Ogromny portret Fiodora Dostojewskiego wykonano na polu

Data: 2021-09-21 08:17:40 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Włoski artysta stworzył ogromnych rozmiarów portret pisarza Fiodora Dostojewskiego z okazji rocznicy jego setnych urodzin. Portret wykonano za pomocą traktora na polu we Włoszech.

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna

Twórczość pisarzy bywa różnie doceniana po latach. Z okazji 100 rocznicy urodzin Fiodora Dostojewskiego, autora Zbrodni i kary, włoski artysta Dario Gambarin stworzył portret pisarza za pomocą… traktora. 

Portret Dostojewskiego na polu 

Ogromnych rozmiarów portret Fiodora Dostojewskiego powstał na polu o powierzchni 25 tys. metrów w północnych Włoszech w okolicach Werony. Stworzony został przez Dario Gambarina, który nazywany jest artystą krajobrazowym. Gambarin nie tworzy jednak obrazków przedstawiających piękne widoki, zamiast tego samemu adaptując pola i łąki na obrazy.

Z okazji urodzi rosyjskiego powieściopisarza, artysta najpierw stworzył szkic portretu, a następnie wybrał cytat, który umieszczony został obok portretu. Zdanie „Piękno zbawi świat” wypowiedział w Idiocie główny bohater powieści – książę Myszkin. Obraz wraz z cytatem Gambarin wyciął za pomocą traktora, pługa i brony wirnikowej. 

Portret Dantego oraz papieża Franciszka 

Obraz przedstawiający Dostojewskiego nie jest pierwszym, który na swoim polu wykonał artysta. We wrześniu 2020 roku Dario Gambarina stworzył portret włoskiego poety Dantego Alighieri, który stworzył m.in. Boską komedię

Może zainteresować cię także...

W przeszłości Gambarin stworzył także m.in. portrety Joe Bidena, Baracka Obamy czy  Beethovena. W 2013 roku artysta stworzył portret papieża Franciszka. Obok uśmiechniętego wizerunku papieża pojawiło się wówczas hasło „Miłość wyzwala”.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor17
Okładka książki - Zbrodnia i kara

Słynna powieść Fiodora Dostojewskiego, opowiadająca o losach byłego studenta Rodiona Raskolnikowa, który postanawia zamordować i obrabować bogatą...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje