Telewizja Polska robi serial o Osieckiej. Czego się spodziewać?

Data: 2019-07-26 18:37:19 Autor: pobarski
News - Telewizja Polska robi serial o Osieckiej. Czego się spodziewać?

TVP realizuje właśnie swoją najnowszą produkcję – serial przedstawiający losy Agnieszki Osieckiej, znanej polskiej poetki, pisarki, dziennikarki i autorki tekstów do piosenek. Co zobaczymy w serialu?

Obecnie trwają właśnie prace nad najnowszym projektem Telewizji Polskiej – w planach państwowej stacji jest stworzenie serialu, ukazującego historię Agnieszki Osieckiej – polskiej pisarki, reżyserki, autorki licznych tekstów piosenek.

Czytaj także: Nieznana twarz Osieckiej. Wywiad z Ulą Ryciak

Agnieszka Osiecka urodziła się w Warszawie 9 października 1936 roku, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a później także reżyserię filmową na PWSTiF w Łodzi. W wieku 19-lat jej partnerem był znany już wówczas Marek Hłasko.

Osiecka dwa razy stawała na ślubnym kobiercu – w 1963 z Wojciechem Frykowskim, a w 1966 roku u boku Wojciecha Jesionka, reżysera. Uczuciowo związana była także z Jeremim Przyborą.

Przez całe swoje życie Osiecka stworzyła ponad 2 tysiące tekstów piosenek, współpracowała m.in. z Sewerynem Krajewskim, Violettą Villas, Krystyną Jandą czy Marylą Rodowicz. Jej piosenki znane są do dziś, m.in. „Kochankowie z ulicy Kamiennej” czy „Niech żyje bal”.

Osiecka zmarła w 1997 roku w Warszawie. Po latach opublikowano jej miłosną korespondencję z Jeremim Przyborą. Teraz zaś TVP zdecydowało się przedstawić losy polskiej artystki.

Czytaj także: Łatwopalna. Biografia Agnieszki Osieckiej

Jak dowiadujemy się z przekazów medialnych, TVP w nowej produkcji pragnie opowiedzieć historię Agnieszki Osieckiej z okresu jej młodości – lat 50. i 60. W związku z tym, że w serialu przedstawiona ma zostać Osiecka na przestrzeni lat, zdecydowano się również zaangażować w produkcję aż dwie aktorki, które wcielą się w artystkę.

Agnieszkę Osiecką zagrać mają Magdalena Popławska oraz Eliza Recymbel. Ta pierwsza znana jest zwłaszcza z ostatniej roli w serialu TVN pt. Diagnoza. Recymbel zagrała zaś w popularnej produkcji na podstawie książki Jakuba Żulczyka – Ślepnąc od świateł.

Scenariuszem serialu zająć ma się Maciej Wojtyszko, a reżyserią – Maciej Rosa i Robert Gliński.

Pierwsze wzmianki o produkcji serialu o Osieckiej pojawiały się już w 2017 roku, jednak zdjęcia ruszyły dopiero w lipcu tego roku. Na ten moment nieznana jest data premiery, choć mówi się, że serial zobaczyć będzie można na jesień przyszłego roku.

Będziecie oglądać serial? Co sądzicie o tym projekcie?

Fot. Marek Holzman

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze
0
Okładka książki - Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze

Ona - utalentowana, 28-letnia autorka piosenek, poetka, dziennikarka, autorka spektakli teatralnych. On - 49-letni współtwórca "Kabaretu Starszych Panów"...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje