Serial „Osiecka" w telewizji jesienią. Co wiadomo o produkcji?

Data: 2020-05-23 10:44:01 Autor: Piotr Piekarski

Serial Osiecka Telewizja Polska zapowiada już od ponad roku. Długo wyczekiwana produkcja jednak będzie miała premierę dopiero jesienią. Co o niej wiadomo?

Obrazek w treści

Emisja pierwszego sezonu serialu opowiadającego o życiu Agnieszki Osieckiej pierwotnie miała się rozpocząć 6 marca 2020. Zapowiedziano szesnaście odcinków, mających się pojawiać na antenie TVP1 co piątek, po 20:30. Niestety, ostatecznie zdecydowano się przenieś premierę serialu na jesień 2020. 

Czytaj także: Telewizja Polska przygotowuje serial o Agnieszce Osieckiej

Co dziś dokładnie wiemy na temat serialu Osiecka?

Osiecka – opis serialu

O czym jest serial Osiecka? Pierwsze trzy odcinki obejmują wczesny okres życia Osieckiej, czasy studiów i pierwsze sukcesy. To historia warszawskiego świata poetów i aktorów, kabaretów i teatru w trudnych czasach PRL-u. W kolejnych zobaczymy dalsze koleje życia poetki i autorki tekstów piosenek. 

Oprócz Agnieszki Osieckiej serial ma przypomnieć takie postaci polskiej sceny, jak Jeremi Przybora, Bogumił Kobiela, Maryla Rodowicz, Olga Lipińska, Marek Hłasko i Zbigniew Cybulski. 

Czytaj także: Agnieszka Osiecka – biografia, życie i twórczość 

To było bardzo burzliwe życie, z wieloma emocjami, z wieloma watkami miłosnymi i spotkaniami z tuzami teatru i literatury polskiej tamtych czasów. Dużo rzeczy może się odsłonić – dodaje Aleksandra Pisula, wcielająca się w rolę Olgi Lipińskiej.

Osiecka – obsada

W roli słynnej poetki wystąpią dwie aktorki, Eliza Rycembel („Belfer”, „Boże ciało) jako młoda Agnieszka i Magdalena Popławska („Wataha”, „Pakt”), grająca rolę dojrzałej Osieckiej. 

Kogo jeszcze zobaczymy w serialu? W roli matki - Marii Osieckiej wystąpi Maria Pakulnis („Konsul”, „Dekalog”), ojca Wiktora Osieckiego zagra Jan Frycz („Tam i z powrotem”, „Ślepnąc od świateł”), Jerzego Wasowskiego Mariusz Kiljan („Czas honoru”, „Młody Piłsudski”), a Daniela Passenta Piotr Żurawski („Wataha”, „Chyłka, kasacja”).

Osiecka – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Pierwszy sezon serialu składać się ma z szesnastu odcinków, które zobaczyć będzie można na antenie Telewizji Polskiej.

Początkowo zapowiadano, że serial będziemy mogli oglądać już od 6. marca 2020, jednak ostatecznie w lutym TVP ogłosiła, że premiera serialu musi zostać przesunięta na jesień 2020 roku. Przyczyną opóźnienia jest postprodukcja, czyli etap obejmujący działania pomiędzy nakręceniem a emisją filmu.

Serial – oprócz emisji w Telewizji – dostępny ma być również w sieci. W Internecie udostępniony zostanie bezpłatnie na platformie vod.tvp.pl

Osiecka – książka

Scenariusz serialu nie jest oparty na konkretnej książce, jednak w księgarniach znajdziecie mnóstwo biografii Agnieszki Osieckiej. Jest książka Uli Ryciak Potargana w miłości, stosunkowo nowa książka Beaty Biały Osiecka. Tego o mnie nie wiecie, a także klasyczne już Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką Zofii Turowskiej, które szczególnie Wam polecamy, jednak znajdziecie je tylko w bibliotece. Dostępna jest także książka Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej.   

Książkę Osiecka. Tego o mnie nie wiecie w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zdradziecka Osiecka
Piotr Derlatka1
Okładka książki - Zdradziecka Osiecka

Agnieszka Osiecka - poetka piosenki, pisarka, reżyserka, a nawet recenzentka filmowa. Miała tyle talentów, że można było nimi obdzielić tuzin innych osób...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Restaurant day
Dorota Combrzyńska-Nogala
Restaurant day
Pokaż wszystkie recenzje