reklama

"Władca Pierścieni" serial Amazon – premiera, opis fabuły, obsada

Data: 2019-08-18 12:02:15 Autor: Patryk Obarski

Władca Pierścieni to jedna z najpopularniejszych serii na świecie. Kultowe książki fantasy są wyznacznikami dobrej fantastyki dla wielu czytelników. Od niedawna wiadomo także, że Amazon wykupił prawa do tytułów Tolkiena i zrealizuje serial na ich podstawie. Co wiemy już o produkcji?

Władca Pierścieni

W ubiegłym roku w sieci pojawiły się informacje o tym, że popularna amerykańska firma Amazon – sprzedawca książek, filmów i muzyki, a także usługodawca VOD Amazon Prime – prześcignął popularne serwisy takie jak Netflix czy HBO i wykupił prawa do serialu Władca Pierścieni.

Czytaj także: Tolkien ma polskie korzenie? Wiele na to wskazuje

Amazon zapłacić miał za same prawa aż 250 milionów dolarów, czyli ponad 980 milionów złotych, a to dopiero początek wydatków związanych z produkcją. Jednak to nie powstrzymało producentów przed zaplanowaniem aż 6 sezonów. Amazon spodziewa się więc hitu.

Władca Pierścieni serial – informacje

O planach Amazonu wobec twórczości Tolkiena mówiło się już w 2017 roku, jednak dopiero na początku ubiegłego roku pewne było, że to właśnie ta firma faktycznie zrealizuje serial. I to z dość wielkim rozmachem, choć szczegóły nadal nie są znane.

Czytaj także: Syn Tolkiena wykorzystywany seksualnie? Szokujące informacje

Na ten moment wiadomo, że Amazon planuje stworzenie aż 6 sezonów serialu. To dość odważna decyzja, wszak na ich platformie streamingowej nie pojawił się jeszcze nawet odcinek pilotażowy serialu. Oprócz tego planuje się stworzenie spin-offu serialu, który jeszcze nie został nagrany. Budżet serialu wynosić ma około 500 milionów dolarów.

Nieoficjalnie mówi się, że Amazon pragnie, by ich serial Władca Pierścieni stał się alternatywą dla produkcji HBO – Gra o tron, która od dawna pozostaje hitem na konkurencyjnej platformie.

Władca Pierścieni serial – fabuła

W marcu 2018 roku Amazon przedstawił pierwsze szczegóły dotyczące fabuły serialu. Władca Pierścieni w wersji Amazonu stanowić ma prequel do tego, co zobaczyliśmy w filmach w reżyserii Petera Jacksona.

Czytaj także: Popularne cytaty z Władcy Pierścieni! Znajdź swoje ulubione!

7 marca na Twitterze serialu napisano: Witajcie w Drugiej Erze. Owa Druga Era stworzona została przez Tolkiena na wzór mitu o Atlantydzie i przedstawiała historię pojawienia się Pierścieni Władzy oraz Jedynego Pierścienia należącego do Saurona, a później wybuch wojny.

Władca Pierścieni serial – obsada

Na początku stycznia 2020 roku Amazon poinformował, kto oficjalnie pojawi się w ich wersji Władcy Pierścieni. Kto wystąpi w serialu?

W nowym serialu na podstawie książek Johna R.R. Tolkiena pojawią się znani z wielu produkcji amerykańscy aktorzy, w tym m.in. Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman oraz aktorka teatralna Sophia Nomvete.

W produkcje zaangażowani są JD Payne i Patrick McKay – showrunnerzu, a także scenarzysta do tej pory odpowiedzialny za konkurencyjną Grę o tron, Bryan Cogman.

Władca Pierścieni serial – premiera

Serial o Władcy Pierścieni Amazonu jest dopiero na etapie przedprodukcji. Oznacza to, że prawdopodobnie na planie nie padł nawet pierwszy klaps filmowy. Według przewidywań dziennikarzy branżowych produkcję Amazonu zobaczymy najwcześniej dopiero w 2021 roku.

Do tego czasu pozostają nam filmy w reżyserii Petera Jacksona, który zresztą również ma zostać zaangażowany przy powstawaniu tego serialu.

Warto także poznać książki J.R.R. Tolkiena. W jakiej kolejności je czytać? Przewodnik po książkach możecie znaleźć na łamach naszego serwisu.

W czerwcu 2019 roku do kin trafiła produkcja pt. Tolkien, która przedstawiła młodość J.R.R. Tolkiena – twórcy historii o Śródziemiu. Film został ciepło przyjęty przez widzów, otrzymując średnią ocenę 7/10 gwiazdek w serwisie IMDb.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien0
Okładka książki - Władca Pierścieni

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez ,,Władcę Pierścieni". Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: ,,Dla nas,...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje