Sandition – serialowa ekranizacja ostatniej powieści Jane Austen na TVP 2

Data: 2021-03-16 10:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Telewizyjna Dwójka rusza dziś z nowym serialem. Tym razem jest to produkcja kostiumowa, będąca ekranizacją ostatniej powieści Jane Austen o tytule Sandition.

Obrazek w treści

Jane Austen niezwykle poczytna pisarka romansów, której powieści niezwykle często przenoszone są na ekran. Dziś na kanale TVP 2 pojawi się kolejna taka produkcja, tym razem w serialowej formie o tytule Sandition. Co wiemy na temat serialu?

Sandition – opis serialu

Serial Sandition to dzieło z Wielkiej Brytanii, produkcja przeznaczona dla widza niemal w każdym wieku, serial kostiumowy z pewnymi wątkami historycznymi. Jest to także kolejna ekranizacja powieście pisarki Jane Austen.

Fabuła tej serialowej opowieści koncentruje się wokół niezwykle mądrej i pełnej energii młodej damy, Charlotte Heywood, która pewnego dnia zmienia miejsce zamieszkania. Dziewczyna przenosi się z niewielkiej wsi do Sandation.

Czytaj również: Jane Austen powraca w grach komputerowych!

Jest to miasto rybackie położone na południowym wybrzeżu Anglii, które wkrótce ma zostać zmienione na chętnie odwiedzany kurort. 

Charlotte nie tylko próbuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu, ale i wiąże z nim wielkie nadzieje. Liczy, że znajdzie tu wielką, spełnioną miłość. Niestety zostanie narażona na intrygi innych mieszkańców, którzy tak jak ona, ale w nieco inny sposób, wiążą z tym miastem wielkie nadzieje, te na ich życiowy sukces.

Sandition – obsada

Jak już wspomnieliśmy, Sandition to produkcja angielska, w której znajdziemy aktorów właśnie z tego kraju. Główną rolę, uroczej Charlotte, powierzono Rose Williams, znanej z serialu Nastoletnia Miaria Start, filmu Cicha namiętność czy Chicken.

Towarzyszą jej: Kris Marshall, w roli Toma Parkera, aktor znany z ról w filmach Wojna domowa, Zgon na pogrzebie czy To właśnie miłość oraz Theo James jako Sidney Parker. Możemy go oglądać w takich produkcjach jak: Niezgodna, Zbuntowana czy Seria Niezgodna: Wierna.

W serialu grają także: Kate Ashfield, Crystal Clarke, Anne Reid.

Czytaj również: Nocleg u Jane Austen. Dom pisarki do wynajęcia jako wakacyjna kwatera!

Twórcą i zarazem reżsyerem serialu jest Olly Blackburn, mający w swoim filmowym portfolio takie produkcje jak: Wdowa, Wiktoria czy Kristy

Sandition – kiedy premiera?

Serial Sandition będzie miał swoją premierę dziś, 16 marca 2021, w Telewizji Polskiej, na kanale TVP 2. Jego pierwszy odcinek obejrzymy o godzinie 21:40. 

Serial wyemituje także kanał BBC Firstm będzie to we wtorek, 23 marca 2021 roku o godzinie 22:30.

Czytaj również: "Duma i uprzedzenie" – znana historia w filmowej wersji

Powtórkę odcinka zobaczymy także na kanale BBC First, w środę, 24 marca o godzinie 21:35.

Sandition – ile odcinków?

Serial Sandition w pierwszym sezonie liczy sobie 8 odcinków. Pierwszy z nich pojawi się we wtorek, 16 marca, kolejne będą pojawić się w kolejnych dnia tygodnia, oprócz weekendu.

Sandition odc.1 – 16 marca 2021 roku – godzina 21:40; opis odcinków 1 i 2
Sandition odc.2 – 17 marca 2021 roku – godzina 21:50; Opis 2 i 3 odcinka serialu
Sandition odc.3 – 18 marca 2021 roku – godzina 21:50; Opis 3 i 4 odcinka serialu
Sandition odc.4  - 22 marca 2021 roku – godzina 21:50;
Sandition odc.5 – 23 marca 2021 roku – godzina 21:50;
Sandition odc.6 – 24 marca 2021 roku – godzina 21:50;
Sandition odc.7 – 25 marca 2021 roku – godzina 21:50;
Sandition odc.8 – 26 marca 2021 roku – godzina 21:50;

Sandition – opinie o serialu

Serial Sandition to produkcja, która może zadowolić miłośników twórczości Jane Austen. Może także ucieszyć tych widzów, którzy lubią oglądać produkcje kostiumowe z pewnym rysem historycznym. 

Sandition – książki

Serial, który pokaże TVP 2  o tytule Sandition to produkcja, która oparta jest na ostatniej powieści pisarki, Jane Austen. My natomiast polecamy trzy nowele Lady Susan. Watsonowie. Sanditon, autorstwa wspomnianej pisarki.

Książkę „Lady Susan. Watsonowie. Sanditon” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lady Susan. Watsonowie. Sanditon
Jane Austen2
Okładka książki - Lady Susan. Watsonowie. Sanditon

Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką...

dodaj do biblioteczki
Reklamy