Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 7 do 14 czerwca 2024 roku. Na co warto wybrać się do kina?

Data: 2024-06-07 20:53:17 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

W nowym tygodniu czerwca do kin trafiają kolejne filmy. Tym razem oferta kinowa bardzo różnorodna. W repertuarze znalazły się dramaty, horrory, a także wiele propozycji dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na przegląd tego co polecają polskie kina. 

Obrazek w treści Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 7 do 14 czerwca 2024 roku. Na co warto wybrać się do kina? [jpg] Zdjęcie: Bru-nO z Pixabay

  • Od 7 - 14 czerwca do kin trafią kolejne filmowe nowości.
  • Wśród filmowych propozycji kolejna odsłona komediowej animacji.
  • Wciąż będzie można jednak zobaczyć premiery poprzedniego tygodnia.

Czerwiec w kinach kontynuujemy nowymi premierami filmowymi. Na co tym razem warto wybrać się do kina? Sprawdźcie nasze nowe tygodniowe zestawienie!

Premiery kinowe od 7 - 14 czerwca 2024 roku

The Watchers - premiera 7 czerwca 2024 roku

Nowy tydzień premier w kinach zaczynamy od amerykańskiego horroru o tytule The Watchers, którego bohaterką jest młoda artystka, o imieniu Minie, która pewnego dnia trafia do odległego miejsca w puszczy, w zachodniej Irlandii. Tam znajduje schronienie i wraz z trójka innych ludzi, wkrótce staje przez zagrożeniem ze strony istoty ukrywającej się w lesie. 

Bad Boys: Ride or Die – premiera 7 czerwca 2024 roku

Druga propozycja, o tytule Bad Boys: Ride or Die, to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii. Tym razem dwaj policjanci, Mike i Marcus, pragnący wyciągnąć z kłopotów kapitana Howarda, oskarżanego o przestępstwa narkotykowe, sami wpadają w kłopoty. Teraz to oni muszą uciekać przed policją. 

Czytaj także: Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 14 do 21 czerwca 2024 roku. Na co warto wybrać się do kina?

Do usług szanownej pani - premiera 7 czerwca 2024 roku

Kolejną propozycją w tym tygodniu, przygotowaną przez kina jest komediodramat Do usług szanownej pani, produkcja bazująca na powieści pod takim samym tytułem, który przybliża nam losy mężczyzny, który w przypływie emocji, postanawia zmienić swoje życie. Andrew Blake zatrudnia się jako lokaj w pewnym francuskim dworku, gdzie musi mierzyć się z zachciankami wymagającej pani domu. 

Lekcje tolerancji - premiera 7 czerwca 2024 roku

W repertuarze kinowej w tym tygodniu znalazła się także filmowa produkcja z Ukrainy, film z elementami LGBTQ+, o tytule Lekcje tolerancji. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na prowincjonalnej nauczycielce. Nadia zamierza zmienić nastawienie ludzi do Europy i wraz z mężem bierze udział w rządowym programie "Lekcje tolerancji". W ramach tego programu przez jakiś czas musi gościć w swoim domu aktywistę społeczności LGBTQ+, Wasyla. 

Dancing Queen - premiera 7 czerwca 2024 roku

Film Dancing Queen to dramat i zarazem produkcja dla młodzieży, o dwunastolatce o imieniu Minie. Dziewczyna jest szkolną kujonką, ma małą nadwagę i właśnie po raz pierwszy się zakochała. Aby zaimponować swojej miłości zapisuje się na kurs taneczny. 

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów - premiera 7 czerwca 2024 roku

Oprócz produkcji dla młodzieży, w tym tygodniu do kin trafia wiele propozycji dla dzieci. Wśród nich jest animacja Jurek Maskonurek: Misja Puffinów, która przedstawia losy małego ptaszka puffina, Jurka Maskonurka. Wraz ze swoimi przyjaciółmi postara się uratować miejsce, w którym mieszkają, a któremu zagraża inżynier Otton. 

Czytaj także: Przeczytaj także: Nowa powieść Doroty Masłowskiej już wkrótce! O czym jest „Magiczna rana"?

Basia. Jestem w sam raz - premiera 7 czerwca 2024 roku

Kolejną animacją, która tym razem jest w formie serialowej jest produkcja podzielona na cztery odcinki, bazują na uwielbianych książkach Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, zatytułowana Basia. Jestem w sam raz. Jest to historia niezwykle rezolutnej, pewnej siebie pięciolatki, o imieniu Basia. Dziewczyna kochająca zwierzęta i żelki, przeżywa największe przygody w swoim życiu. 

Boonie Bears. Dzika przygoda - premiera 7 czerwca 2024 roku

W tym tygodniu premierę kinową ma także chińska animacja, o polskim tytule Boonie Bears. Dzika przygoda, która przedstawia opowieść o dwóch misiach, dwóch braciach. Briar i Brambel mieszkający w rezerwacie "Sosnowe Góry", i mający ludzkiego przyjaciela w postaci przewodnika Wiktora, postarają się uratować rezerwat, pomagając Wiktorowi w zawodach. Te odbywać mają się w nowym parku rozrywki "Dzika przyroda".

W głowie się nie mieści 2 - premiera 12 czerwca 2024 rok

Premiery tego tygodnia kończymy kolejną odsłoną lubianej produkcji od Pixar i Disney. W głowie się nie mieści 2 to dalsza historia znajomej nam z pierwszej części Ripley, która jest teraz już nastolatką, i z tej przyczyny musi mierzyć się z nowymi emocjami. W filmie przenosimy się do jej umysłu, gdzie znajome nam emocje: Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza poznają nowego bohatera, nową emocję - Niepewność. 

Tagi: filmy kinowe, kino, filmy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje