Bestsellerowa seria o Puciu zekranizowana! Co wiadomo o nowej animacji?

Data: 2022-07-18 14:35:04 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Pucio, bohater książeczek Marty Galewskiej-Kustry, od lat zdobywa serca młodych czytelników i ich rodziców, towarzysząc dzieciom na różnych etapach rozwoju. Niedługo będziemy mogli zobaczyć sympatycznego bohatera w zupełnie nowej odsłonie. Studio animacji EGoFILM zrealizuje bowiem serial animowany o jego przygodach!

Obrazek w treści fot. EGoFILM / materiały prasowe

Książki o Puciu szybko zyskały popularność i zaskarbiły sobie sympatię, a ich autorka Marta Galewska-Kustra znalazła się nawet na drugim miejscu na liście najlepiej zarabiających polskich autorów! Studio animacji EGoFILM ogłosiło właśnie, że rozpoczyna prace nad serialem dla najmłodszych. Co przyniesie ta produkcja?

Pucio serial animowany – kiedy premiera?

Za opracowanie serialu o Puciu odpowiedzialne jest studio animacji EGoFILM. Aktualnie prace nad serialem znajdują na wczesnym etapie. Z przekazanych informacji prasowych wynika, że Pucio na ekrany zawita dopiero na przełomie 2025 i 2026 roku, jednak odcinek pilotażowy ma ukazać się już w przyszłym roku!

czytaj także:  "Kicia Kocia" – już wkrótce serial na podstawie kultowych bajek!

Serial będzie się składać z 52 odcinków, trwających po pięć minut. Każdy epizod ma podjąć inny, istotny dla dzieci problem. Fabuła oparta zostanie na treści krótkich książeczkach autorstwa Marty Galewskiej-Kustry oraz Joanny Kłos. Dodatkowo w animacjach pojawią się nowe, do tej pory nieporuszane wcześniej zagadnienia.

Serial o Puciu – co wiadomo o produkcji?

Producentką serialu Pucio będzie Ewelina Gordziejuk, która jest jednocześnie właścicielką studia EGoFILM. W prace nad serialem czynny udział bierze także sama autorka książeczek, która pragnie, by animacja jak najlepiej odwzorowała atmosferę książkowej oryginalnej serii, nie zatracając swojego ciepła i prostoty.

Szczególną wagę przywiązywałam do podejmowanych tematów, niespiesznego tempa akcji i sposobu przedstawiania samego świata jako miejsca bezpiecznego, w którym napotykane problemy są pozytywnym wyzwaniem dla wspólnych działań z rodziną i przyjaciółmi. Z ogromną radością i niecierpliwością czekam, aż zobaczę jak świat Pucia i on sam ożywają na ekranie

- wspominała pisarka.

Martyna Wojcieszek, Rafał Skarżycki oraz Maciej Kur mają opracować scenariusz do serialu. Chociaż animacja znajduje się dopiero na wczesnym etapie produkcji, to studio złożyło już wniosek o dotacje do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Cały czas poszukują też prywatnych inwestorów, którzy chcieliby zaangażować się w projekt.

Pucio – serial z zagadkami w przygotowaniu

Pucio nie będzie zwykłą bajką puszczaną dziecku, by na chwilę, go czymś zająć. Ma to być produkcja mocno angażująca najmłodszych, a w każdym epizodzie pojawiać się będzie nowe wyzwanie intelektualne. Będzie to zagadka, którą młody widz może rozwiązać dzięki pomocy ulubionego bohatera. 

czytaj także:  "Dzieciak rządzi" - co wiadomo na temat znanej bajki? Kto odpowiada za pomysł na tę animcję?

Każdy odcinek skupi się na innych wydarzeniach i sferze życia, co sprawi, że widz będzie mógł poznać różne przestrzenie. Wiadomo też, że twórcy serialu chcieliby zachować oryginalną estetykę z książeczek. Rysunki Joanny Kłos są niezwykle charakterystyczne i istotne w całej serii. Równie ważnym elementem będzie specjalnie skomponowana muzyka współgrająca z tym co się dzieje na ekranie. Ewelina Gordziejuk, właścicielka EGoFILM i producentka animowanego Pucia wspomina:

Wizualnie serialowy „Pucio” będzie utrzymany w stonowanych barwach. Stawiamy na estetyczne i proste, choć nie trywialne ilustracje, które świetnie oddają istotę „Pucia”. Bajka ma być bowiem bezpieczną przestrzenią, nie rażącą widza krzykliwością barw i kształtów, w zamian tego pomagającą mu skoncentrować się na przedstawionych w niej historiach i losach ulubionych bohaterów. Jako młoda mama zdaję sobie doskonale sprawę z tego, iż mimo ogromnego wyboru tytułów animowanych dla najmłodszych tylko kilku z nich rodzic może zaufać. Wierzę, że „Pucio” będzie właśnie taką bajką. 

Pucio – książeczki dla najmłodszych

Seria o Puciu od kilku lat cieszy się zainteresowaniem. Głównym bohaterem jest sympatyczny trzylatek mieszkający w mieście z rodzicami, starszą siostrą Misią oraz młodszym braciszkiem Bobo. Chłopiec przeżywa wiele przygód, którym towarzyszą różne emocje. W książeczce Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki uczy się korzystać z nocnika, a w Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia poznaje nowe, intrygujące smaki. Autorka książek Marta Galewska-Kustra jest pedagożką i logopedką, a także wykładowczynią akademicką specjalizującą się w zagadnieniach dotyczących rozwoju dzieci.

Seria jest wydawana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia, ale zdobyła również zainteresowanie poza granicami naszego kraju. Aktualnie książeczki o Puciu możemy znaleźć w Słowacji, Czechach, Ukrainie, Włoszech, Niemczech i Chorwacji. Marta Mleczak, przedstawicielka działu promocji wydawnictwa, nie kryje podekscytowania na wieść o serialu: 

Jako wydawca serii o Puciu niezwykle cieszymy się, że nasz bohater trafił pod skrzydła studia EGoFILM. Jesteśmy przekonani, że profesjonalny serial animowany zostanie ciepło przyjęty przez dzieci i rodziców. Wierzymy, że filmowy Pucio stanie się ulubionym bohaterem ekranowym kolejnych roczników, tak jak jego pierwowzór stał się ulubionym bohaterem książkowym

Na sierpień tego roku zaplanowano premierę kolejnej książeczki - Pucio u lekarza. Książkę już teraz w przedsprzedaży kupić można poniżej:

Tagi: pucio,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pucio mówi dzień dobry
Marta Galewska-Kustra0
Okładka książki - Pucio mówi dzień dobry

Pucio i Misia z radością rozpoczynają dzień. Witają się ze słońcem, dostrzeżoną za oknem wiewiórką, a nawet samochodami na ulicy. Potem myją zęby, ubierają...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy