reklama

Wirtualne Targi Książki. Dramatyczne ludzkie losy i wielka Historia. „Saga Polska" Moniki Rzepieli

Data: 2020-05-22 13:37:01 Autor: Piotr Piekarski

Trwają Wirtualne Targi Książki. W ich ramach Wydawnictwo Szara Godzina zachęca czytelników do sięgnięcia po Sagę Polską. To cykl powieści historycznych, w których intrygująca fabuła splata się z wydarzeniami historycznymi, a bohaterowie fikcyjni – z postaciami autentycznymi.

Obrazek w treści

W skład cyklu Saga Polska, którego autorką jest Monika Rzepiela, wchodzą kolejne dylogie. Dwór w Czartorowiczach to historia miłosna rozgrywająca się po upadku powstania styczniowego na dalekim Podolu. W osadzonym w czasach Mieszka I Słowiańskim siedlisku czytelnicy znajdą przygodę, miłość, historię i ludzi, którzy stoją w obliczu wielkich zmian, spowodowanych przejęciem przez Polan chrztu. Szlacheckie gniazdo to z kolei historia urodzonych pod koniec XVIII wieku mlecznych sióstr – szlachcianki Leontyny i chłopki Marysi, których losy splotły się na dobre i złe.

W powieściach Moniki Rzepieli uwagę czytelników przykują dramatyczne losy bohaterów, na przykładzie których autorka pokazuje, jak żyli ludzie w dawnych wiekach. Na codzienność, obyczaje, tradycje nakłada się wielka Historia, często burząca uporządkowany rytm życia i prowadząca do wielkich tragedii. Niewielu autorów potrafi pisać o historii w sposób tak rzetelny, ale i atrakcyjny dla odbiorców. 

Sagę Polską tworzę, by wydobyć z „mroków niepamięci” dawne tradycje i zwyczaje, przybliżyć je współczesnemu odbiorcy i zainteresować go nimi. Chcę, by czytelnicy podzielali moją pasję, czyli zamiłowanie do kultury staropolskiej, która była niezwykle złożona i bogata. Warto wiedzieć, jak wyglądało życie codzienne naszych praprapradziadków i prapraprababek. W szkole, niestety, niewiele uczą nas na ten temat – mówi autorka cyklu.

Koniecznie przeczytajcie wywiad z Moniką Rzepielą, opublikowany na łamach naszego serwisu. Sięgnijcie też po jej książki i odwiedźcie Wirtualne Targi Książki

Najnowszą książkę z cyklu Saga PolskaSzlacheckie gniazdo. Ogień buntu kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Saga Polska. Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu
Monika Rzepiela1
Okładka książki - Saga Polska. Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu

Ciężarna Marysia Konopka porzucona przez dziedzica Pawłówki postanawia odebrać sobie życie. Los jednak przychodzi jej z pomocą, bo w chwili, gdy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje