reklama

Władca Pierścieni. Dwie wieże – film Petera Jacksona. Gdzie obejrzeć?

Data: 2020-05-02 19:28:55 Autor: Piotr Piekarski

W sobotę, 9 maja maja 2020 na antenie TVN7 po raz kolejny będziemy mogli obejrzeć zrealizowaną przez Petera Jacksona, obsypaną Oskarami ekranizację drugiego tomu Władcy Pierścieni. Dwie wieże. Czy warto do niej wrócić? Gdzie ją obejrzeć, jeśli nie korzystamy z telewizji?

Obrazek w treści

Władca Pierścieni. Filmy Petera Jacksona

Peter Jackson w latach dwutysięcznych zrealizował ekranizacje trzech części Władcy Pierścieni – książek Drużyna PierścieniaDwie wieże oraz Powrót króla. To epicka opowieść o podróży, jaką podejmuje hobbit Frodo wraz z kompanami w celu zniszczenia Pierścienia Władzy, by uniemożliwić potężnemu Sauronowi przejęcie władzy nad światem. Zachwycające efektami specjalnymi, obsypane Oskarami filmy nie zachwyciły wprawdzie najwierniejszych fanów Tolkiena – zbyt wiele wątków trzeba było w nich spłycić czy pominąc – ale sprawiły, że książki te stały się tak popularne, jak nigdy przedtem. Dzięki produkcjom Jacksona sławę zyskało wielu znakomitych aktorów – od Elijah Wooda, przez Viggo Mortensena, Orlando Blooma, aż po Liv Tyler.

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać książki Tolkiena?

Władca Pierścieni. Serial

Wkrótce Amazon zrealizuje osadzony w świecie Śródziemia serial Władca Pierścieni. Ma on jednak opisywać wydarzenia wcześniejsze niż te, które mogliśmy obejrzeć w filmach Petera Jacksona.  

Czytaj także: Jak powstawał film Hobbit?

Władca Pierścieni. Książki

Niewiele osób wie, że choć o Władcy Pierścieni mówi się często jako o trylogii, to jest to jedna książka, wydawana w trzech częściach. Takie przynajmniej było założenie autora – J.R.R. Tolkiena. W Polsce Władca Pierścieni dostępny jest w tłumaczeniach Marii Skibniewskiej, Jerzego Łozińskiego lub Marii i Cezarego Frąców. To z jednej strony powieść fantasy, z drugiej zaś – uniwersalna opowieść o walce dobra ze złem.

Władca Pierścieni. Dwie wieże. Gdzie obejrzeć?

W sobotę 9 maja 2020 – o godzinie 20:00 film Władca Pierścieni. Dwie wieże będzie można obejrzeć na antenie stacji TVN7. A jeśli nie macie telewizji, filmy dostępne są cały czas w ofercie serwisu streamingowego Netflix. 

Władcę Pierścieni w formie książkowej kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)1
Okładka książki - Władca Pierścieni

Uniwersalna opowieść o walce ze złem, osadzona w realiach całkowicie wykreowanego, ale jakże bogato i szczegółowo opisanego świata, która...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje