Telewizja Polska robi serial o Osieckiej. Czego się spodziewać?

Data: 2019-07-26 18:37:19 Autor: pobarski
News - Telewizja Polska robi serial o Osieckiej. Czego się spodziewać?

TVP realizuje właśnie swoją najnowszą produkcję – serial przedstawiający losy Agnieszki Osieckiej, znanej polskiej poetki, pisarki, dziennikarki i autorki tekstów do piosenek. Co zobaczymy w serialu?

Obecnie trwają właśnie prace nad najnowszym projektem Telewizji Polskiej – w planach państwowej stacji jest stworzenie serialu, ukazującego historię Agnieszki Osieckiej – polskiej pisarki, reżyserki, autorki licznych tekstów piosenek.

Czytaj także: Nieznana twarz Osieckiej. Wywiad z Ulą Ryciak

Agnieszka Osiecka urodziła się w Warszawie 9 października 1936 roku, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a później także reżyserię filmową na PWSTiF w Łodzi. W wieku 19-lat jej partnerem był znany już wówczas Marek Hłasko.

Osiecka dwa razy stawała na ślubnym kobiercu – w 1963 z Wojciechem Frykowskim, a w 1966 roku u boku Wojciecha Jesionka, reżysera. Uczuciowo związana była także z Jeremim Przyborą.

Przez całe swoje życie Osiecka stworzyła ponad 2 tysiące tekstów piosenek, współpracowała m.in. z Sewerynem Krajewskim, Violettą Villas, Krystyną Jandą czy Marylą Rodowicz. Jej piosenki znane są do dziś, m.in. „Kochankowie z ulicy Kamiennej” czy „Niech żyje bal”.

Osiecka zmarła w 1997 roku w Warszawie. Po latach opublikowano jej miłosną korespondencję z Jeremim Przyborą. Teraz zaś TVP zdecydowało się przedstawić losy polskiej artystki.

Czytaj także: Łatwopalna. Biografia Agnieszki Osieckiej

Jak dowiadujemy się z przekazów medialnych, TVP w nowej produkcji pragnie opowiedzieć historię Agnieszki Osieckiej z okresu jej młodości – lat 50. i 60. W związku z tym, że w serialu przedstawiona ma zostać Osiecka na przestrzeni lat, zdecydowano się również zaangażować w produkcję aż dwie aktorki, które wcielą się w artystkę.

Agnieszkę Osiecką zagrać mają Magdalena Popławska oraz Eliza Recymbel. Ta pierwsza znana jest zwłaszcza z ostatniej roli w serialu TVN pt. Diagnoza. Recymbel zagrała zaś w popularnej produkcji na podstawie książki Jakuba Żulczyka – Ślepnąc od świateł.

Scenariuszem serialu zająć ma się Maciej Wojtyszko, a reżyserią – Maciej Rosa i Robert Gliński.

Pierwsze wzmianki o produkcji serialu o Osieckiej pojawiały się już w 2017 roku, jednak zdjęcia ruszyły dopiero w lipcu tego roku. Na ten moment nieznana jest data premiery, choć mówi się, że serial zobaczyć będzie można na jesień przyszłego roku.

Będziecie oglądać serial? Co sądzicie o tym projekcie?

Fot. Marek Holzman

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze
3
Okładka książki - Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze

Ona - utalentowana, 28-letnia autorka piosenek, poetka, dziennikarka, autorka spektakli teatralnych. On - 49-letni współtwórca "Kabaretu Starszych Panów"...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje