Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha!

Data: 2020-01-23 10:35:30 Autor: pobarski

Już niebawem stacja HBO wyemituje swój nowy miniserial Spisek przeciwko Ameryce. Co wiadomo o nowej produkcji?

Obrazek w treści

Już za parę miesięcy stacja HBO wyemituje pierwsze odcinki nowego sześcioodcinkowego serialu pt. Spisek przeciwko Ameryce. Nowa produkcja przedstawiająca fikcyjne, alternatywne losy Ameryki to ekranizacja popularnej powieści o tym samym tytule.

Spisek przeciwko Ameryce – opis

Jest rok 1940, a w Stanach Zjednoczonych organizowane są wybory prezydenckie. Niespodziewanie wygrywa je Charles A. Lindbergh, były żołnierz i bohater narodowy, będący jednocześnie sympatykiem idei izolacjonizmu. Niespodziewanie okazuje się, że nowy przywódca Ameryki podchwytuje pomysły faszystowskich Niemiec i nawiązuje przyjazne stosunki z Führerem.

Były lotnik, a jednocześnie głowa kraju, staje się jednocześnie wyznawcą Hitlera, a sam zaczyna wprowadzać rozwiązania III Rzeszy, zwłaszcza w kwestii żydowskiej. Na skutek decyzji rządu, mały chłopiec dorastający w Newark zaczyna tracić świat, który do tej pory znał.

Spisek przeciwko Ameryce – obsada

Kto wystąpi w serialu Spisek przeciwko Ameryce? W nowej produkcji pojawią się Zoe Kazan, która wcieli się w postać Elizabeth “Bess” Levin, Morgan Spector jako Herman Levin, Winona Ryder, w serialu grająca postać Evelyn Finkel oraz Lionel Bengelsdorf i Anthony Boyle.

Czytaj także: Serial "Watchmen" to świetna adaptacja komiksów! Co o nim wiadomo?

W roli prezydenta Charlesa A. Lindbergha pojawi się Ben Cole. Aktor ten zagrał już m.in. w serialach Prawo i porządek: sekcja specjalna, Sense8 i Manifest.

Spisek przeciwko Ameryce – kiedy premiera i gdzie zobaczyć?

Serial Spisek przeciwko Ameryce dostępny będzie na kanałach stacji HBO od marca bieżącego roku.

Emisję pierwszego odcinka zaplanowano na wtorek 17 marca 2020 roku. W Polsce po raz pierwszy wyemitowany zostanie w tym czasie, w którym pojawi się na amerykańskich odbiornikach – o 3:00 polskiego czasu. Łącznie serial ma liczyć 6 odcinków, a każdy z nich emitowany będzie co tydzień.

Serial zobaczyć będzie można także w internecie. Pierwszy odcinek serialu Spisek przeciwko Ameryce pojawi się 17.03 w godzinach porannych na platformie HBO Go. Serial zobaczyć też będzie można poprzez platformę Player.pl.

Spisek przeciwko Ameryce – książka

Serial Spisek przeciwko Ameryce powstał na podstawie bestsellerowej książki Philipa Rotha, amerykańskiego pisarza, wielokrotnie wyróżnianego prestiżowymi nagrodami, w tym Pulitzerem.

Książka Spisek przeciwko Ameryce Philipa Rotha ukazała się w Polsce dwukrotnie - pierrwszy raz w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Czytelnik, a kolejny raz nakładem Wydawnictwa Literackiego w 2016 roku. Książkę w dobrych cenach kupić można poniżej:

Galeria:
zdjęcie Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha! nr. 15zdjęcie Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha! nr. 16zdjęcie Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha! nr. 17zdjęcie Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha! nr. 18zdjęcie Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha! nr. 19

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Spisek przeciwko Ameryce
Philip Roth0
Okładka książki - Spisek przeciwko Ameryce

Philip Roth od lat diagnozuje Amerykę, wykazując kruchość jej rzekomo fundamentalnej tolerancyjności i demokracji. W swojej wielkiej amerykańskiej trylogii...

dodaj do biblioteczki
Autor