Serial „Władca Pierścieni” od Amazonu doczeka się aż 5 sezonów!

Data: 2022-06-14 15:35:26 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Twórcy serialowej wersji Władcy Pierścieni potwierdzili, że produkcja będzie składać się aż z pięciu sezonów! Co jeszcze zdradziła ekipa filmowa? Czy Władca Pierścieni będzie premierą roku, jak wszyscy spekulują?

Obrazek w treści Serial „Władca Pierścieni” od Amazonu doczeka się aż 5 sezonów! [jpg]
fot. materiały prasowe / Ben Rothstein/Prime Video

Władca Pierścieni. Pierścienie Mocy to serial, którego oczekują wszyscy fani twórczości Tolkiena. Został okrzyknięty jedną z trzech najgorętszych serialowych premier roku, a teraz okazało się, że widzowie doczekają się aż pięciu sezonów tej super produkcji!

Władca Pierścieni jako serial zajmie nawet 50 godzin!

Zaledwie na początku roku pisaliśmy o pierwszym teaserze Władcy Pierścieni. Pierścieni mocy. Przy okazji zapowiedzi i zdjęć z planu często pojawiały się głosy pełne obawy, że serial okaże się porażką.

Teraz widzowie dowiedzieli się, że cała produkcja będzie składać się z pięciu sezonów, które łącznie potrwają aż 50 godzin! To niezwykła wiadomość dla wszystkich fanów. Sami twórcy są zdania, że wszystko jest dobrze przemyślane.

Czytaj także: Obsada oryginalnego „Władcy Pierścieni" powraca!

Producenci już od początku wiedzieli, że taki będzie rozmiar serialowego Władcy Pierścieni, więc starali się rozplanować fabułę w taki sposób, aby zaznaczyć najważniejsze miejsca i punkty kulminacyjne. Ważne jest też to, że historia nie zostanie urwana przed finałem.

Władca Pierścieni najdroższą serialową produkcją?

Amazon na pierwszy sezon Władcy Pierścieni przeznaczył 465 milionów dolarów. To ponad cztery razy więcej niż w przypadku dotychczasowego najdroższego serialu, jakim była Gra o Tron. Tam koszt poszczególnych sezonów oscylował wokół sumy 100 milionów dolarów. 

Czytaj także: Aktorzy znani z „Władcy Pierścieni” uczcili dwudziestą rocznicę powstania filmu

Tym sposobem Władca Pierścieni stał się najdroższym serialem w historii. Jednak warto zaznaczyć, że w przypadku tej produkcji koszty będą maleć ze względu na scenografię i kostiumy, które trzeba było stworzyć na potrzeby pierwszego sezonu, a które zostaną wykorzystane w następnych. To jak prezentuje się scenografia i postacie można zobaczyć w oficjalnym zwiastunie serialu.

Literacka spuścizna J.R.R. Tolkiena

O niezwykłym życiu twórcy Hobbita przed laty opowiedzieli twórcy filmu Tolkien. Nowa produkcja o podtytule Pierścienie Mocy realizowana dla Amazon Prime powstaje na podstawie niezwykłej trylogii J.R.R. Tolkiena. Podstawą dla opowieści o Śródziemiu są tomy: Drużyna Pierścienia, Dwie wieże, Powrót króla.

Książki w Polsce kupić można osobno lub w jednym wspólnym wydaniu, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Muza. Właśnie to wspólne połączone wydanie w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej kupić możecie w popularnych księgarniach internetowych poniżej:

Tagi: władca pierścieni serial, Władca pierścieni, władca pierścieni amazon, pierścienie mocy serial,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe
John Ronald Reuel Tolkien3
Okładka książki - Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez Władcę Pierścieni. Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje