Regulamin zabijania – Jak doszło do masakry w Jemenie?

Data: 2021-01-24 08:30:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Film Regulamin zabijania to międzynarodowa propozycja sensacyjna, oferująca widzom ciekawą historię o zamieszaniu podczas ewakuacji amerykańskiej ambasady, gdzie dochodzi do wydarzenia, które naraża życie dyplomatów oraz żołnierzy. Czy możliwe będzie wycofanie się z niebezpiecznego terenu?

Obrazek w treści Regulamin zabijania – Jak doszło do masakry w Jemenie? [jpg]

Regulamin zabijania to międzynarodowy film sensacyjny z 2000 roku w reżyserii William Friedkin.

Regulamin zabijania – opis

O czym jest film Regulamin zabijania? 30-letni weteran pułkownik Terry L. Childers dowodzi oddziałem zajmującym się zabezpieczeniem oraz ewakuacją amerykańskiej ambasady w Jemenie. W trakcie procesu dochodzi do ataku demonstrantów, po której dochodzi do poważne konfliktu.

Sytuacja przekształca się w masakrę, powstaje międzynarodowy skandal, wpływający negatywnie na opinię o USA na całym świecie. Bohater staje się momentalnie kozłem ofiarnym całej akcji.

Czytaj także: Co dalej z wynagrodzeniem za wypożyczenia biblioteczne? Niepokojący komunikat Stowarzyszenia Copyright Polska

Zdesperowany, prosi o pomoc dawnego przyjaciela ze służby, Hayesa Hodgesa, który staje w jego obronie, pamiętając o heroicznych działaniach Childresa podczas konfliktu w Wietnamie. Czy uda mu się wyjaśnić sprawę i oczyścić imię Terry'ego?

Regulamin zabijania – obsada

Kto wystąpił w Regulamin zabijania? W jednej z głównych ról znalazł się doświadczony Samuel L. Jackson, aktor znany z występów w między innymi Avengers: Czas Ultrona, RoboCop, Ślady zbrodni, Tarzan: Legenda, Bodyguard zawodowiec, Kong: Wyspa Czaszki, Django, Kingsman: Tajne służby i Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz.

Czytaj także: K2 – książki, które należy przeczytać

w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się także Tommy Lee Jones, Guy Pearce i Ben Kingsley.

Regulamin zabijania – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Regulamin zabijania? Emisja telewizyjna odbędzie się w środę, 22 marca o godzinie 21:05 na antenie telewizji TVP 1. 

Czytaj także: "Dracula: Historia nieznana" - czy Drakula istniał naprawdę?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Regulamin zabijania – opinie

Film Regulamin zabijania pomimo bardzo dobrych zwiastunów niestety okazał się sporym zawodem, oferującym nam niewiele ciekawych chwil. Pomimo intrygującej opowieści podstawowe, twórcom nie udało się opracować odpowiednio jakościowej produkcji pod względem całości, jako takiej.

Czytaj także: "Jestem legendą" – naukowiec pozostały przy życiu

Regulamin zabijania – książka

Film Regulamin zabijania to autorska, samodzielna opowieść, nie mająca pokrycia w powieści. Zatem być może zdecyduje się po seansie zapoznać z książką "Karnawał" po amerykańsku. Ambasada USA w Warszawie wobec wydarzeń w Polsce od sierpnia 1980 r. do grudnia 1981 r

Książkę "Karnawał" po amerykańsku. Ambasada USA w Warszawie wobec wydarzeń w Polsce od sierpnia 1980 r. do grudnia 1981 r. w niezłej cenie zakupić można poniżej:

Tagi: filmy sensacyjne, thrillery, wojsko,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje