Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-07-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 97 8-83-241-4006-0
Liczba stron: 256

Ocena: 5.27 (11 głosów)

Polskie czytelniczki czekają na Pamiętnik Stefano i deklarują na forach, że nie mogą doczekać się książki!

 

Pamiętnik Stefano przenosi akcję o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta dwóch braci wampirów i pięknej dziewczyny, której obaj pragną.

 

Jest rok 1864. Echa wojny Północy z Południem docierają do plantacji w Wirginii, rodzinnego domu Stefano i Damona Salvatore. Braci, którzy byli nierozłączni, dopóki w Mystic Falls nie pojawiła się Katherine - olśniewająca i tajemnic za.

To przez jej uwodzicielski uśmiech najlepsi przyjaciele stali się rywalami w wyścigu o jej względy. I odkryli, że jej przepyszne suknie i połyskujące diamenty skrywają straszliwy sekret. I że jej jeden pocałunek zmieni ich życie - na wieczność…

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek

Avatar użytkownika - Ysiakova97
Ysiakova97
Przeczytane:2016-06-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jak dla mnie genialna książka! Opisy są bardzo szczegółowe, wszystko dokładnie wytłumaczone, ale NIE nudne! Była to pierwsza tego typu książka która trafiła w moje ręce, ale jestem zachwycona!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Generalnie powieść bardziej dla młodzieży, ale czyta się przyjemnie, pisana w ciekawy sposób. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Lorelei
Lorelei
Przeczytane:2016-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Stefano Salvatore ma 17 lat. Pewnego dnia dowiaduje się, iż zgodnie z wolą ojca, poślubi swoją znajomą z dzieciństwa, Rosalyn Cartwright. Jest zrozpaczony, ponieważ nie kocha dziewczyny. Niedługo potem w jego rodzinnej posiadłości pojawia się szesnastoletnia Katherine Pierce, sierota, którą ojciec Stefano zaofiarował się przyjąć pod swój dach. Młody chłopak jest oczarowany piękną, elegancką dziewczyną i nie potrafi przestać o niej myśleć. Wkrótce potem zaczynają ze sobą flirtować. Pewnego wieczoru, na przyjęciu wydanym przez ojca w ich posiadłości, dochodzi do tragedii. Młodzieniec odnajduje swą narzeczoną nad sadzawką z rozszarpanym gardłem. Bardzo boleje nad jej śmiercią, lecz obecność Katherine pozwala mu zapomnieć o traumie. Stefano wdaje się z nią w namiętny romans, spędzając odtąd wszystkie noce w jej sypialni. Pewnej nocy, podczas gorących pocałunków Katherine gryzie go w gardło, zatapiając w nim ostre kły. Do chłopaka dociera straszna prawda: jego ukochana jest wampirzycą. Stefano nadal jednak bardzo ją kocha, mimo wszystko wierząc w jej dobroć. Tymczasem jego ojciec wraz z innymi mieszkańcami miasteczka organizuje obławę na wampiry. Czy Katherine wyjdzie z niej cało? Jak zachowa się Stefano? Co wybierze: lojalność wobec ojca czy wobec ukochanej? Myślę, że pierwsza część "Pamiętnika Stefano" zaspokoi oczekiwania większości czytelników będących fanami fantasy, romansu czy horroru. Połączenie miłości i grozy sprawdziło się w przypadku tej powieści doskonale. Nie jest ona tak naiwna i infantylna, jak choćby "Zmierzch". Ukazuje miłość człowieka i wampirzycy taką, jaka ona naprawdę jest: fascynującą, ale i niebezpieczną. Katherine jest tajemnicza, nieprzewidywalna, groźna. Powieść ukazuje wampiry przede wszystkim jako żądne krwi drapieżniki - podstępne, gniewne, potrafiące omamić swą ofiarę, nie odczuwające wyrzutów sumienia, nie opierające się pragnieniu. Tym, co najbardziej mnie urzekło w książce, jest jej XIX-wieczny klimat, dający się wyczuć na każdej stronie. Ponieważ narratorem i jednocześnie głównym bohaterem jest Stefano, pozostałe postacie poznajemy z jego punktu widzenia. Postrzegamy je tak, jak postrzega je młodszy z braci Salvatore. Niewiele więc wiemy o motywach działania, którymi się kierują, nie wiemy, o czym myślą, z jakimi problemami się zmagają, jaki jest ich stosunek do otaczającej rzeczywistości. Dzięki temu obecny jest w powieści element zaskoczenia, bohaterowie dysponują wiedzą, o którą byśmy ich nie podejrzewali lub robią nagle coś zupełnie nieoczekiwanego, czego byśmy się po nich nie spodziewali. Uważam, że jest to pozycja godna polecenia, wciągająca i urzekająca klimatem, który bardzo dobrze oddaje realia epoki. Nie mam jej właściwie nic do zarzucenia i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.
Link do opinii
Wampiry, wampiry, wampiry... Dużo tego ostatnio wookoło, ale akurat "Pamiętniki wampirów" odróżniają sie nieco od sztampowych pozycji tego gatunku. Nawet moja mama się skusiła na przeczytanie serii:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2015-05-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Macy
Macy
Przeczytane:2013-10-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2012-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, "Ale to już było" ;),
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2012-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wybrani; Anioł ciemności; Pakt dusz
L. J. Smith0
Okładka ksiązki - Wybrani; Anioł ciemności; Pakt dusz

Nie znają narodzin ani Śmierci, nie mają lat ani przeszłości.Są Dziećmi Mroku, lecz czasem tęsknią za światłem. A gdy raz zasmakują miłości, potrafią szukać...

Pamiętniki wampirów Pamiętnik Stefano t.3 Pragnienie
L. J. Smith0
Okładka ksiązki - Pamiętniki wampirów Pamiętnik Stefano t.3 Pragnienie

Trzecia część początku kultowego cyklu zekranizowanego jako kultowy serial telewizyjny Pamiętnik Stefano przenosi akcję o sto lat wcześniej i odkrywa początek...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy