"Projekt Hail Mary". Nowa powieść autora "Marsjanina" już za tydzień!

Data: 2021-04-28 17:06:56 Autor: Przemysław Garczyński
udostępnij Tweet

Andy Weir - autor popularnego Marsjanina, zekranizowanego przez Ridleya Scotta, już wkrótce ponownie zagości w domach polskich czytelników. Premiera najnowszej powieści tego pisarza zapowiedziana jest już na nadchodzący tydzień.

Obrazek w treści

  • Nowa książka Andy'ego Weira nosi tytuł Projekt Hail Mary.
  • Premiera powieści zaplanowana jest na 5 maja 2021. 
  • To już trzecia, po Marsjaninie i Artemisie powieść tego pisarza. 

Projekt Hail Mary - o czym jest książka

Naukowcy odkrywają, że zbliża się poważne niebezpieczeństwo - nieodwracalne zaćmienie Słońca. Jeśli do niego dojdzie, będzie to miało niechybnie opłakane skutki dla ludzkości, trzeba więc podjąć natychmiast działania, pozwalające przeżyć mieszkańcom Ziemi. Tak powstaje tytułowy Projekt Hail Mary, związany z walką o przetrwanie.

Czytaj także: "Marsjanin" - Niegościnny Mars powstrzyma samotnego astronautę?

Ryland Grace budzi się ze śpiączki, w której był pogrążony. Nie pamięta, kim jest, gdzie się znajduje ani w jakim celu wyruszył w podróż. Tymczasem znajduje się niewyobrażalnie daleko od domu, w szaleńczej - a w dodatku straceńczej - misji, mającej na celu próbę ocalenia ludzkości. Może liczyć jedynie na siebie - reszta załogi w niewyjaśniony sposób zmarła, a Rylanda czeka wyścig z czasem, by uratować świat, jaki znamy.

Projekt Hail Mary – kiedy premiera

Najnowsza powieść autorstwa Andy'ego Weira trafi do naszego kraju dzięki wydawnictwu Akurat. Premiera Projektu Hail Mary będzie miała miejsce już za tydzień, a dokładnie 5 maja 2021 roku. Oznacza to, że Polacy sięgną po najnowszą ksiażkę Weira zaledwie jeden dzień po jej światowej premierze!

Najprawdopodobniej spodziewać się możemy równoczesnej premiery tego tytułu w wersji papierowej, jak również w postaci elektronicznej - jako pliki epub, mobi czy też pdf.

Projekt Hail Mary - będzie ekranizacja! 

Już wiadomo, że najnowsza powieść Andy'ego Weira takżę doczeka się ekranizacji. W roli tytułowego bohatera zobaczymy Ryana Goslinga, który jest zdobywcą Złotego Globu i dwukrotnie otrzymywał nominację do Oscara.

Czytaj także: Przeciwko wprowadzeniu stałych cen książek protestują wydawcy, pisarze i księgarze

Za reżyserię odpowiadają Phil Lord oraz Christopher Miller. Autorem scenariusza jest Drew Goddard, a całość konsultowana jest z autorem powieści. Trwają ponadto prace nad ekranizacją Artemisa.

Andy Weir – programista, który został pisarzem

Andy Weir urodził się w 1972 roku. W wieku 15 lat znalazł zatrudnienie jako jeden z programistów w narodowym laboratorium. To włąaśnie tam, przez kolejne lata, pracował jako inżynier oprogramowania. Wykazując zainteresowanie takimi tematami, jak inżynieria kosmiczna, historia lotów w kosmos czy też zastosowania teorii względności, podjął się próby napisania powieści, dotyczącej wyprawy na Czerwoną planetę.

Międzynarodowy sukces Marsjanina, a także jego pozytywnie przyjętej ekranizacji sprawiły, że Weir porzucił etat i w stu procentach poświęcił się karierze pisarskiej, w efekcie czego czytelnicy doczekali się Artemisa, a teraz - Projektu Hail Mary.

Najnowszą powieść Andy'ego Weira w formie książkowej zakupić można w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Projekt Hail Mary
Andy Weir8
Okładka książki - Projekt Hail Mary

Samotny astronauta musi uratować Ziemię przed katastrofą. Z załogi, która wyruszyła na straceńczą misję ostatniej szansy, przeżył jedynie Ryland Grace...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy