Remigiusz Mróz podbija zagraniczny rynek wydawniczy!

Autor: mojebestsellery
News - Remigiusz Mróz podbija zagraniczny rynek wydawniczy!

Nieodnaleziona to jedna z książek Remigiusza Mroza – polskiego autora kryminałów i thrillerów prawniczych – która została wydana na początku bieżącego roku. Już wtedy zwiastowano sukces tytułu, nierzadko porównywano go do zagranicznych bestsellerowych thrillerów, a wydawca na swoich kanałach chwalił się wysokim nakładem książki. Dowiedzieliśmy się, że Mróz planuje swoją literacką ekspansję w innych krajach!

Nieodnaleziona została wydana w naszym kraju 31 stycznia br. Wszystkie znaki na ziemie i niebie wskazywały, że stanie się ona wielkim bestsellerem. Czy tak się stało? Trudno stwierdzić, z całą pewnością jednak książka osiągnęła rozgłos i zdobyła mnóstwo czytelników – zarówno tych zadowolonych, jak i nieusatysfakcjonowanych. Remigiusz Mróz ma bowiem swój specyficzny styl pisania, który nie wszystkim się podoba.

Ostatnio na swoim Facebooku Remigiusz Mróz pochwalił się, że jego książka wydana zostanie w kolejnych krajach. Wiemy już, że będzie ona dostępna w Czechach i Niemczech. Teraz do tych zagranicznych wydawców dołączyły także wydawnictwa z Bułgarii, Serbii oraz… Japonii!

Nie ukrywajmy, mało który polski autor jest na tyle poczytny, by zostać wydawany za granicą. Chociaż Mróz nadal nie podbija amerykańskiego rynku książki, to jest to już z pewnością wielki sukces! Osiągnęła to między innymi Magdalena Witkiewicz ze swoją książką Szkoła żon opublikowaną w 2014 roku w Wietnamie, a także Magda Stachula z Idealną wydaną w Czechach oraz planowaną włoską publikacją.

Ostatnia książka Mroza – Zerwa – kończy zaś pentalogię z komisarzem Forstem. Ta seria ma zostać zekranizowana w formie serialu, jednak nadal nie ma informacji na ten temat. Co do drugiej ekranizowanej serii opolanina – Wotum nieufności – dotarliśmy do pierwszych informacji na jej temat, o których napiszemy już niebawem!

Fot. w nagłówku - wł. Remigiusz Mróz, Archiwum autora, CC BY-NC-ND 2.0 PL

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nieodnaleziona
Remigiusz Mróz
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom bez klamek
Jędrzej Pasierski
Okładka książki - Dom bez klamek
Kwiaty Boga. Prawdziwe historie
wybór Małgorzata Kotwica
Okładka książki - Kwiaty Boga. Prawdziwe historie
Ognisty krzyż
Diana Gabaldon
Okładka książki - Ognisty krzyż
Dzienniki Nikki. Królowa dramatu
Rachel Renee Russell
Okładka książki - Dzienniki Nikki. Królowa dramatu
Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1
Aleksandra Golecka-Mazur
Okładka książki - Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1
Pokaż wszystkie recenzje