Błędy w 7 sezonie „Outlandera”. Twórcy odpowiadają na krytykę

Data: 2023-09-18 09:06:58 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu mogliśmy obejrzeć finał pierwszej połowy siódmego sezonu Outlandera. Uważni fani produkcji znaleźli w niej kilka rażących błędów. Co na ten temat mają do powiedzenia twórcy?

Kadr z siódmego sezonu serialu "Outlander" fot. © 2023 Sony Pictures Entertainment. All Rights Reserved.

Outlander to niezwykle popularny serial kostiumowy inspirowany cyklem książek autorstwa Diany Gabaldon. Jego główną bohaterką jest lekarka Clarie, która pewnego dnia odkrywa, że jest w stanie podróżować w czasie i dzięki swoim nowo nabytym umiejętnościom przenosi się do osiemnastowiecznej Szkocji. To właśnie tam poznaje Jamiego, w którym się zakochuje. Za nami połowa siódmego sezonu — i chociaż przed nami jeszcze kilka kolejnych odcinków, to już teraz fani wykryli, że w serialu pojawiły się nieścisłości fabularne.

Outlander – błędy w siódmym sezonie były planowane?

Jakiś czas temu na Netfliksie swoją premierę miał finał pierwszej części siódmego sezonu. Tworzenie fabuły serialu — zwłaszcza takiego, który rozwijany jest od wielu sezonów — to niezwykle trudna praca i trudno jest, by w produkcji nie pojawiły się żadne drobne wpadki. Ostatnio producent wykonawczy OutlanderaMatthew B. Roberts – wziął udział w podcaście na temat produkcji. Właśnie tam starał się wyjaśnić, że jego zdaniem nieścisłości w fabule są znacznie mniej istotne, niż ogólny przepływ emocji.

Czytaj także: „Outlander” – twórcy chcieli zaangażować kogoś innego do roli Clarie?

Okazuje się, że w ósmym odcinku zatytułowanym Zmiana strony, podczas ważnej sceny miłosnej między Rogerem a Brianną, w tle możemy usłyszeć piosenkę Phila Collinsa. Konkretnie chodzi o utwór Air Tonight, który został wydany w 1981 roku. Jednak akcja serialu toczy się rok wcześniej, niemożliwe więc, by bohaterowie mogli słyszeć właśnie tę piosenkę. 

Roberts ma świadomość, że widzowie mogą dopiero po chwili zorientować się na temat tego typu nieścisłości. Showrunner stwierdził: 

Być może w momencie kiedy oni [widzowie] jedliby jakąś przekąskę po programie, powiedzieliby nagle…„Hej, poczekaj chwilkę. Pamiętam Phila Collinsa i tę piosenkę, nie wydaję mi się, żeby ukazała się ona tak szybko”.

Mężczyzna twierdzi, że takie drobne nieścisłości mogą się pojawiać w fabule Outlandera, dopóki nie odciągają uwagi od ogólnego doświadczenia narracyjnego i nie psują oglądania danego serialu. Liczy się to, by fani mogli podczas seansu doświadczyć silnych emocji. 

Outlander – cykl nadal nie został zakończony

Jakiś czas temu aktorzy zakończyli prace nad siódmym sezonem Outlandera, co wzbudziło wśród nich sporo emocji i wprowadziło ich w nostalgiczny nastrój. Podobno na razie została im zaledwie jedna, ostatnia seria do nagrania. Najprawdopodobniej prace nad nią rozpoczną się dopiero po strajku scenarzystów i aktorów w USA. Co ciekawe odtwórca jednej z głównych ról, Sam Heughan stwierdził, że chciałby, by zakończenie całej produkcji było inne, niż to, które aktualnie twórcy mają w planach. Aktor wypowiadał się również o możliwości realizacji prequelu, z kolei jedna z producentek Outlandera stwierdziła, że ósmy sezon będzie pełen niespodzianek

Obca - książka

Cała produkcja została stworzona na bazie twórczości Diany Gabaldon. Pierwsza z powieści – Obca wydana została w 1992 roku. W kolejnych latach ukazały się powieści Uwięziona w bursztyniePodróżniczkaJesienne werbleOgnisty krzyżTchnienie śniegu i popiołuKość z kościSpisane własną krwią oraz, wydana przed rokiem, Powiedz pszczołom, że odszedłem. To jednak jeszcze nie koniec: jak wiadomo, autorka wciąż pisze zakończenie całej serii. Nie nakłada na siebie jednak ograniczeń i nie wyklucza, że być może napisze więcej powieści, niż dotychczas planowała.

Pierwszy tom serii jest dostępny do kupienia poniżej:

 
źródło: www.express.co.uk 
 
Tagi: Outlander, ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Obca
Diana Gabaldon12
Okładka książki - Obca

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon! W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje