„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – tak wyglądają Orkowie w serialu Amazona

Data: 2022-06-22 22:09:18 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to jedna z najgorętszych premier tego roku! Na serial czekają niemal wszyscy fani twórczości Tolkiena. W ostatnim czasie ujawniono, jak będą wyglądać orkowie – trzeba przyznać robi to wrażenie!

Obrazek w treści
Fot. Ben Rothstein/ Matt Grace/Prime Video

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy wzbudza ogromne emocje wśród widzów. Wszyscy oczekują premiery, a twórcy ujawniają coraz więcej informacji dotyczących produkcji. Tym razem zaprezentowali, jak wyglądać będą Orkowie!

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – Amazon ujawnia, jak wyglądają Orkowie

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy już teraz można uznać za najdroższy serial, jaki kiedykolwiek powstał. Pewne jest, że największa część pieniędzy została wydana na stworzenie odpowiedniej scenografii i kostiumów. Właśnie teraz mamy okazję zobaczyć, jak zostali przedstawieni Orkowie.

Czytaj także: Aktorzy znani z „Władcy Pierścieni” uczcili dwudziestą rocznicę powstania filmu

Orkowie to rasa wykreowana przez Tolkiena. Odgrywają oni ważną rolę w trylogii Władcy Pierścieni, nie dziwi więc, że to właśnie tych bohaterów zaprezentowali twórcy na najnowszych zdjęciach z planu. Orkowie wyglądają nieco przerażająco i ich charakteryzacje są pieczołowicie wykonane. Wszystkie udostępnione przez twórców zdjęcia można obejrzeć w galerii na końcu artykułu.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – serial będzie wierny powieściom Tolkiena?

Twórcy podjęli się niezwykle trudnego przedsięwzięcia i chcą jak najwierniej odwzorować prozę Tolkiena. Po wyglądzie Orków można stwierdzić, że są oni na dobrej drodze, by w odpowiedni sposób przedstawić trylogię Władcy Pierścieni.

Czytaj także: Już są pierwsze zdjęcia i zwiastun serialu Amazonu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”!

Cała adaptacja ma liczyć 5 sezonów trwających łącznie aż 50 godzin, co z całą pewnością wpłynie na jakość odwzorowania treści powieści. Najprawdopodobniej dzięki rozległemu czasowi filmowemu będzie można dokładnie przedstawić wiele wątków.

Premiera serialu Władca Pierścieni od Amazon zbliża się wielkimi krokami

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to niezwykle wyczekiwana produkcja. Serial zadebiutuje 2 września 2022 roku. Wówczas dowiemy się, czy charakteryzacje wszystkich bohaterów są tak dobre, jak Orków. Na ten moment trzeba jednak jeszcze poczekać. W tym czasie możemy zaproponować odświeżenie trylogii Władcy Pierścieni.

Czytaj także: Najpopularniejsze cytaty z Władcy Pierścieni!

Na początek warto przypomnieć, w jakiej kolejności czytać Władcę Pierścieni. Trylogia J.R.R. Tolkiena składa się z trzech powieści. Są to kolejno: Drużyna PierścieniaDwie wieżePowrót króla. Polscy wydawcy zaproponowali czytelnikom wydanie jednotomowe, które zawiera wszystkie trzy części. Wydanie ukazało się nakładem Wydawnictwa Muza i można je kupić w popularnych księgarniach internetowych:

 

Tagi: władca pierścieni serial, władca pierścieni amazon, ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe
John Ronald Reuel Tolkien3
Okładka książki - Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez Władcę Pierścieni. Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących...

dodaj do biblioteczki
Reklamy