Quantcast

Ostatni komers – już wkrótce premiera filmu na podstawie powieści Anny Cieplak!

Data: 2021-05-20 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Już niebawem po wielu miesiącach przerwy otworzą się ponownie kinowe sale. W repertuarze kin także polskie produkcje. Jedną z nich jest Ostatni komers.

Obrazek w treści

Już wkrótce w kinach pojawi się produkcja Ostatni komers. Film oparty będzie na powieści Anny Cieplak.

Ostatni komers – opis filmu

Film Ostatni komers to film, którego bohaterami są młodzi ludzie, borykający się z szeregiem problemów związanym nie tylko z codziennością, ale i z własnym ja. 

Poznajemy w nim młodą dziewczynę o imieniu Oliwia, która właśnie straciła dziewictwo, czego konsekwencją jest niestety ciąża oraz Tomka, który pragnie nauczyć się tańczyć „hakken”, ale nie pozwala mu na to rodzina, i status społeczny. Pobiera zatem nauki z Internetu.

Czytaj również: Serial Netflix „Axis Mundi” kręcony będzie w Krakowie. Potrzebni statyści!

Pewnego dnia Tomek poznaje chłopa swojej siostry bliźniaczki, którym zaczyna się fascynować, z czasem coraz bardziej zmieniając swój wygląd. Między rodzeństwem wkrótce dochodzi do konfliktu. 

Ostatni komers – obsada filmu 

Ostatni komers to produkcja skupiona głównie na młodych bohaterach.  W głównych rolach: Sandra Drzymalska, w roli Moniki, aktorka znana z seriali Belfer, Stulecie Winnych, Szadź czy z ostatnio tak popularnego na Netflix Sexify. Jako jej brat, Kuba - Michał Sitnicki, zaś w roli Tomka - Mikołaj Matczak, którego możemy kojarzyć z filmów: Mowa ptaków, Chłopcy z motylkami czy Więź.

W pozostałych rolach: Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska, Nel Kaczmarek, Jakub Wróblewski, Jakub Wróblewski, Jakub Wróblewski, Dobromir Dymecki, Jan Dravnel.

Czytaj również: Ostatni komers, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Dawid Nickel, który ma na swoim koncie film Twarz

Ostatni komers – gdzie obejrzeć?

Film miał już swoją premierę w roku 2020, ale z powodu panującej pandemii i zamkniętych z tego powodu kin, nie był prezentowany szerszej publiczności. Zmieni się to dnia 18 czerwca 2021 roku, kiedy produkcja zadebiutuje w polskich kinach. 

Produkcję zobaczyć będzie można w kinach studyjnych, a także w niektórych multipleksach, m.in. Cinema City.

Ostatni komers – opinie o filmie

Film jest dramatem, który przeznaczony wydaje się być do młodszej grupy widzów. Znajdą w nim dla siebie także zwolennicy polskiego kina, a także dramatu o tematyce społecznej.

Czytaj również: Książka Magda M. Słoneczna Strona gotowa! Czy zatem jest szansa na powrót serialu?

Jeszcze przed premierą, film zdobył już kilka nagród: Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Nagroda w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych; Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych za rolę Sandra Drzymalska; Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych za zdjęcia Michał Pukowiec oraz Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Nagroda Jury Młodzieżowego.

Ostatni komers – książka

Film Ostatni komers to film, który oparty jest na bestsellerowej powieści Anny Cieplak Ma być czysto. Książka ukazała się na rynku w 2016 roku i została świetnie przyjęta przez czytelników. Otrzymała również Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza w kategorii Debiut roku. W 2017 roku publikacja doczekała się dodruku.

Książkę Ma być czysto można kupić w popularnych księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ma być czysto
Anna Cieplak0
Okładka książki - Ma być czysto

  Najlepszy literacki debiut roku! Bez ściemniania i lukru o wchodzeniu w dorosłość we współczesnej Polsce.  O dziewczynach, o których...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje