Remigiusz Mróz podbija zagraniczny rynek wydawniczy!

Data: 2018-06-10 08:39:41 Autor: pobarski
News - Remigiusz Mróz podbija zagraniczny rynek wydawniczy!

Nieodnaleziona to jedna z książek Remigiusza Mroza – polskiego autora kryminałów i thrillerów prawniczych – która została wydana na początku bieżącego roku. Już wtedy zwiastowano sukces tytułu, nierzadko porównywano go do zagranicznych bestsellerowych thrillerów, a wydawca na swoich kanałach chwalił się wysokim nakładem książki. Dowiedzieliśmy się, że Mróz planuje swoją literacką ekspansję w innych krajach!

Nieodnaleziona została wydana w naszym kraju 31 stycznia br. Wszystkie znaki na ziemie i niebie wskazywały, że stanie się ona wielkim bestsellerem. Czy tak się stało? Trudno stwierdzić, z całą pewnością jednak książka osiągnęła rozgłos i zdobyła mnóstwo czytelników – zarówno tych zadowolonych, jak i nieusatysfakcjonowanych. Remigiusz Mróz ma bowiem swój specyficzny styl pisania, który nie wszystkim się podoba.

Ostatnio na swoim Facebooku Remigiusz Mróz pochwalił się, że jego książka wydana zostanie w kolejnych krajach. Wiemy już, że będzie ona dostępna w Czechach i Niemczech. Teraz do tych zagranicznych wydawców dołączyły także wydawnictwa z Bułgarii, Serbii oraz… Japonii!

Nie ukrywajmy, mało który polski autor jest na tyle poczytny, by zostać wydawany za granicą. Chociaż Mróz nadal nie podbija amerykańskiego rynku książki, to jest to już z pewnością wielki sukces! Osiągnęła to między innymi Magdalena Witkiewicz ze swoją książką Szkoła żon opublikowaną w 2014 roku w Wietnamie, a także Magda Stachula z Idealną wydaną w Czechach oraz planowaną włoską publikacją.

Ostatnia książka Mroza – Zerwa – kończy zaś pentalogię z komisarzem Forstem. Ta seria ma zostać zekranizowana w formie serialu, jednak nadal nie ma informacji na ten temat. Co do drugiej ekranizowanej serii opolanina – Wotum nieufności – dotarliśmy do pierwszych informacji na jej temat, o których napiszemy już niebawem!

Fot. w nagłówku - wł. Remigiusz Mróz, Archiwum autora, CC BY-NC-ND 2.0 PL

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nieodnaleziona
0
Okładka książki - Nieodnaleziona

,,Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza". Tess Gerritsen Pierwszy polski thriller psychologiczny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje