Kłamczucha


Tom 2 cyklu Jeżycjada
Ocena: 4.86 (51 głosów)
Inne wydania:

Aniela Kowalik nie była pięknością. Miała wszak dużo tego, co się nazywa urokiem osobistym. I ta właśnie Anielka przeżyła wielką miłość. Nad morzem, w swej rodzinnej Łebie, poznała chłopaka, który wprawdzie nie bardzo spodobał się ojcu Anielki, za to bardzo jej samej. To dla niego wybrała poznańską szkołę średnią, liceum poligraficzno księgarskie. I dla niego przyjechała do obcego prawie miasta. Jak dalej potoczy się miłosna i szkolna historia Anieli?

Informacje dodatkowe o Kłamczucha:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788360773147
Liczba stron: 220
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

więcej

Kup książkę Kłamczucha

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kłamczucha - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kolejny tom Jeżycjady. Bardzo miło się czyta. Przedstawione są zabawne perypetie Anieli Kowalik, osoby mijającej się z prawdą dosyć często i regularnie o wybitnym talencie aktorskim. Piętnastolatka zakochuje się i dla miłości stawia wszystko na jedną kartę...
Link do opinii
Aniela mieszka w łebie, a jej pobyt w Poznaniu jest czysto miłosny. Zakochana w poznanym na plaży chłopaku, po jednym spacerze, postanawia iść do liceum w Poznaniu. Czy uda jej się złączyć z Pawełkiem? Jak poradzi sobie w Poznaniu? To wszystko w kolejnej części Jeżycjady!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2004-01-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
To była pierwsza książka, którą wypożyczyłam w gimnazjum i za której recenzje dostałam nagrodę z wyróżnieniem. Choć książka lekka i przyjemna - pokazuje niekiedy nasze zachowanie (dziewczyn) wobec panów w krzywym zwierciadle ;). Polecam dorastającym nastolatkom :).
Link do opinii
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Aniela generalnie nie przypadła mi do gustu, ale jej perypetie są przezabawne. Uwielbiam wszystkie jeżycjadowe pozycje M.Musierowicz.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Wszystkie powieści z tego cyklu (Jeżycjada) są świetne. Polecam je osobom młodym. Czyta się je bardzo szybko, przyjemnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

"Kłamczucha" to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Naszła mnie niedawno przeogromna ochota żeby znowu po nią sięgnąć. Słyszałam jakiś czas temu opinię, że nie należy czytać ulubionych książek z dzieciństwa, aby sobie nie psuć dobrych wspomnień i coś w tym jest. Rozczarowałam się Muszkieterami, których uwielbiałam w dzieciństwie i teraz czytając "Kłamczuchę" czułam coś podobnego. Widzę teraz wiele mankamentów tej powieści, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, a mianowicie kompletnie abstrakcyjna fabuła i taki moralizatorski ton, że trzeba być dobrym, uczciwym, bo to popłaca, a dobro zawsze zwycięża i na każdego czeka szczęśliwe zakończenie. Kompletne bzdury.

Książka się też zestarzała. Współczesną nastolatkę niewiele łączy z główną bohaterką Anielą Kowalik, a fragmenty o biciu dzieci nawet u mnie wywołują niesmak, choć dorastałam w czasach, gdzie było to na porządku dziennym.

Poza tym strasznie mnie irytowały niektóre nazwy ulic. Czy Aniela nie mogła uczęszczać do szkoły przy ulicy np. Niezapominajki? Czy szkoła musiała być na ulicy Armii Czerwonej? 

Daję 5 głównie z sentymentu i dlatego, że szybko się czytało. Na absurdy fabuły przymykam oko. Nie zamierzam jednak wracać do pozostałych części Jeżycjady.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Melisa2004
Melisa2004
Przeczytane:2022-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2022,

Aniela Kowalik nie zalicza się do moich ulubionych bohaterów Jeżycjady, ale jej perypetie uczuciowe, fantazja, pomysłowość oraz wynikające z nich przygody i problemy opisane w tej książce śmieszą do łez. Czasem każą też współczuć Anielce, bo choć nie ma idealnego charakteru i trudno ją lubić za egoizm i nałogowe kłamanie, to jednak nie zapomina się, jak boli nieodwzajemnione zakochanie, zwłaszcza we wczesnej młodości... 

No i nie zapominajmy o Mamerciątkach - ich zwariowane rymowanki i inne szalone pomysły pamięta się jeszcze długie lata po lekturze ?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Partula
Partula
Przeczytane:2018-05-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2018,
Avatar użytkownika - Estijana
Estijana
Przeczytane:2011-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Super ciekawa książka według mnie najlepsza z całej serii;D
Link do opinii
Avatar użytkownika - sweet_landrynka1
sweet_landrynka1
Przeczytane:2011-05-22, Ocena: 4, Przeczytałem,
Link do opinii
Inne książki autora
Ciotka Zgryzotka
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Ciotka Zgryzotka

Któż jest Ciotką Zgryzotką? Czy tylko Ida? I co słychać w rodzinie Borejków? Czy nadal jest w tym samym składzie? A może nawet się powiększyła...

Tym razem serio: Opowieści prawdziwe
Małgorzata Musierowicz 0
Okładka ksiązki - Tym razem serio: Opowieści prawdziwe

Małgorzata Musierowicz opowiada o swojej rodzinie. Przez rozmaite anegdotki przybliża czytelnikom swoich bliskich. Przedstawia także swoje życie i przyczyny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy