Quantcast

„Tatuażysta z Auschwitz 2” już niebawem w sprzedaży. Kiedy premiera?

Data: 2020-01-04 21:11:23 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Jedną z najpopularniejszych książek 2018 i 2019 roku był Tatuażysta z Auschwitz, publikacja Heather Morris przedstawiająca losy tatuażysty działającego w obozie koncentracyjnym w czasie II wojny światowej. Teraz wiadomo już, że przeczytamy drugi tom. Kiedy premiera?

Heather MorrisNa fotografii: Heather Morris, autorka Tatuażysty z Auschwitz / mat. prasowe Empik, Teodor Klepczyński

Heather Morris w 2018 roku stała się naprawdę bestsellerową pisarką, nie tylko w swojej Nowej Zelandii, ale także poza granicami kraju. W ubiegłym roku przybyła do Polski przy okazji gali Bestsellerów Empiku – publikacja okazała się jedną z najlepiej sprzedających książek w 2018 roku.

Czytaj także: Bestsellery Empiku za rok 2018 rozdane! Kto wygrał?

Tatuażysta z Auschwitz stał się prawdziwym hitem i doczekał wielu komentarzy – zarówno pozytywnych, ze strony fanów, jak i nieco bardziej krytycznych, odnoszących się do prawdy historycznej przedstawionej przez Morris.

Jeśli do tej pory zadawaliście sobie pytanie: czy jest 2 cześć Tatuażysty z Auschwitz, to mamy dla was dobrą wiadomość. Sukces pierwszej książki o tematyce obozowej spowodował, że pisarka postanowiła stworzyć kontynuację zatytułowaną Podróż Cilki. Co jeszcze o niej wiadomo?

Podróż Cilki – opis

O czym jest Tatuażysta z Auschwitz 2 ? Najnowsza publikacja Morris przedstawi losy tytułowej Cilki, szesnastolatki, która trafia do obozu w Auschwitz, tego samego, w którym jako tatuażysta pracuje Lale Sokołow.

Młoda dziewczyna ma jeden atut, który staje jej się szansą na wyjście cało z obozu – piękne ciało. Jednak to, co fizycznie ratuje jej skórę, przynosi jednocześnie psychiczne piekło. Kiedy w końcu Rosjanie wyzwalają obóz, dziewczyna zostaje uznana za niemiecką kolaborantkę. I ponownie trafia do więzienia – tym razem na piętnaście lat w workuckim łagrze.

Na Syberii dziewczyna musi na nowo przystosować do życiowej sytuacji. Nie ma nawet czasu na rozpamiętywanie tragedii, jaka ją spotkała – utraty wszystkich bliskich. Najważniejsze to bowiem przeżyć, a nie jest to łatwe w jednej z najmroźniejszych części świata podczas pracy ponad dziewczęce siły.

Podróż Cilki jest niezwykłą beletryzowaną historyczną biografią dziewczyny, która musi odkryć w sobie siłę, pozwalającą jej na przeżycie w czasach śmierci i terroru.

Tatuażysta z Auschwitz 2 – kiedy premiera?

Premierę drugiej książki Heather Morris zaplanowano już na pierwszą połowę stycznia 2020 roku. Dokładnie książka swoją premierę w Polsce mieć będzie 15 stycznia 2020 roku.

Książka w Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Tatuażysta z Auschwitz – film

Po wielkim sukcesie sprzedażowym książki, spodziewać się można adaptacji filmowej. Tym razem jednak prawa do ekranizacji wykupiła znana firma Synchronicity Films.

Zamiast filmu fani książki będą mieli szansę zobaczyć serial telewizyjny, który prawdopodobnie wyemitowany zostanie przez stację Canal+. Za scenariusz odpowiedzialna ma być Jacquelin Perske.

Podróż Cilki – ebook, gdzie kupić?

Jak przeczytać książkę Podróż Cilki? Publikacja, prawdopodobnie tak jak pierwsza książka, dostępna będzie w sprzedaży. Kupując w księgarniach z e-bookami, mamy często dostęp do książki Podróż Cilki w plikach mobi, epub i PDF.

Książka dostępna będzie także w formie audiobooka oraz w tradycyjnej, papierowej wersji.

Swój egzemplarz w dobrej cenie możecie zdobyć poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Podróż Cilki
Heather Morris13
Okładka książki - Podróż Cilki

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera Tatuażysta z Auschwitz. Historia młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow, tatuażysta z Auschwitz,...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje