Ostatni komers – już wkrótce premiera filmu na podstawie powieści Anny Cieplak!

Data: 2021-05-20 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Już niebawem po wielu miesiącach przerwy otworzą się ponownie kinowe sale. W repertuarze kin także polskie produkcje. Jedną z nich jest Ostatni komers.

Obrazek w treści

Już wkrótce w kinach pojawi się produkcja Ostatni komers. Film oparty będzie na powieści Anny Cieplak.

Ostatni komers – opis filmu

Film Ostatni komers to film, którego bohaterami są młodzi ludzie, borykający się z szeregiem problemów związanym nie tylko z codziennością, ale i z własnym ja. 

Poznajemy w nim młodą dziewczynę o imieniu Oliwia, która właśnie straciła dziewictwo, czego konsekwencją jest niestety ciąża oraz Tomka, który pragnie nauczyć się tańczyć „hakken”, ale nie pozwala mu na to rodzina, i status społeczny. Pobiera zatem nauki z Internetu.

Czytaj również: Serial Netflix „Axis Mundi” kręcony będzie w Krakowie. Potrzebni statyści!

Pewnego dnia Tomek poznaje chłopa swojej siostry bliźniaczki, którym zaczyna się fascynować, z czasem coraz bardziej zmieniając swój wygląd. Między rodzeństwem wkrótce dochodzi do konfliktu. 

Ostatni komers – obsada filmu 

Ostatni komers to produkcja skupiona głównie na młodych bohaterach.  W głównych rolach: Sandra Drzymalska, w roli Moniki, aktorka znana z seriali Belfer, Stulecie Winnych, Szadź czy z ostatnio tak popularnego na Netflix Sexify. Jako jej brat, Kuba - Michał Sitnicki, zaś w roli Tomka - Mikołaj Matczak, którego możemy kojarzyć z filmów: Mowa ptaków, Chłopcy z motylkami czy Więź.

W pozostałych rolach: Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska, Nel Kaczmarek, Jakub Wróblewski, Jakub Wróblewski, Jakub Wróblewski, Dobromir Dymecki, Jan Dravnel.

Czytaj również: Ostatni komers, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Dawid Nickel, który ma na swoim koncie film Twarz

Ostatni komers – gdzie obejrzeć?

Film miał już swoją premierę w roku 2020, ale z powodu panującej pandemii i zamkniętych z tego powodu kin, nie był prezentowany szerszej publiczności. Zmieni się to dnia 18 czerwca 2021 roku, kiedy produkcja zadebiutuje w polskich kinach. 

Produkcję zobaczyć będzie można w kinach studyjnych, a także w niektórych multipleksach, m.in. Cinema City.

Ostatni komers – opinie o filmie

Film jest dramatem, który przeznaczony wydaje się być do młodszej grupy widzów. Znajdą w nim dla siebie także zwolennicy polskiego kina, a także dramatu o tematyce społecznej.

Czytaj również: Książka Magda M. Słoneczna Strona gotowa! Czy zatem jest szansa na powrót serialu?

Jeszcze przed premierą, film zdobył już kilka nagród: Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Nagroda w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych; Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych za rolę Sandra Drzymalska; Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych za zdjęcia Michał Pukowiec oraz Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) - Nagroda Jury Młodzieżowego.

Ostatni komers – książka

Film Ostatni komers to film, który oparty jest na bestsellerowej powieści Anny Cieplak Ma być czysto. Książka ukazała się na rynku w 2016 roku i została świetnie przyjęta przez czytelników. Otrzymała również Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza w kategorii Debiut roku. W 2017 roku publikacja doczekała się dodruku.

Książkę Ma być czysto można kupić w popularnych księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ma być czysto
Anna Cieplak0
Okładka książki - Ma być czysto

  Najlepszy literacki debiut roku! Bez ściemniania i lukru o wchodzeniu w dorosłość we współczesnej Polsce.  O dziewczynach, o których...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje