Powódź zniszczyła ponad 10 tysięcy książek dla dzieci

Data: 2019-11-26 20:10:41 Autor: pobarski

Człowiek niejednokrotnie przekonywał się, że żywioł bywa nieprzewidywalny. Niedawno doszło do smutnego zdarzenia – powódź zalała magazyn, w którym znajdowały się tysiące darmowych książek dla dzieci. Teraz publikacje nie nadają się już do niczego.

Powódź

Od pewnego czasu Brytyjczycy zamieszkujący tereny północnej Anglii zmagają się z powodziami. Nadmiar wody na wyspach stanowi dość duży problem, a w walce z żywiołem mieszkańcom pomagają nie tylko strażacy, ale także wojsko.

Czytaj także: Chłopcy sprzedają swoje książki i zabawki, żeby pomóc biednym kotom

Niestety, część obiektów zdążyło zostać zalanych przez ciągle rosnący stan wody w rzekach. Jedną z ofiar powodzi stał się magazyn, w którym przechowywane były książki należące do brytyjskiej organizacji Re-Read.

Re-Read sprzedaje książki online, a w czasie świąt Bożego Narodzenia – za pieniądze pozyskane ze sprzedaży przez cały rok – rozdaje tysiące książek szkołom i innym małym organizacjom zajmującym się edukacjom w ramach gwiazdkowych prezentów dla dzieci.

Czytaj także: Wysadzili bibliotekę w Kaliszu. Czytelnicy zbierają pieniądze na remont

W tym roku Re-Read miało przygotowane około 12 tysięcy egzemplarzy książek. Niestety, kartony pełne publikacji, zamiast trafić do czytelników, wylądowały na śmietniku.

Okazało się, że przeważająca część książek uległa zniszczeniu w czasie powodzi. Około 10 tysięcy woluminów zostało zalanych, przez co organizacja nie może przekazać ich dalej. Wolontariusze liczą starty i próbują ocalić pozostałe książki, czytelnicy zaś – zbierają pieniądze dla organizacji.

Obecnie dzięki hojności czytelników udało się uzbierać aż 15 tysięcy funtów na uruchomionej w Internecie zbiórce. Być może – dzięki sile sieci – uda się uratować książkowe święta najmłodszych!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje