Sanditon - brytyjski serial kostiumowy będzie miał kolejne sezony

Data: 2021-07-26 10:39:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Sanditon, serial stworzony na ostatniej powieści pisarki, Jane Austen, zyska drugi, a nawet dwa kolejne sezony. 

Obrazek w treści

Źródło zdjęcia: TVP VOD

Brytyjski serial kostiumowo-historyczny Sanditon, będzie kontynuowany w kolejnych sezonach. Poznaliśmy aktorów, którzy dołączają do obsady. Co zatem do tej pory wiemy o serialu?

Sanditon – serial będzie kontynuowany w kolejnych odcinkach 

Sanditon w pierwszym sezonie nie został szczególnie dobrze przyjęty i produkcja, która w ośmiu odcinkach, został anulowany. W naszym kraju widzowie mogli go oglądać na telewizyjnej Dwójce. Produkcja pojawiła się jednak na amerykańskim kanale telewizyjnym, gdzie, jak się okazało, wzbudził bardzo pozytywny odzew widzów.

Czytaj również: Sandition – serialowa ekranizacja ostatniej powieści Jane Austen na TVP 2

Zainteresowanie serialem wzrosło tak mocno, że brytyjski nadawca postanowił wznowić produkcję, kontynuując ją nie tylko w drugim, ale i w trzecim sezonie. 

Sanditon: sezon 2 – opis serialu

Opowieść w kolejnym sezonie, ponownie skupi się na postaci Charlotte Heywood, która przeprowadziła się z prowincji do rybackiej wioski Sanditon, miejsca, które ma ambicje być kurortem znanym w całym kraju, a może nawet dalej. 

Akcja kolejnej części, w drugim sezonie rozgrywać się będzie dziewięć miesięcy później, kiedy to marzenia mieszkańców o popularności miasteczka, stają się faktem. 

Sanditon: sezon 2 – obsada serialu

W serialu, w jego drugim sezonie zobaczymy aktorów znanych z pierwszego sezonu. Jest wśród nich odtwórczyni głównej roli, Charlotte Heywood - Rose Williams, znana z ról w Nastoletnia Maria Stuart czy Medyceusze: Władcy Florencji.

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 23 do 30 lipca

W obsadzie znaleźli się także: Ben Lloyd-Hughes jako Alexander Colbourne; Tom Weston-Jones jako pułkownik Francis Lennox; Rosie Graham jako Alison Heywood; oraz Maxim Ays jako kapitan William Carter.

W pozostałych rolach także: Alexander Vlahos oraz Frank Blake.

Twórcą serialu Andrew Davies, mający na swoim koncie Dziennik Bridget Jones, Dom z kart czy Duma i uprzedzenie. Za scenariusz odpowiedzialny jest natomiast Justin Young, odpowiedzialny także za pierwszy sezon Sandation.

Sanditon: sezon 2 – kiedy premiera?

Na dzień dzisiejszy nie znana jest nam data premiery drugiego sezonu serialu Sanditon, do którego zdjęcia maja ruszyć jeszcze w tym roku.

Na premierę serialu, który w Polsce i tak zapewne pojawi się zdecydowanie później (jeśli w ogóle), będziemy musieli jeszcze poczekać.

Sandition – gdzie obejrzeć?

Gdzie pojawi się drugi i trzeci sezon serialu? Tego oczywiście na razie nie wiemy. Serial w pierwszym sezonie emitowała stacja TVP 2.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 25 lipca do 1 sierpnia 2021 roku

Osiem odcinków serialu Sandition, w pierwszym sezonie można obejrzeć na TVP VOD.

Sandition – książki

Sandition to produkcja, która oparta jest na ostatniej powieści pisarki, Jane Austen. My natomiast polecamy trzy nowele Lady Susan. Watsonowie. Sanditon, autorstwa wspomnianej pisarki.

Książkę „Lady Susan. Watsonowie. Sanditon” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lady Susan. Watsonowie. Sanditon
Jane Austen2
Okładka książki - Lady Susan. Watsonowie. Sanditon

Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką...

dodaj do biblioteczki
Reklamy