Jest już pierwsza zapowiedź serialu „Władca Pierścieni”

Data: 2022-01-20 09:39:41 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Amazon opublikował pierwszą zapowiedź filmową nowego serialu opartego na powieściach J.R.R. Tolkiena. W debiutanckim teaserze ujawniono pełną nazwę serialu – Władca Pierścieni. Pierścienie Mocy.

Obrazek w treściFot.  Amazon Studios
  • Amazon ujawnił pierwszy teaser serialu opartego na Władcy Pierścieni.
  • Premiera serialu zaplanowana została na wrzesień 2022.
  • Więcej na temat serialu odnajdziesz w naszym poprzednim artykule.

W środę w sieci zadebiutował pierwszy teaser promujący najnowszą produkcję zrealizowaną przez Amazon Prime Video. Chodzi o serial oparty na Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Premiera serialu ma odbyć się jeszcze tego roku.

The Lord of the Rings: The Rings of Power – zwiastun

Wraz z publikacją pierwszego trailera serialu, potwierdzono także pełną nazwę serialu realizowanego przez Amazon. Nowa produkcja, która nawiązywać ma do tolkienowskich historii, będzie nosiła tytuł The Lord of the Rings: The Rings of Power (w wolnym tłumaczeniu: Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy).

W minutowym spocie zaprezentowanym w sieci nie widzimy jeszcze obsady ani żadnych ważnych fragmentów fabuły nowego serialu Amazonu. Pierwszy teaser to graficzna zapowiedź, w którym lektorka odczytuje Wiersz o Pierścieniu, pochodzący z książki Tolkiena.

The Lord of the Rings: The Rings of Power – premiera we wrześniu

Amazon potwierdził też datę premiery, o której mówiło się już od pewnego czasu. Władca Pierścieni w formie serialu zadebiutować ma w sieci 2 września 2022 roku. Na platformie Amazonu pojawi się wówczas pierwszy odcinek The Lord of the Rings: The Rings of Power, a kolejne udostępniane będą po jednym co tydzień.

Przeczytaj także: Problem z Władcą Pierścieni - fani protestują przeciwko nagości w serialu

Znany jest też już opis serialu opartego na powieściach Tolkiena. Jak zapowiada Amazon, akcja w The Lord of the Rings: The Rings of Power dziać ma się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi w Hobbicie i powieściach z sagi Władca Pierścieni. Widzowie będą mieli szansę na to, by zobaczyć, jak „powstały wielkie moce, królestwa rosły do ​​chwały i popadały w ruinę”.  W nowym serialu powrócić mają zarówno znane już widzom postaci, jak i pojawią się całkiem nowi bohaterowie. 

Serial Amazonu to kolejna adaptacja twórczości J.R.R. Tolkiena. W latach 2001-2003 premierę miały kolejne filmy będące bezpośrednimi adaptacjami książek Tolkiena. Za realizację Drużyny Pierścienia, Dwóch wież i Powrotu króla odpowiadał Peter Jackson. Po latach reżyser powrócił do Śródziemia, by zrealizować prequel dla Władcy Pierścieni. W 2012 roku premierę miał film Hobbit: Niezwykła podróż, a w kolejnych latach – Pustkowie Smauga i Bitwa Pięciu Armii.

Za reżyserię pierwszych dwóch odcinków serialu The Lord of the Rings: The Rings of Power  odpowiadać ma Juan Antonio.  Reżyserią kolejnych odcinków zająć mają się Wayne Che Yip (4 odcinki) oraz Charlotte Brändström (2 odcinki). Serial zadebiutować ma tego samego dnia jednocześnie w ponad 240 krajach na całym świecie.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)1
Okładka książki - Władca Pierścieni

Uniwersalna opowieść o walce ze złem, osadzona w realiach całkowicie wykreowanego, ale jakże bogato i szczegółowo opisanego świata, która...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy