Stulecie Winnych, odcinek 13, sezon 1 i odcinek 14 i 15, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy?

Data: 2021-02-24 07:00:03 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Stulecie Winnych doczekało się reemisji serialu, który w marcu 2021 roku w pełni powróci na anteny kanałów Telewizji Polskiej, za sprawą trzeciego sezonu. Przypomnijmy sobie jak kształtowały się losy znanych nam bohaterów. Co czeka na nas w poniedziałek 22 lutego?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to polski serial z 2019 roku, stanowiący adaptację sagi o tym samym tytule. Ałbena Grabowska, prezentuje czytelnikom w jego ramach historię tytułowej rodziny, starającej się przetrwać w niezwykle trudnych czasach niepokojów oraz wojen. 

Czytaj także: Stulecie Winnych - serial powraca z trzecim sezonem z początkiem marca 

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 13 odc

Co się wydarzy w 13 odcinku Kozacka miłość? Jasiek trafia do aresztu, natomiast Kazia i Władek są bezsilni z powodu milczenia Łucji. Proszą o pomoc Bronię. Babka domaga się od dziewczyny, by ta ujawniła prawdę. Decyduje się zaszantażować dziewczynę. W Brwinowie dostrzec już można plakaty mobilizacyjne.

Do armii zapisuje się Jasiek, a Kazimierz przesyła list w którym obiecuje, że przyjedzie... 17 września. Wieruszowie wyjeżdżają za granicę. Po kilku dniach wybucha druga wojna światowa....

Czytaj także: 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

Córki Iwaszkiewiczów odnajdują ciało martwego niemieckiego żołnierza, Brwinowo izoluje się. Niestety nie wystarcza to na Niemców, którzy dokonują bezwzględnych działań na mieszkańcach. Doktor Brzozowski odmawia przeczytania wszystkim listu władz niemieckiej rzeszy. Pluton egzekucyjny szykuje się do wymordowania 10 mężczyzn....

Czytaj także: Serial Stulecie Winnych, odcinek 13, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji?

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 13 odc?

Gdzie można zobaczyć 13 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w środę, 24 lutego 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Doktor Bogumił – nowa książka autorki Stulecia Winnych!

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 14 odc

Co stanie się w 14 odc Kozacka miłość? Drugi sezon rozpoczyna się od brutalnych wydarzeń pierwszych dni wojny. Antoni ginie w pokazowej egzekucji, chroniąc jednocześnie Pawła. Brwinowa opanowana została przez Chaos. Poród rozpoczyna się, a Mania jest sama, ponieważ Paweł zniknął. Rodzina martwi się o Bronię po śmierci jej ukochanego. Willa Wieruszów staje się polowym szpitalem, gdzie Ania i Kazia Iwaszkiewicz pomagają rannym.

Czytaj także: Zodiak – w pogoni za psychopatą

Obowiązku doktora przejmuje młody doktor Greanatowicz. W szpitalu pojawia się Jasiek Winny, jest ubrany w mundur WP. Kasia chce go powstrzymać przed pójściem na front, ale nie udaje jej się to. Do domu rodzinnego pojawia się Kazimierz Tarasiewicz, sympatia przedwojenna Ani.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 14 odc?

Gdzie można zobaczyć 14 odcinek Kozacka miłość? Kolejny epizod zobaczyć będzie można w środę, 24 lutego na antenie kanału drugiego TVP od godziny 22:45.

Czytaj także: Serial Stulecie Winnych, odcinek 11, 12 i 13, sezon 1. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy je w telewizji?

Po reemisji odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na vod.tvp.pl.

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 15 odc

Co się wydarzy w 15 odcinku Kozacka miłość? Mania zdradza Ignacemu, że nie potrafi kochać Ani, jej zdaniem siostra odebrała jej Pawła. Ania opiekuje się Kazimierzem, czując do niego wiele czułości, choć nie zdefiniowanej. Stanisław nie akceptuje go jednak.

Bronia nie dochodzi do siebie, a niemieccy żołnierze wprowadzają coraz większy terror. Władek oraz Kazia obserwują jak śmierć ponosi 13-letni syn sąsiadów. Jamroży pomaga okupantom, a w Stawisku pojawiają się artyści. Niemcy niszczą księgozbiór biblioteki, w której pracowała Mania.

Czytaj także: Doktor Strange - Magia wkracza do filmowego świata Marvela!

Jedynie kilka książek udało jej się uratować. Kazimierz prosi Anię o rękę. Kobieta ją przyjmuje, choć wie już o wyjeździe do Warszawy i nie chce się na niego zgodzić. Uważa, że musi pomagać Broni, Mani oraz ojcu.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 15 odc?

Gdzie można zobaczyć 15 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w czwartek, 25 lutego 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Wykiwać klawisza – sport ponad prawem

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli – książka

Wiele osób zwraca uwagę na to, że serial Stulecie Winnych miejscami dość mocno odbiega od treści książek Ałbeny Grabowskiej. Pierwszy sezon bazuje na powieści Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli, oferując nam jednak nieco inną historię. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z samą powieścią Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli.:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli
Ałbena Grabowska23
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli

Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje