„Sto lat samotności” – rozpoczynają się prace nad serialem Netfliksa

Data: 2022-06-30 08:26:07 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Właśnie pojawiła się informacja o rozpoczynających się castingach do ekranizacji powieści Sto lat samotności Gabriela Garcíi Márqueza. To niezwykła wiadomość dla fanów książki, która uchodzi już za klasykę literatury.

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Netflix

Już w 2019 roku pisaliśmy o sprzedanych prawach do ekranizacji powieści Sto lat samotności. Temat jednak ucichł na jakiś czas i dopiero teraz pojawiły się nowe informacje o adaptacji. Teraz dowiedzieliśmy się, że twórcy poszukują aktorów do obsady.

Serial Sto lat samotności – co wiadomo?

Wiadomość o powstaniu serialowej ekranizacji powieści Sto lat samotności zaskoczyła wszystkich. W końcu przez niemal pięćdziesiąt lat autor – Gabriel Garcia Márquez – nie był skłonny zgodzić się na takie przedsięwzięcie. 

Czytaj także: Amber Heard usunięta z najnowszego „Aquamana”?

Jednak po pięciu latach od śmierci pisarza, jego syn zdecydował się sprzedać prawa do ekranizacji. Jest on zdania, że technologia jest już tak rozwinięta, że podoła realizacji tego projektu. Mówi się, że wpływ na zmianę decyzji miały produkcje takie jak Narcos czy Roma.

Serial Sto lat samotności – obsada kompletowana

Produkcja serialu jest dopiero w początkowej fazie. Trwają dopiero castingi do roli. Co ciekawe, poszukiwania odpowiednich aktorów przebiegają w dwojaki sposób. Z jednej strony twórcy będą odwiedzać szkoły tańca oraz szkoły muzyczne i tam poszukiwać nowych talentów.

Czytaj także: Władca Pierścieni serial Amazon ile sezonów

Castingi będą odbywać się w miastach takich jak: Bogota, Santa Maria czy Monteria, ale także w mniejszych mieścinach. To właśnie dzięki mediom społecznościowym działającym przez lokalne władze będzie można dowiedzieć się, kiedy dokładnie rozpoczną się castingi. Ponadto wszyscy chętni mogą zgłaszać się do Netflixa przez specjalną stronę internetową casting100añosdesoledad.com. W formularzu na stronie www zgłosić mogą się zarówno profesjonalni aktorzy, jak i zupełni amatorzy — ważne, by w zgłoszeniu dołączyć swoje aktualne zdjęcie.

Sto lat samotności – kiedy premiera serialu?

Z racji na fakt, że produkcja dopiero poszukuje obsady, serial raczej nie zadebiutuje wcześniej niż za rok. Po fazie castingów, na planie rozpoczną się zdjęcia, które często trwają kilka miesięcy. Później zaś na serial czeka żmudny etap prac postprodukcyjnych.

Czytaj także: „Mali agenci” powracają. Netflix zapowiada reboot hitu dla dzieci

Optymalną datą, którą można brać pod uwagę, jest 2024 rok. Biorąc pod uwagę rozmach, z jakim Netflix podszedł do realizacji serialu oraz ogromną popularność powieści, można spodziewać się, że wkrótce regularnie otrzymywać będziemy kolejne wieści z planu.

Sto lat samotności – mija 55 lat od wydania powieści 

W 2022 roku mija dokładnie 55 lat od pierwszego wydania powieści Sto lat samotności. Przez ten czas książka uzyskała miano klasyka literatury. Opowiada ona o sześciu pokoleniach rodziny Buendiów, która zamieszkuje fikcyjne miasto Macondo.

Czytaj także: Kolejni aktorzy dołączają do obsady „Ballady ptaków i węży”. Wśród nich aktorka z „Euforii”

Powieść od lat jest jedną z najczęściej czytanych i najczęściej tłumaczonych hiszpańskojęzycznych dzieł. Sam Gabriel Garcia Márquez został w 1982 roku uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla. Współcześnie w Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza i można ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sto lat samotności
Gabriel Garcia Marquez0
Okładka książki - Sto lat samotności

Miała to być pierwsza powieść Gabriela Garcíi Marqueza. Dzięki swym dziadkom znał od dziecka historię Macondo i dzieje rodziny Buendía, prześladowanej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje