z nich niebawem staje się gwiazdami największego formatu. Z pewnością nie inaczej będzie dziś, szczególnie z uwagi na to, że artyści zdecydowali się poświęcić tematowi duchowości, emocjom oraz uczuciom.

Czytaj również: Miłość jest wszystkim – Miłosny prezent na Święta Bożego Narodzenia?

Opole 2022: "Scena alternatywna - Romantyczność" – książka

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - Scena alternatywna - Romantyczność wyreżyserowana została przez Marzenę Strąk, która z zaproszonymi artystami przygotowała wyjątkowe wydarzenie, stworzone z myślą o Roku Polskiego Romantyzmu, który ma miejsce w tym roku z okazji 200. rocznicy powstania Ballad i romansów autorstwa Adama Mickiewicza, wydanych między innymi przez Zieloną Sowę.

Książkę „Ballady i romanse” kupić można poniżej:

Tagi: muzyka, koncerty, tvp, gwiazda,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz1
Okładka książki - Ballady i romanse

Cykl utworów przełomowych zarówno dla twórczości Adama Mickiewicza, jak i dla naszej całej literatury. Wiersze przepojone tajemniczością i magią, zaludnione...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje