Netflix stawia na polskich filmowców? Będą kolejne polskie produkcje

Data: 2021-03-23 14:55:40 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Według zapowiedzi, jeszcze tego roku na Netflixie pojawią się całkiem nowe polskie produkcje oryginalne. Amerykański gigant streamingowy planuje premierę 11 polskich nowości. 

Obrazek w treściFot. kadr z serialu Rojst'97 
  • Netflix planuje zrealizowanie obecnie łącznie 11 filmów i seriali pochodzących z Polski.
  • 6 z nich będzie miało swoją premierę w 2021 roku. 
  • Ostatnie premiery Netflixa znajdziecie w naszym poprzednim artykule

Netflix planuje poszerzyć swoją ofertę filmową i serialową o kolejne produkcje pochodzące z Polski. Nie będą to jednak produkcje licencyjne, a nowe projekty oryginalne, które zobaczą abonenci z całego świata. 

Netflix planuje kolejne filmy i seriale prosto z Polski 

Od kilku lat Netflix oficjalnie obecny jest na polskim rynku streamingowym i angażuje się w różnego rodzaju projekty filmowe. Jednym z pierwszych był serial oryginalny 1983 z udziałem m.in. Macieja Musiała. Po tym projekcie Netflix zrealizował także kilka innych produkcji oryginalnych z udziałem polskich filmowców, z czego największą popularnością w ostatnim czasie cieszył się zwłaszcza serial W głębi lasu na podstawie powieści Harlana Cobena

Czytaj także: "Chyłka – Immunitet" – czy pojawi się 5 sezon serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza?

Teraz wiadomo, że Netflix planuje kolejne filmy i seriale oryginalne, które zrealizowane zostaną przez Polaków. Polscy twórcy pracują obecnie nad 5 nowymi filmami i 4 serialami, które zadebiutują w 2021 i 2022 roku. 

Nowe polskie produkcje oryginalne Netflixa w 2021 

W 2021 roku na Netflixa trafi aż 6 spośród 11 zapowiedzianych dziś produkcji. Spośród nich trzy będą serialami oryginalnymi, a trzy całkiem nowymi filmami. 

Prime Time – nowy film od Netflixa

14 kwietnia swoją premierę mieć będzie film Prime Time. Nowa produkcja to dramat psychologiczny, którego akcja dzieje się pod koniec lat 90. Opowiada o losach Sebastiana, który dostaje się do studia telewizyjnego, bierze zakładników i stawia warunek – chce zostać wyemitowany na żywo w telewizji. W roli głównej w produkcji wystąpili Bartosz Bielania, Magdalena Popławska oraz Andrzej Kłak. 

Sexify – serial wiosną 2021 

Sexify serial

Na wiosnę pojawić ma się też nowy serial komediowy Sexify, który przedstawia historię Natalii, studentki informatyki, która w ramach konkursu postanawia stworzyć aplikację pozwalającą zaspokoić seksualne potrzeby młodych kobiet. W rolach głównych pojawią się Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska i Sandra Drzymalska. 

Rojst’97 – Magdalena Różczka w kolejnym serialu 

Magdalenę Różczkę w ostatnim czasie mogliśmy zobaczyć w nowym serialu TVN Tajemnica zawodowa, tymczasem już latem aktorka wcieli się w postać warszawskiej policjantki, która w czasie „powodzi stulecia” 1997 roku musi zająć się sprawą tajemniczych morderstw. 

Bartkowiak – debiut Daniela Markowicza 

bartkowiak film

Bartkowiak to opowieść o byłym bokserze, który po załamaniu kariery sportowej, powraca do rodzinnej miejscowości, by przejąć lokalny klub „Ring”. Jednocześnie bokser Tomek zaczyna nawiązywać kontakty z lokalnym środowiskiem przestępczym. W produkcji zobaczymy takie gwiazdy jak Józef Pawłowski, Janusz Chabior, Danuta Stenka czy Rafała Zawierucha. Premiera filmu zaplanowana jest na lato tego roku.

Hiacynt – na tropie mordercy 

Hiacynt serial

Wśród nowości jesiennych znajdzie się film w reżyserii Piotra Domalewskiego – Hiacynt. To kryminalny thriller, który opowiada o młodym milicjancie, który na początku lat 80. zajmuje się sprawą tajemniczego mordercy gejów. W sprawie pomaga mu Arek, informator, który zmienia jego życie osobiste. W rolach głównych Tomasz Ziętek i Hubert Miłkowski.

Otwórz oczy w reżyserii Anny Jadowskiej

Otwórz oczy serial

Otwórz oczy to nowy serial dla nastoletniej widowni, który wyreżyseruj Anna Jadowska oraz Adrian Panka. Serial opowie o Julce, młodej dziewczynie, która po wypadku trafia do specjalnego szpitala zajmującego się leczeniem amnezji. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że ośrodek nie zajmuje się tym, co oficjalnie przedstawia w dokumentach. Wkrótce dziewczyna poznaje tajemniczego Adama.

Kolejne premiery w 2022 roku 

Nowe seriale i filmy zaplanowano również w 2022 roku. W kolejnym roku w ofercie amerykańskiego giganta streamingowego pojawić mają się m.in. mini-serial obyczajowy Królowa oraz serial fantasy Axis Mundi. W pierwszej połowie 2022 roku zobaczymy również film Jak pokochałam gangstera – jest to część druga biografii Nikodema Skotarczaka “Nikosia” i kontynuacja produkcji Jak zostałem gangsterem. 

W kolejnych miesiącach 2022 roku pojawi się katastroficzny serial „Wielka woda”, który wyreżyseruje Jan Holubek i Bartłomiej Ignaciuk. Ponownie zobaczymy również serial nawiązujący do W głębi lasu Harlana Cobena. Swoisty sequel powstał przy współpracy Agaty Malesińskiej oraz Wojtka Miłoszewskiego i nosi tytuł Zachowaj spokój

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje