Szósta klepka

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 1977 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788360773031
Liczba stron: 188
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Małgorzata Musierowicz

Tom 1 cyklu Jeżycjada

Ocena: 4.89 (28 głosów)

Tytuł należy do popularnego cyklu Jeżycjada. Bohaterką jest Cesia Żakówna, mająca kompleksy na tle własnej urody (...). Trudno ich nie mieć, gdy ma się superatrakcyjną siostrę o romantycznym imieniu Julia, piękne koleżanki i w dodatku musi się znosić dziwne spojrzenia kolegi z klasy - Jerzego Hajduka. Zapewne są to spojrzenia krytyczne... Do tego dochodzą jeszcze klasówki z matmy i wybryki kuzynka o niespożytej energii - Bobcia, który z uśmiechem na ustach... podpala balkon albo rysuje wizerunki Hitlera na wielkanocnych pisankach. A jednak do domu Żaków z przyjemnością się wraca. Zawsze czeka tam liczna rodzinka i pyszne a niedrogie potrawy, przygotowane przez mamę Żakową.

Kup książkę Szósta klepka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szósta klepka

Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Cykl "Jeżycjada" zaczyna się tomem ,,Szósta klepka". W zamyśle jest to cykl dla młodzieży ale myślę, że dorosłych też nieźle ubawią perypetie młodych ludzi mieszkających w Poznaniu. W tej części główną bohaterką jest Celestyna Żak. Niepewna siebie nastolatka. Małgorzata Musierowicz barwnie przedstawia życie rodzinne i miłosne rozterki młodych. Nie sposób nie uśmiać się czytając dialogi toczące się z zakurzonym salonie Żaków. Spod lekkich rozmów wyłania się głębszy obraz domu pełnego miłości i mądrości życiowej.
Link do opinii
Jakoś nie nigdy nie miałam okazji czytać Musierowicz, więc siadłam i przeczytałam z przyjemnością. Celestyna to zakompleksiona licealistka. Mieszka w domu z wieżyczką, która to stała się jej ostoją w chwilach największych wewnętrznych wzburzeń. Przez jej dom przewala się nie tylko jej rodzina, ale również cała masa przyjaciół, ukochanych, zupełnie obcych ludzi i białych myszek. Książka opowiada o nastoletniej miłości, o domowym cieple. Niejednokrotnie wywoływała szeroki uśmiech na mojej twarzy. Jestem pewna, że sięgnę po więcej :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książki napisane przez tą Panią są świetne. Czyta się je bardzo przyjemnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - lemonadestreet
lemonadestreet
Przeczytane:2019-09-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Znacie to uczucie, kiedy po długiej podróży wracacie do domu? Siadacie w fotelu i czujecie się bezgranicznie szczęśliwi, odkrywacie, że dom trochę się zmienił- pojawiła się nowa pajęczyna albo plama, której wcześniej nie było- ale mimo to nadal jest domem. 

Takie uczucie towarzyszy mi zawsze, kiedy wracam do Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Ta cudowna seria towarzyszy mi od długiego czasu i wracam do niej co jakiś czas.

Teraz postanowiłam sobie przypomnieć „Szóstą klepkę". Pierwsza część serii opowiada historię Cesi — zakompleksionej dziewczyny, niewierzącej w siebie i samotnej. Jest też jej rodzina-rodzina Żaków, która wyróżnia się specyficznym poczuciem humoru. 

Ta książka jak inne książki pani Musierowicz emanuje ciepłem i spokojem. TO niezwykle przyjemna lektura, która niejednokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy. 

Polecam i młodszym i starszym. Myślę, że to idealna pozycja na długie, smutne jesienne wieczory.

Link do opinii
Inne książki autora
Tygrys i Róża
Małgorzata Musierowcz0
Okładka ksiązki - Tygrys i Róża

'Tygrys i Róża' to 13 część serii 'Jeżycjada' autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Książka opowiada o czternastoletniej Laurze Pyziak, zwanej Tygryskiem....

Frywolitki 2
Małgorzata Musierowcz0
Okładka ksiązki - Frywolitki 2

Książka zawiera teksty z ostatnich lat, miesięcy, a nawet tygodni. Felietony te, poświęcone książkom i przyjemności czytania, mówią też o sztuce i życiu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje