Nie boję się śmierci! "Wojownicy Kecharitomene"

Data: 2021-12-03 07:00:01 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Archeologiczna zagadka inskrypcji z pustynnej groty, sensacyjna intryga i splatane historie żołnierza i mnicha.

Ojciec Marek Górski - dominikanin, znawca języków starożytnych i pierwszych wieków chrześcijaństwa - udaje się do Egiptu, by nadzorować prace archeologiczne przy świeżo odkrytych pustelniach mnichów eremitów. Gdy zakonnik zostaje porwany, a porywacze pozorują jego śmierć, do akcji wkracza jednostka specjalna dowodzona przez Roberta Janeckiego, byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej. Podczas próby odbicia zakładnika bohaterowie natrafiają na unikatowy manuskrypt - pamiętnik mnicha zawierający tajemnicze proroctwo Kecharitomene, Matki Bożej Pełnej Łaski.

Obrazek w treści

Do lektury książki Wojownicy Kecharitomene Lecha Muchy zaprasza Wydawnictwo eSPe. Ostatnio mogliście przeczytać pierwszy fragment powieści, tymczasem już teraz zachęcamy do lektury kolejnego fragmentu:

– Nie boję się śmierci! – Zakonnik nie dał mu dokończyć. – Cieszę się, że niedługo stanę przed obliczem Najwyższego. Nie boję się. Jestem gotowy. Od tak dawna jestem gotowy... Myślałem, że umrę z nudów w jakiejś bibliotece, a nie ukąszony przez węża w Afryce, z bronią w ręku... Na posterunku. Na szańcu Niepokalanej... Wojownik Maryi...  – Zaniósł się cichym śmiechem, który przeszedł w atak kaszlu. 

– Ale ja nie wiem, jakie jest rozwiązanie... – oponował dalej Robert.

– W odpowiedniej chwili je znajdziesz ... Z całą pewnością już teraz tkwi w twojej głowie. To będzie coś oczywistego dla ciebie. Może zapomniane skojarzenie albo wspomnienie z dzieciństwa. Coś, czego nie powiedziałeś nigdy nikomu. A może... To coś, co ci się dopiero przydarzy. To coś z przyszłości! Trójca Święta jest poza czasem, wie wszystko, ale Szatan nie. On nie wie, co nas spotka w przyszłości. Ale uważaj! Posłuchaj mnie teraz! Szatan na pewno tu jest.  – Rozejrzał się dokoła, jak gdyby licząc 258 259 na to, że zobaczy oblicze czarta. – I już wie. Słyszy, co mówimy. Teraz już wie, że to o ciebie chodzi, a nie o mnie. Wie, że z jego rozkazu wąż ukąsił nie tego Polaka, którego powinien. Jest wściekły i zrobi wszystko, żeby ci przeszkodzić. On nienawidzi nas, Polaków. Naśle na ciebie swoje sługi i będą cię ścigać. Będą na ciebie polować... Jest tylko jeden sposób, żebyś pozostał poza jego zasięgiem. Kiedy się spowiadałeś? Uklęknij... Ale pamiętaj, pokuta i pojednanie wtedy tylko ochronią cię przed Złym, kiedy niczego przed Bogiem nie zataisz. 

Książkę Wojownicy Kecharitomene kupić można w popularnych księgarniach:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wojownicy Kecharitomene
Lech Mucha0
Okładka książki - Wojownicy Kecharitomene

Archeologiczna zagadka inskrypcji z pustynnej groty, sensacyjna intryga i splatane historie żołnierza i mnicha. Ojciec Marek Górski - dominikanin, znawca...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo