Quantcast

Jak prezentuje się nowa wersja „Pinokia”? Reboot klasyka już na Disney+

Data: 2022-09-14 14:57:35 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Niedawno zaprezentowano nowy zwiastun aktorskiej wersji filmu Pinokio. Reboot klasycznej animacji już dostępny jest na platformie streamingowej Disney+. Jak prezentuje się nowy film?

Obrazek w treściFot. mat. prasowe Disney+

Pinokio to reboot klasycznej animacji Disneya z 1940 roku, która natomiast powstała na bazie książki o tym samym tytule autorstwa Carla Collodiego. Przed kilkoma dniami aktorska wersja produkcji ukazała się zaś na platformie streamingowej Disney+.

Pinokio – o czym jest najnowsza wersja familijnego klasyka?

W maju w internecie pojawiła się pierwsza, krótsza zapowiedź produkcji. Chociaż mieliśmy szansę zobaczyć kilka dobrze znanych nam postaci, to jednak sam Pinokio nie został zaprezentowany w pełni. Zmieniło się to w najnowszej zapowiedzi, w której możemy zobaczyć głównego bohatera, powstałego w warsztacie Gepetta. Widzimy też wróżkę, która ożywia drewnianą kukiełkę. Będzie musiał udać się on w podróż, by móc zostać prawdziwym chłopcem. Pinokiu przez cały film będzie towarzyszył gadający świerszcz. Razem stworzą naprawdę zgraną drużynę, która nie boi się żadnych przeciwności losu. 

Zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Pinokio – nowy film już na Disney+

Najnowsza wersja Pinokia trafiła na platformę streamingową Disney+ w poprzednim tygodniu, dokładnie 8 września. Głos Pinokiu w oryginalnej wersji językowej użyczył  Benjamin Evan Ainsworth. W obsadzie aktorskiej znalazł się także Tom Hanks, wcielający się w postać Gepetta. Na ekranie zaprezentują się również Cynthia Erivo, Luke Evans, Joseph Gordon-Levitt, Keegan Michael-Key oraz Lorraine Bracco.

— Używamy wersji Disneya z 1940 roku jako szablonu i zarysu naszej historii. Tak więc następuje prawie ta sama przygoda, którą śledzimy, oglądając Pinokia w wersji animowanej. Modernizujemy sposób opowiedzenia tej historii, ponieważ 60 lat temu w filmach było inne tempo narracyjne niż obecnie, ale zasadniczo zachowaliśmy ducha, ton i temat pierwszego filmu — wskazywał Robert Zemeckis, reżyser filmu.

Produkcja jest rebootem animacji Disneya, która powstała na bazie książki dla najmłodszych. Historia Pinokia od lat bawi, wzrusza i uczy. Opowiada o nieprzemijających prawdach, które ani trochę nie straciły na wartości. 

Książka Pinokio nadal jest dostępna do kupienia w wielu księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pinokio
Carlo Collodi9
Okładka książki - Pinokio

Pewien staruszek wystrugał z drewna pajacyka. Nie był to jednak zwykły kawałek drewna i nie był to zwykły pajacyk, tylko nieznośny urwis imieniem Pinokio...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje