Jak prezentuje się nowa wersja „Pinokia”? Reboot klasyka już na Disney+

Data: 2022-09-14 14:57:35 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Niedawno zaprezentowano nowy zwiastun aktorskiej wersji filmu Pinokio. Reboot klasycznej animacji już dostępny jest na platformie streamingowej Disney+. Jak prezentuje się nowy film?

Obrazek w treściFot. mat. prasowe Disney+

Pinokio to reboot klasycznej animacji Disneya z 1940 roku, która natomiast powstała na bazie książki o tym samym tytule autorstwa Carla Collodiego. Przed kilkoma dniami aktorska wersja produkcji ukazała się zaś na platformie streamingowej Disney+.

Pinokio – o czym jest najnowsza wersja familijnego klasyka?

W maju w internecie pojawiła się pierwsza, krótsza zapowiedź produkcji. Chociaż mieliśmy szansę zobaczyć kilka dobrze znanych nam postaci, to jednak sam Pinokio nie został zaprezentowany w pełni. Zmieniło się to w najnowszej zapowiedzi, w której możemy zobaczyć głównego bohatera, powstałego w warsztacie Gepetta. Widzimy też wróżkę, która ożywia drewnianą kukiełkę. Będzie musiał udać się on w podróż, by móc zostać prawdziwym chłopcem. Pinokiu przez cały film będzie towarzyszył gadający świerszcz. Razem stworzą naprawdę zgraną drużynę, która nie boi się żadnych przeciwności losu. 

Zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Pinokio – nowy film już na Disney+

Najnowsza wersja Pinokia trafiła na platformę streamingową Disney+ w poprzednim tygodniu, dokładnie 8 września. Głos Pinokiu w oryginalnej wersji językowej użyczył  Benjamin Evan Ainsworth. W obsadzie aktorskiej znalazł się także Tom Hanks, wcielający się w postać Gepetta. Na ekranie zaprezentują się również Cynthia Erivo, Luke Evans, Joseph Gordon-Levitt, Keegan Michael-Key oraz Lorraine Bracco.

— Używamy wersji Disneya z 1940 roku jako szablonu i zarysu naszej historii. Tak więc następuje prawie ta sama przygoda, którą śledzimy, oglądając Pinokia w wersji animowanej. Modernizujemy sposób opowiedzenia tej historii, ponieważ 60 lat temu w filmach było inne tempo narracyjne niż obecnie, ale zasadniczo zachowaliśmy ducha, ton i temat pierwszego filmu — wskazywał Robert Zemeckis, reżyser filmu.

Produkcja jest rebootem animacji Disneya, która powstała na bazie książki dla najmłodszych. Historia Pinokia od lat bawi, wzrusza i uczy. Opowiada o nieprzemijających prawdach, które ani trochę nie straciły na wartości. 

Książka Pinokio nadal jest dostępna do kupienia w wielu księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pinokio
Carlo Collodi9
Okładka książki - Pinokio

Pewien staruszek wystrugał z drewna pajacyka. Nie był to jednak zwykły kawałek drewna i nie był to zwykły pajacyk, tylko nieznośny urwis imieniem Pinokio...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje