reklama

Serial Stulecie Winnych, odcinek 13, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji?

Data: 2020-05-31 10:46:58 Autor: Piotr Piekarski

13 odcinek – ostatni w drugim sezonie i 26 odcinek od początku serialu Stulecia Winnych. Przez ostatnie 3 miesiące polscy widzowie w każdą niedzielę zasiadali przed telewizorami, by śledzić emocjonujące losy członków rodziny Winnych – doświadczonych przez los, szukających szczęścia i własnej drogi. Już w niedzielę, 31 maja 2020, po godzinie 20:00 zobaczymy ostatni odcinek drugiego sezonu produkcji. Co się w nim wydarzy? Czy będzie sezon trzeci?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści fot. materiały prasowe TVP

Po sagę Stulecie Winnych polscy czytelnicy sięgają już od lat. Powieści, których autorką jest Ałbena Grabowska, zachwycają połączeniem kameralnej historii rodzinnej z historią Polski XX wieku. W 2019 mogliśmy oglądać pierwszy sezon Stulecia Winnych, inspirowany książką Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli. Drugi sezon jako podstawę scenariusza obrał powieść Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli. Przyszedł czas na ostatni odcinek sezonu. Przyjrzyjmy się bliżej wydarzeniom, które zobaczymy na ekranie. 

Czytaj także: Stulecie Winnych – 2 sezon, odcinek 25. Co się wydarzyło? 

 

3 sezon Stulecia Winnych

Ostatni, 13 odcinek 2 sezonu serialu Stulecie Winnych zobaczymy w niedzielę 31 maja 2020 o godz. 20:20. Jeśli powstanie 3 sezon Stulecia Winnych, zobaczymy go najprawdopodobniej wiosną 2021 roku.

Stulecie Winnych, sezon 2, odcinek 13. Ostatni odcinek 2 sezonu Stulecia Winnych

W poprzednim odcinku zobaczyliśmy umierającą Bronię. To wydarzenie odcisnęło piętno na pozostałych członkach rodziny Winnych. Każdy z nich na swój sposób stara się pogodzić z odejściem seniorki rodu, która zawsze pomagała, potrafiła doradzić czy podnieść na duchu. Stanisław jest zdruzgotany, myśli, że bez mamy jego życie nie ma sensu. Ignacy decyduje, że nie będzie już księdzem. 

Czytaj także: Wywiad z Ałbeną Grabowską, autorką Stulecia Winnych

NA tym jednak nie koniec dramatycznych wydarzeń. Brwinowo odwiedza Andzia wraz synami. Ściga ją sycylijska mafia i kobieta wierzy, że tu znajdzie schronienie. Stanisław usłyszał od Broni, że powinien poszukać sobie towarzyszki życia. Może tą kobietą stanie się właśnie Andzia?

Nie poprawiła się zupełnie sytuacja Łucji, która wierzyła, że posłuszeństwo wobec Walczaka pozwoli jej odzyskać wolność. Chociaż wyszła z więzienia, trafiła do sutenery, która staje się dla niej kolejną klatką – wcale nie złotą. Ania nie zgadza się na ślub z Michałem. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj także: Czy będzie 3 sezon serialu Stulecie Winnych?

Stulecie Winnych – gdzie obejrzeć serial?

Jak zawsze, w TVP1, w niedzielę, tuż po godzinie 20:00. Jeśli jednak ta pora Wam nie odpowiada, serial możecie obejrzeć na stronie vod.tvp.pl. Osoby opłacające abonament radiowo-telewizyjny mogą z serwisu korzystać bez opłat. Pozostali muszą wnieść niewielką opłatę. Zachęcamy Was, byście korzystali z legalnych źródeł i w miarę możliwości płacili za dostarczane Wam filmy, książki czy muzykę. W ten sposób pomagacie artystom, których sytuacja – szczególnie z powodu pandemii koronawirusa – stała się szczególnie trudna. 

Stulecie Winnych. Ci którzy walczyli – książka

Wiele osób zwraca uwagę na to, że serial Stulecie Winnych miejscami dość mocno odbiega od treści książek Ałbeny Grabowskiej. Cóż, znana jest reguła: „najpierw książka, potem film". Dlatego zachęcamy Was gorąco, byście sięgnęli po powieści Stulecie Winnych. Znajdziecie je w bibliotekach i w księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje