Remigiusz Mróz podbija zagraniczny rynek wydawniczy!

Data: 2018-06-10 08:39:41 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Remigiusz Mróz podbija zagraniczny rynek wydawniczy!

Nieodnaleziona to jedna z książek Remigiusza Mroza – polskiego autora kryminałów i thrillerów prawniczych – która została wydana na początku bieżącego roku. Już wtedy zwiastowano sukces tytułu, nierzadko porównywano go do zagranicznych bestsellerowych thrillerów, a wydawca na swoich kanałach chwalił się wysokim nakładem książki. Dowiedzieliśmy się, że Mróz planuje swoją literacką ekspansję w innych krajach!

Nieodnaleziona została wydana w naszym kraju 31 stycznia br. Wszystkie znaki na ziemie i niebie wskazywały, że stanie się ona wielkim bestsellerem. Czy tak się stało? Trudno stwierdzić, z całą pewnością jednak książka osiągnęła rozgłos i zdobyła mnóstwo czytelników – zarówno tych zadowolonych, jak i nieusatysfakcjonowanych. Remigiusz Mróz ma bowiem swój specyficzny styl pisania, który nie wszystkim się podoba.

Ostatnio na swoim Facebooku Remigiusz Mróz pochwalił się, że jego książka wydana zostanie w kolejnych krajach. Wiemy już, że będzie ona dostępna w Czechach i Niemczech. Teraz do tych zagranicznych wydawców dołączyły także wydawnictwa z Bułgarii, Serbii oraz… Japonii!

Nie ukrywajmy, mało który polski autor jest na tyle poczytny, by zostać wydawany za granicą. Chociaż Mróz nadal nie podbija amerykańskiego rynku książki, to jest to już z pewnością wielki sukces! Osiągnęła to między innymi Magdalena Witkiewicz ze swoją książką Szkoła żon opublikowaną w 2014 roku w Wietnamie, a także Magda Stachula z Idealną wydaną w Czechach oraz planowaną włoską publikacją.

Ostatnia książka Mroza – Zerwa – kończy zaś pentalogię z komisarzem Forstem. Ta seria ma zostać zekranizowana w formie serialu, jednak nadal nie ma informacji na ten temat. Co do drugiej ekranizowanej serii opolanina – Wotum nieufności – dotarliśmy do pierwszych informacji na jej temat, o których napiszemy już niebawem!

Fot. w nagłówku - wł. Remigiusz Mróz, Archiwum autora, CC BY-NC-ND 2.0 PL

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nieodnaleziona
Remigiusz Mróz6
Okładka książki - Nieodnaleziona

,,Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza". Tess Gerritsen Pierwszy polski thriller psychologiczny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy