Poznańskie Targi Książki odbędą się bez autorów zagranicznych

Data: 2020-03-06 11:14:46 Autor: Piotr Piekarski

Międzynarodowe Targi Poznańskie z uwagi na zagrożenie koronawirusem zdecydowały się na zmianę terminu Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed oraz targów Motor Show. Poznańskie Targi Książki odbędą się jednak bez przeszkód. Impreza rozpoczyna się w piątek, 6 marca 2020. Wbrew zapowiedziom, nie spotkamy jednak na niej zagranicznych autorów. 

"W oparciu o uzgodnienia z wojewodą wielkopolskim zarząd Grupy MTP podjął decyzję o zarekomendowaniu wydawnictwom obecnym na targach, aby spotkania z pisarzami zagranicznymi na Targach Książki nie obywały się firmie spotkań bezpośrednich, ale poprzez spotkania z wykorzystaniem komunikatorów internetowych, np. Skype"

- informuje poznańską „Wyborczą" Małgorzata Lamperska z biura prasowego Grupy MTP.

Czytaj także: Największe targi książki odwołane z powodu koronawirusa

Konkurs na mikropowieść sensacyjną, w której jurorem jest... sztuczna inteligencja

Częścią imprezy jest na przykład konkurs na mikropowieść sensacyjną (BLEF), w której nadesłane prace oceni... sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja o imieniu Fiona wybierze potencjalny bestseller. Wirtualnego jurora „udostępnia” firma Literacka – start-up z Olsztyna. Narzędzie służące do analizy tekstów w języku polskim, przekaże rzetelną informację na temat dopasowania tekstu do określonego gatunku literackiego. W przypadku kryminału ocenia, czy na przykład trzyma on czytelnika w napięciu. 

Poznańskie Targi Książki – program

To w sobotę. A w piątek aż tłoczno od ciekawych propozycji, takich jak salon ilustratorów, Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej, Interaktywne warsztaty interpretowania poezji przeznaczone dla starszej młodzieży, warsztaty projektowania okładek czy zajęcia z zakresu planowania swojej kariery.

Czytaj także: Oczy ciemności – czy Dean Koontz przewidział koronawirusa ponad 40 lat temu?

W sobotę, oprócz wspominanej zabawy z Fioną, warto zajrzeć na kolejne warsztaty dla ilustratorów, porozmawiać o poezji, spróbować napisać swój własny kryminał, posłuchać o pająkach albo spróbować swoich sił w zajęciach z chińskiej kaligrafii.

Dodatkowo, każdy uczestnik targów będzie mógł wygrać czytnik ebooków od firmy inkBOOK o wartości prawie 1000 zł! Aby wziąć udział w konkursie wystarczy mieć konto na Instagramie i głowę pełną pomysłów. Zabawa odbędzie się zarówno sobotę jak i niedzielę – pod koniec każdego dnia ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Szczegóły pojawią się na stronie targiksiazki.pl

Ostatniego dnia targów, oprócz wspomnianych już wydarzeń, jeśli jest się rodzicem malucha, trzeba skorzystać z zajęć przygotowanych dla najmłodszych. Eksperymenty naukowe i badanie Kosmosu na pewno zaciekawią każdego młodego uczonego.

Poznańskie Targi Książki – spotkania z autorami

Oprócz tych imprez targi to przede wszystkim okazja do spotkania z ulubionymi pisarzami. Będzie okazja do poproszenia o autograf np. Macieja Siembiedę, Ninę Majewską-Brown, Martę Matyszczak, Anetę Jadowską, a nawet profesora Jerzego Bralczyka.

Poznańskie Targi Książki – konferencja Book Marketing

Imprezą towarzyszącą jest konferencja Book Marketing, dwudniowe spotkanie z pisarzami i specjalistami od tworzenia i promocji książek. Wstęp płatny.

Poznańskie Targi Książki – wystarcy, wstęp, najważniejsze informacje

150 wydawców zaprezentuje swoją ofertę, na pewno będzie można kupić książki po naprawdę okazyjnych cenach. Impreza odbędzie się przy ul. Głogowskiej 14. Na teren Targów można wjechać, korzystając z umowy, jaką organizator zawarł z dwiema korporacjami taksówkowymi. Wstęp jest bezpłatny

Impreza rozpoczyna się w piątek o 10:00 i kończy w niedzielę o 16:00.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.