Już wkrótce premiera serialu na podstawie powieści Philipa Rotha!

Data: 2020-01-23 10:35:30 Autor: pobarski

Już niebawem stacja HBO wyemituje swój nowy miniserial Spisek przeciwko Ameryce. Co wiadomo o nowej produkcji?

Obrazek w treści

Już za parę miesięcy stacja HBO wyemituje pierwsze odcinki nowego sześcioodcinkowego serialu pt. Spisek przeciwko Ameryce. Nowa produkcja przedstawiająca fikcyjne, alternatywne losy Ameryki to ekranizacja popularnej powieści o tym samym tytule.

Spisek przeciwko Ameryce – opis

Jest rok 1940, a w Stanach Zjednoczonych organizowane są wybory prezydenckie. Niespodziewanie wygrywa je Charles A. Lindbergh, były żołnierz i bohater narodowy, będący jednocześnie sympatykiem idei izolacjonizmu. Niespodziewanie okazuje się, że nowy przywódca Ameryki podchwytuje pomysły faszystowskich Niemiec i nawiązuje przyjazne stosunki z Führerem.

Czytaj także: Kim był Philip Roth, autor Spisku przeciwko Ameryce?

Były lotnik, a jednocześnie głowa kraju, staje się jednocześnie wyznawcą Hitlera, a sam zaczyna wprowadzać rozwiązania III Rzeszy, zwłaszcza w kwestii żydowskiej. Na skutek decyzji rządu, mały chłopiec dorastający w Newark zaczyna tracić świat, który do tej pory znał.

Spisek przeciwko Ameryce – obsada

Kto wystąpi w serialu Spisek przeciwko Ameryce? W nowej produkcji pojawią się Zoe Kazan, która wcieli się w postać Elizabeth “Bess” Levin, Morgan Spector jako Herman Levin, Winona Ryder, w serialu grająca postać Evelyn Finkel oraz Lionel Bengelsdorf i Anthony Boyle.

Czytaj także: Serial "Watchmen" to świetna adaptacja komiksów! Co o nim wiadomo?

W roli prezydenta Charlesa A. Lindbergha pojawi się Ben Cole. Aktor ten zagrał już m.in. w serialach Prawo i porządek: sekcja specjalna, Sense8 i Manifest.

Spisek przeciwko Ameryce – kiedy premiera i gdzie zobaczyć?

Serial Spisek przeciwko Ameryce dostępny będzie na kanałach stacji HBO od marca bieżącego roku.

Emisję pierwszego odcinka zaplanowano na wtorek 17 marca 2020 roku. W Polsce po raz pierwszy wyemitowany zostanie w tym czasie, w którym pojawi się na amerykańskich odbiornikach – o 3:00 polskiego czasu. Łącznie serial ma liczyć 6 odcinków, a każdy z nich emitowany będzie co tydzień.

Serial zobaczyć będzie można także w internecie. Pierwszy odcinek serialu Spisek przeciwko Ameryce pojawi się 17.03 w godzinach porannych na platformie HBO Go. Serial zobaczyć też będzie można poprzez platformę Player.pl.

Spisek przeciwko Ameryce – książka

Serial Spisek przeciwko Ameryce powstał na podstawie bestsellerowej książki Philipa Rotha, amerykańskiego pisarza, wielokrotnie wyróżnianego prestiżowymi nagrodami, w tym Pulitzerem.

Książka Spisek przeciwko Ameryce Philipa Rotha ukazała się w Polsce dwukrotnie - pierrwszy raz w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Czytelnik, a kolejny raz nakładem Wydawnictwa Literackiego w 2016 roku. Książkę w dobrych cenach kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Spisek przeciwko Ameryce
Philip Roth0
Okładka książki - Spisek przeciwko Ameryce

Philip Roth od lat diagnozuje Amerykę, wykazując kruchość jej rzekomo fundamentalnej tolerancyjności i demokracji. W swojej wielkiej amerykańskiej trylogii...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Ucieczka Sary H.
Paulina Wróbel;
Ucieczka Sary H.
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje