Paulo Coelho chce edukować Afrykę, więc rozdaje swoje książki za darmo

Data: 2019-06-03 07:10:24 Autor: pobarski
News - Paulo Coelho chce edukować Afrykę, więc rozdaje swoje książki za darmo

Paulo Coelho to znany autorów książek i zbiorów aforyzmów, który ma zarówno wielu zwolenników i fanów, jak i przeciwników, krytykujących jego twórczość. Teraz autor postanowił za darmo przekazać swoje książki afrykańskim organizacjom.

Paulo Coelho znany został głównie za sprawą wydanego pod koniec lat osiemdziesiątych Alchemika. Dzięki swojej powieści alegorycznej, brazylijski pisarz szybko zdobył popularność, a jego książki sprzedawały się w masowych ilościach.

Jak donosi portal Quartz Africa, teraz pisarz ma zamiar dotrzeć ze swoimi książkami nie tylko do czytelników z Ameryki czy Europy. Na swoim Twitterze poinformował, że zamierza wykupić część tytułów od swoich wydawców i całkowicie za darmo rozdystrybuować je po miastach i małych obszarach wiejskich w Afryce. Jednocześnie, Coelho wrzucił post na Twitterze, w którym zachęca afrykańskie organizacje (jak biblioteki czy szkoły) do składania ofert.

Już teraz wiadomo, że maile z prośbą o dostarczenie książek złożyło naprawdę wiele instytucji. Darmowe złote myśli Coelho dotrzeć mają teraz do placówek w Dżibuti, Kenii, Tanzanii i na Madagaskarze. Autor wysyłać ma pakiety książek, na które składać się będzie około 40 tytułów – w tym wspomniany Alchemik, ale także wspomnienia czy powieści typu Pielgrzym.

Popularny twórca przeliczył się chyba jednak ze swymi możliwościami. Godzinę po publikacji swoich tweetów, Coelho doprecyzował, że obecnie darmowe książki otrzyma tylko południowa część Afryki. Kraje takie jak Algieria, Nigeria, Egipt czy Libia muszą więc obejść się ze smakiem.

Fot. nrkbeta / CC BY-SA 2.0.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Alchemik
0
Okładka książki - Alchemik

Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową. Autor...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje