„Pamiętniki wampirów” powrócą z nowym serialem? 

Data: 2023-07-11 14:03:42 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Jeszcze kilka lat temu zarówno na rynku literackim, jak i wśród produkcji serialowo-filmowych królowały fabuły oparte na przygodach wampirów. Triumf świecił nie tylko Zmierzch, ale także niezwykle popularny serial Pamiętniki wampirów. Teraz jeden z aktorów zdradził, co sądzi na temat ewentualnej kontynuacji. 

Paul Wesley w serialu "Pamiętniki wampirów"fot. kadr z 1. sezonu serialu / mat. prasowe HBO Max

W kwietniu tego roku do mediów trafiły informacje zapowiadający nowy serial związany z popularnymi książkami Stephanie Meyer. Jednak czy – podobnie jak Zmierzch – drugą młodość czekają także Pamiętniki wampirów? O to w jednym z wywiadów zapytany został aktor grający w oryginalnym serialu sprzed lat.

Paul Wesley wyznaje, czy wróciłby do Pamiętników wampirów

W ubiegłym tygodniu na łamach portalu „InStyle” ukazał się wywiad z Paulem Wesleyem, który przed laty skradł serca widzek w serialu Pamiętniki wampirów. Od 2009 do 2017 roku aktor grał w serialu jedną z głównych ról, wcielając się w postać Stefana Salvatore, wampira, w którym zakochuje się nowa w szkole Elena (w tej roli występowała Nina Dobrev). 

Może zainteresować cię także...

Wesley, który przed rokiem obchodził czterdzieste urodziny, zapytany został o to, czy chciałby ponownie wcielić się w Stefana i jak przyjąłby taką propozycję ze strony filmowców:

Naprawdę nie brakuje mi niczego, co związane jest z graniem go

– stwierdził aktor.

Paul Wesley dodał jednocześnie, że nie ma niczego złego na myśli. Po prostu czuje, że dziś nie pasuje już do roli młodego wampira

Osiem lat to długi czas, więc cieszę, że mogłem to zakończyć.

Ogromny sukces Pamiętniki wampirów

Łącznie powstało ponad 170 odcinków Pamiętników wampirów, jednak filmowcy nie spoczęli na laurach. Na fali sukcesu pierwszego z seriali, od 2013 jednocześnie rozwijany był powiązany z Pamiętnikami wampirów serial The Originals, będący swoistym spin-offem pierwszej z produkcji. Serial emitowany był do kwietnia 2018 roku. Jeszcze tego samego roku zadebiutował drugi ze spin-offów Wampiry: Dziedzictwo. Ostatni, finałowy odcinek produkcji pojawił się na HBO Max w drugiej połowie 2022 roku. 

Pamiętniki wampirów: Księga 1 (Przebudzenie, Walka, Szał) - książka

Warto zauważyć, że serial bazował na popularnych ówcześnie powieściach L.J. Smith z literackiej serii Pamiętniki wampirów. Pierwsze trzy tomy ukazały się na rynku jeszcze w 1991 roku, kolejna książka po roku. Pracę nad kolejnymi tomami autorka wznowiła dopiero po ogromnym sukcesie serialu. Wówczas Smith stworzyła następne trzy tomy przygód z serii.  Mimo że łącznie powstało 13 książek, od tomu 8. Smith nie współtworzyła już serii – tomy 8-10 pisane były przez ghostwriterów, z kolei realizacją części 11-12 zajęła się Aubrey Clark. 

 

źródła: instyle.com, eonline.com
Tagi: ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pamiętniki wampirów: Księga 1 (Przebudzenie, Walka, Szał)
Smith L.J.4
Okładka książki - Pamiętniki wampirów: Księga 1 (Przebudzenie, Walka, Szał)

Nowe wydanie, z okładką filmową! Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy i mroczny, wydaje się jedynym chłopakiem...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje