Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – Początek wielkiej przygody...

Data: 2021-01-08 10:00:04 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to pierwsza z filmowych adaptacji powieści Władca Pierści, autorstwa autorstwa J.R.R. Tolkiena, zabierająca widzów w niesamowitą podróż do świata Śródziemia, gdzie czekać na nas będzie najprawdopodobniej najważniejsza historia w kinowym zakątku fatansy.

Obrazek w treści

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to amerykański film fantastyczny z 2001 roku w reżyserii Petera Jacksona.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – opis

O czym jest film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia? Nikomu nieznany Hobbit Frodo Haggins zostaje wplątany w nadchodzącą wielką wojnę, pomiędzy siłami Zła oraz Dobra. Potężny mroczny mag Sauron coraz dynamiczniej odzyskuje siły, a jego rosnące siły zaczynają stanowić coraz większe zagrożenie dla całego świata.

Bilbo wraz z magiem Gandalfem oraz przyjacielem Samem udają się w wielką podróż.

Czytaj także: "Władca Pierścieni" serial Amazon – premiera, opis fabuły, obsada

Staje przed nimi zupełnie nowe, wielkie wyzwanie, które możliwe do zrealizowania będzie jedynie w przypadku posiadania odpowiedniego zespołów, w którym znajdą się Legolas, Gimli, Aragorn, Boromir, Merr i Pippin.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – obsada

Kto wystąpił w Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia? Poprzez tę produkcję do świata zdecydowanie przebił się nieznany wcześniej Eliah Wood, którego obecnie możemy kojarzyć chociażby z Łańcuch szczęścia, Powrót do przyszłości II, Maniac, Środa Popielcowa czy... gra Broken Age oraz studio SpectreVision i ich Transference.

Czytaj także: Mad Max na drodze gniewu – najważniejsze informacje o filmie

U jego boku wystąpili Ian McKellen, Viggo Mortensen oraz Liv Tyler.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia? Emisja telewizyjna odbędzie się w środę, 29 września 2021 roku o godzinie 9:30 na HBO, w sobotę, 2 października o 20:00 na TVN 7 oraz w niedzielę, 3 października 2021 roku o 16:05.

Czytaj także: Skok stulecia. Mocny heist movie na wieczór

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – opinie

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia z miejsca stał się fenomenem, był to projekt wyznaczający standard, dotychczas nie osiągnął, nawet przez prequel w postaci cyklu Hobbit niezwykła podróż. Po dziś dzień Drużyna Pierścienia to klasyka, do której zdecydowanie warto powracać i odkrywać kolejne znakomite sceny i rozwiązania! Nie może dziwić, że po seansie wszyscy już oczekiwali na kontynuację - Władca Pierścieni. Dwie wieże.

Czytaj także: "The Duff. Ta brzydka i gruba" - udowodnić, że się mylą

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – książka

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia  to bezpośrednia filmowa adaptacja książki Drużyna Pierścienia, autorstwa niesamowitego i wciąż niezwykle cenionego Johna Ronalda Reuela Tolkiena, który w ten sposób otworzył absolutny fenomen w świecie fantasy. 

Książkę Drużyna Pierścienia w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Drużyna Pierścienia
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)27
Okładka książki - Drużyna Pierścienia

Drużyna Pierścienia to pierwsza z trzech części “Władcy Pierścieni”, czyli najsłynniejszej trylogii stworzonej przez J.R.R. Tolkiena. To właśnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy