Rusza Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Data: 2020-03-10 15:56:04 Autor: Piotr Piekarski

Łódzkie wydawnictwo Akapit Press organizuje czwartą edycję Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz – 23 tomowej serii książek, wśród których znajdują się takie tytuły jak Szósta klepka, Kłamczucha, Kwiat kalafiora czy Opium w rosole.

Akcja polega na publicznym odczytaniu książek i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W 2019 roku organizatorzy odnotowali ponad 300 zgłoszeń. Każdego roku Czytanie przyciąga biblioteki, szkoły, ale także muzea, domy kultury, urzędy miast. Choć nazwa wskazuje na zasięg krajowy, często przyjmowane są zgłoszenia spoza Polski – w obecnej edycji wiadomo już, że Jeżycjada czytana będzie w Toronto.

Obrazek w treści

Czwarte Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz obejmuje marzec, kwiecień i maj. Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury czy inna instytucja, która zgłosi swoje uczestnictwo do 31 marca 2020, będzie mogła przeprowadzić Czytanie Jeżycjady w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 1 marca a 31 maja 2020 roku.

Warto, by Czytanie przybrało formę warsztatów scenicznych, plastycznych, literackich itd.

Akcja obejmuje konkurs polegający na wybraniu najciekawszych form Czytania. Wybrane materiały zaprezentowane zostaną na stronie internetowej Wydawnictwa Akapit Press i / lub w jego profilu na Facebooku. Najciekawsze relacje nagrodzone zostaną książkami Małgorzaty Musierowicz, zakładkami i pocztówkami.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady jest wydarzeniem bezpłatnym i nie ma na celu zysków materialnych. Wydawnictwo nie pobiera żadnych opłat od uczestniczących w nim szkół, bibliotek, księgarń, ośrodków kultury i innych instytucji, ani za udział w wydarzeniu, ani za przesłane materiały.

Wszelkie informacje, zaproszenie, regulamin oraz materiały graficzne dla uczestników do pobrania na stronie internetowej: https://www.akapit-press.pl/glowna/iv-ogolnopolskie-czytanie-jezycjady-526.html.

Adres e-mail do kontaktu: promocja@akapit-press.com.pl 

Adres e-mail w sprawie zgłoszeń: konkurs@akapit-press.com.pl

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szósta klepka
Małgorzata Musierowcz3
Okładka książki - Szósta klepka

Tytuł należy do popularnego cyklu Jeżycjada. Bohaterką jest Cesia Żakówna, mająca kompleksy na tle własnej urody (...). Trudno ich nie mieć, gdy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo