reklama

Stulecie Winnych, odcinek 15, 16 i 17, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy?

Data: 2021-02-25 07:00:01 Autor: Tamer Adas

Stulecie Winnych doczekało się reemisji serialu, który obecnie ponownie jest emitowany na kanach Telewizji Polskiej, skupiając się na wydarzeniach z drugiego sezonu. Niebawem serial powróci także z nowymi odcinkami w ramach trzeciej serii. Jak w trakcie drugiej wojny światowej radzą sobie Winni?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to polski serial telewizyjny z 2019 roku, stanowiący adaptację sagi o tym samym tytule. Ałbena Grabowska, prezentuje czytelnikom w jego ramach historię tytułowej rodziny, starającej się przetrwać w niezwykle trudnych czasach. Tym razem rodzinę zmaga terror niemiecki w okresie początku drugiej wojny światowej.

Czytaj także: Stulecie Winnych - serial powraca z trzecim sezonem z początkiem marca 

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 15 odc

Co się wydarzy w 15 odcinku Kozacka miłość? Mania zdradza Ignacemu, że nie potrafi naprawdę zakochać Ani, jej zdaniem siostra zwyczajnie odebrała jej Pawła. Ania opiekuje się Kazimierzem, czując do niego wiele czułości, choć nie zdefiniowanej i nieokreślonej. Stanisław, jej ojciec go jednak nie akceptuje.

Bronia nie dochodzi do siebie po śmierci męża. Niemcy wprowadzają coraz większy terror. Władek i Kazia obserwują jak śmierć ponosi 13-letni syn sąsiadów. Jamroży wspiera okupantów, a w Stawisku pojawiają się artyści. Niemcy niszczą księgozbiór biblioteki, w której pracowała Mania.

Czytaj także: 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

Jedynie kilka książek udało jej się uratować przed unicestwieniem. Kazimierz prosi Anię o rękę. Kobieta ją przyjmuje, ale wie i za nic nie chce się zgodzić na wyjazd do Warszawy. Uważa, że musi pozostać i pomagać Broni, Mani oraz ojcu.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 15 odc?

Gdzie można zobaczyć 15 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w czwartek, 25 lutego 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Doktor Bogumił – nowa książka autorki Stulecia Winnych!

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 16 odc

Co stanie się w 16 odc Kozacka miłość? Ania z Kaziem wprowadzają się do stolicy, natomiast Jasiek trafia do Lwowa, gdzie na czele Czerwonego Sztandaru stoi Wanda Wasilewska. W Warszawie Ignacy pomaga żydowskim dzieciom, w czym pomaga mu Krysia Żelazkiewicz.

Ania starannie poszukuje pracy, co niestety wpasowuje się wraz z kłótniami z mężem. Mania w Brwinowie prowadzi podziemną bibliotekę. Iwaszkiewiczowa proponuje skrycie zasobów w Stawisku. Ania w drodze do Brwinowa napotyka na Helę, zajmującą się szmuglowaniem rzeczy do Warszawy.

Czytaj także: Stulecie Winnych, odcinek 13, sezon 1 i odcinek 14 i 15, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy?

Hela sygnalizuje, że interesuje się Stanisławem, natomiast Ania spostrzega tortury Niemców na starym Żydzie. W jego obronie staje młoda kobieta, jednakże Ania odciąga ją na bok. Okazuje się, że to jej koleżanka Róża Frejlich, jak się okazuje ona i jej rodzina są sąsiadami Tarasiewiczów.

Kazimierz nie życzy sobie kontaktów Ani z Żydami. Pojawiają się informacje o budowanie getta, powstającego w zamkniętej dzielnicy żydowskiej.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 16 odc?

Gdzie można zobaczyć 16 odcinek Kozacka miłość? Kolejny epizod zobaczyć będzie można w czwartek, 25 lutego na antenie kanału drugiego TVP od godziny 22:45.

Czytaj także: Serial Stulecie Winnych, odcinek 11, 12 i 13, sezon 1. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy je w telewizji?

Po reemisji odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na vod.tvp.pl.

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 17 odc

Co się wydarzy w 17 odcinku Kozacka miłość? W Warszawie wzrasta niemiecki terror, Ania otrzymuje propozycje pracy w kawiarni Stokrotka, natomiast Kazimierz odnajduje sposób na nielegalne interesy, bez wiedzy ukochanej. Pomiędzy Tarasiewiczami dochodzi do kolejnych kłótni. 

Czytaj także: Doktor Strange - Magia wkracza do filmowego świata Marvela!

Hela pomaga Winnym, dzięki czemu zbliża się do Stanisława. W Stawisku trwa narada Iwaszkiewiczów, Ci chcą wesprzeć Karwasserów w getcie. Manię odwiedzają rodzice, mają informację o sytuacji syna.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 17 odc?

Gdzie można zobaczyć 17 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w poniedziałęk, 1 marca 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Wykiwać klawisza – sport ponad prawem

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych. Ci którzy walczyli – książka

Wiele osób zwraca uwagę na to, że serial Stulecie Winnych miejscami dość mocno odbiega od treści książek Ałbeny Grabowskiej. Pierwszy sezon bazuje na powieści Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli, oferując nam jednak nieco inną historię. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z samą powieścią Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka
Ślady. Psim tropem
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Femme fatale
Katarzyna Nowakowska
Femme fatale
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Pokaż wszystkie recenzje