Quantcast

Nocleg u Jane Austen. Dom pisarki do wynajęcia jako wakacyjna kwatera! 

Data: 2020-07-17 13:53:49 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Wybieracie się na wakacje? Jeśli jeszcze nie macie własnych planów, możecie skorzystać z kwatery u… Jane Austen! Apartament popularnej pisarki wynajmowany jest turystom. 

Obrazek w treściFot. właściciel / airbnb.co.uk

Jane Austen to jedna z najsławniejszych angielskich pisarek, która stworzyła ponadczasowe romanse takie jak Duma i uprzedzenie czy Rozważna i romantyczna, do dziś inspirujące czytelników. Fani pisarki w okresie wakacyjnym mogą z kolei… zamieszkać w jej domu! 

Czytaj także: Oto najlepsze książki na lato 2020!

Chodzi o jeden z pierwszych lokali, w których mieszkała Jane Austen, a zlokalizowany on jest w małej miejscowości Bath w Anglii w kamienicy pochodzącej z czasów epoki gregoriańskiej. W mieszkaniu pisarka mieszkać miała zaledwie 4 lata, od 1801 do 1805 i to właśnie tam stworzyć miała nigdy niedokończoną powieść The Watsons.

Jane AustenFot. właściciel / airbnb.co.uk

Na apartament składają się dwie sypialnie z dwoma osobnymi łóżkami oraz jedna łazienka oraz kuchnia. Łącznie w apartamencie zamieszkać może trójka gości. 

W domu Jane Austen zachowano dawny klimat. Minimalizm przeplatany jest antycznymi dodatkami. W salonie znajduje się postarzała niebieska boazeria oraz ciekawa posadzka, a na ścianach – obrazy. W domu znajdują się tradycyjny meble, w tym solidne, drewniane biurko, na którym współcześni goście mogą… napisać własną powieść przy 40 calowymkomputerowym monitorze. Miejsce znalazł także wygodny fotel do czytania i duża, rodzinna kanapa. Całość utrzymana jest w ciepłej tonacji. Z powodu zabytkowego charakteru kamienic, w bezpośredniej kamienicy nie ma miejsc parkingowych, a do apartamentu należy wejść dość stromymi schodami. 

Jane Austen HouseFot. właściciel / airbnb.co.uk

Apartament wynająć można za pośrednictwem popularnej platformy Airbnb od jej obecnych właścicieli – podróżników Maxwella oraz jego żony Charlotte. Cena za noc to 152 funty, czyli około 750 złotych. Na ten moment apartament zajęty jest do końca lipca, chociaż w sierpniu znaleźć można jeszcze wolne terminy.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Duma i uprzedzenie
Jane Austen25
Okładka książki - Duma i uprzedzenie

Powieść uważana za arcydzieło w dorobku tej angielskiej pisarki, głównie dzięki zabawnym, zgoła dickensowskim opisom postaci głupich i niesympatycznych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje