Paulo Coelho chce edukować Afrykę, więc rozdaje swoje książki za darmo

Data: 2019-06-03 07:10:24 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Paulo Coelho chce edukować Afrykę, więc rozdaje swoje książki za darmo

Paulo Coelho to znany autorów książek i zbiorów aforyzmów, który ma zarówno wielu zwolenników i fanów, jak i przeciwników, krytykujących jego twórczość. Teraz autor postanowił za darmo przekazać swoje książki afrykańskim organizacjom.

Paulo Coelho znany został głównie za sprawą wydanego pod koniec lat osiemdziesiątych Alchemika. Dzięki swojej powieści alegorycznej, brazylijski pisarz szybko zdobył popularność, a jego książki sprzedawały się w masowych ilościach.

Jak donosi portal Quartz Africa, teraz pisarz ma zamiar dotrzeć ze swoimi książkami nie tylko do czytelników z Ameryki czy Europy. Na swoim Twitterze poinformował, że zamierza wykupić część tytułów od swoich wydawców i całkowicie za darmo rozdystrybuować je po miastach i małych obszarach wiejskich w Afryce. Jednocześnie, Coelho wrzucił post na Twitterze, w którym zachęca afrykańskie organizacje (jak biblioteki czy szkoły) do składania ofert.

Już teraz wiadomo, że maile z prośbą o dostarczenie książek złożyło naprawdę wiele instytucji. Darmowe złote myśli Coelho dotrzeć mają teraz do placówek w Dżibuti, Kenii, Tanzanii i na Madagaskarze. Autor wysyłać ma pakiety książek, na które składać się będzie około 40 tytułów – w tym wspomniany Alchemik, ale także wspomnienia czy powieści typu Pielgrzym.

Popularny twórca przeliczył się chyba jednak ze swymi możliwościami. Godzinę po publikacji swoich tweetów, Coelho doprecyzował, że obecnie darmowe książki otrzyma tylko południowa część Afryki. Kraje takie jak Algieria, Nigeria, Egipt czy Libia muszą więc obejść się ze smakiem.

Fot. nrkbeta / CC BY-SA 2.0.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Alchemik
Paulo Coelho31
Okładka książki - Alchemik

„Alchemik” otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Pętla
W. & W. Gregory
Pętla
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska ;
Świadomy wybór
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Pokaż wszystkie recenzje