reklama

„Światło którego nie widać”: Główną rolę w ekranizacji zagra niewidoma aktorka

Data: 2022-01-06 09:00:02 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Netflix zapowiedział produkcję serialu na podstawie powieści uhonorowanej Nagrodą Pulitzera w 2015 roku. Teraz dowiedzieliśmy się także, że główną rolę w produkcji Światło, którego nie widać zagra niewidoma aktorka. 

Obrazek w treści

Światło, którego nie widać to wydana w 2014 roku powieść autorstwa Anthony’ego Doerra, która otrzymała Nagrodę Pulitzera. Opowieść przedstawia losy niewidomej Marie-Laure i chłopca, który służył w elitarnej jednostce w Wehrmachcie. Teraz ich historia zostanie przeniesiona na ekran. 

Za serial będzie odpowiadać reżyser Stranger Things

Netflix potwierdził informacje, że za adaptację bestsellerowej powieści Światło, którego nie widać będzie odpowiadać Shawn Levy. Reżyser zajmował się już serialem Stranger Things, który odniósł ogromny sukces na platformie. Scenarzystą serialu jest Steven Knight. To właśnie on potwierdził nazwisko aktorki, która wcieli się w główną bohaterkę. Najciekawsze jest to, że obsadzona dziewczyna nie jest z branży filmowej.

Czytaj także: Stranger Things: sezon 4 – Netflix uchyla rąbka tajemnicy związanej z kolejnym sezonem

Główną bohaterkę zagra dziewczyna, która nie jest profesjonalną aktorką. W roli Marie-Laure wystąpi Aria Mia Loberti. Dziewczyna, o której wkrótce usłyszy świat, wcześniej nigdy nie była nawet na castingu filmowym. Mimo to w wywiadach scenarzysta opowiadał o przesłuchaniu Loberti i był szalenie zachwycony jej talentem. 

Czytaj także: Premiery Netflixa w styczniu 2022. Jakie nowe filmy i seriale?

Steven Knight powiedział, że Aria Mia Loberti jest niesamowitą aktorką i urodziła się już z tym talentem. Nie potrzebna była jej żadna szkoła filmowa. Oprócz talentu dziewczyna ma także rzadką chorobę genetyczną oczu, która nazywa się achromatopsja. 

Aria Mia Loberti nie widzi podobnie jak bohaterka, którą zagra

Choroba oczu dziewczyny powoduje, że w sprzyjających okolicznościach widzi ona szczątkowo, a czasami jest całkowicie niewidoma. Organizacje zajmujące się osobami z niepełnosprawnościami jest zdania, że wybór niewidomej aktorki jest najlepszą z możliwych decyzji producentów serialu. 

Czytaj także: Trwa sprawa Jakuba Żulczyka. Wyrok w poniedziałek

Według nich tylko osoba z niepełnosprawnością będzie w stanie oddać prawdziwy obraz niewidomej bohaterki. Nie zdarzy się wówczas żaden błąd dotyczący aspektu choroby, który sprawiłby, że serial stałby się nierzeczywisty. Aria Mia Loberti będzie autentyczną Marie-Laure, która powie:

Kiedy straciłam wzrok, Werner, ludzie mówili, że jestem dzielna. Ale to nie odwaga, nie mam wyboru. Budzę się ze snu i po prostu żyję. Czy ty nie robisz tego samego?

Takie słowa wypowiedziane przez Arię Mię Loberti będą prawdą. 

Światło, którego nie widać – książka 

Czteroczęściowy serial pojawi się na Netfliksie najprawdopodobniej w 2023 roku. Zostało jeszcze dużo czasu, aby przed seansem zapoznać się z powieścią. Światło, którego nie widać to powieść napisana przez Anthony’ego Doerra (wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca)

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Światło, którego nie widać
Anthony Doerr 16
Okładka książki - Światło, którego nie widać

Marie-Laure mieszka w Paryżu tuż przy Muzeum Historii Naturalnej, w którym pracuje jej ojciec. Kiedy dziewczynka kończy 6 lat traci wzrok, tata buduje...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy