"Szadź": Polkowska rusza tropem swojej przeszłości... Co wydarzy się w 5 i 6 odc serialu?

Data: 2020-11-10 15:05:02 Autor: Tamer Adas

Szadź to nowy serial przygotowany dla stacji TVN, będący adaptacją powieści Szadź, Igora Brejdyganta, prezentującą opowieść o komisarz Agnieszce Polkowskiej, niezwykle inteligentnej, utalentowanej i mającej liczne sekrety policjantki, zajmującej się najtrudniejszymi sprawami kryminalnymi. Co czeka fanów w odcinkach 5 i 6 odc Szadź?

Obrazek w treści 

Serial Szadź to polski kryminał z elementami thrillera stanowiący adaptację powieści o tym samym tytule Igora Brejdyganta.

Szadź – opis 5 odc

Co wydarzy się w 5 odcinku Szadź? Opinia publiczna otrzymała informację o zabójcy, który określony zostało jako "Syryjczyk". Co powoduje, że w mieście pojawiają się liczne, agresywne protesty, nastawione na grupę uchodźców.

Agnieszka zdaje sobie sprawę z tego, że jest to podrzucony fałszywy trop, jednak w całą sprawę wpleciono wątki polityczne, negatywnie wpływające na prowadzone śledztwo i pościg za mordercą.

Czytaj także: 30 kwietnia premiera serialu „Szadź" na podstawie książki Igora Brejdyganta. Co wiadomo o produkcji?

Polkowska otrzymała wskazówki, za którymi podąża. W ten sposób dociera do akt spraw z przeszłości. To właśnie wtedy orientuje się, że jej problemy z alkoholem znacząco obniżają jej wydajność i możliwości zapamiętywania oraz kojarzenia poszczególnych faktów.

Pierwszy mocny trop okazuje się kluczem, dla kolejnych działań i ścieżek do odkrycia. Jola spotyka się z matką, wypytując o przeszłość ich rodziny. Po tej rozmowie Agnieszka kieruje je do mieszkania zmarłego ojca, gdzie... odnajdują stare zdjęcie matki Polkowskiej. Ta była przepiękną blondynką, dysponującą niespotykaną urodą... pasującą idealnie do profilu mordercy....

Najważniejsze informacje o serialu Szadź.

Szadź – gdzie obejrzeć 5 odc?

Gdzie można zobaczyć 5 odcinek Szadź? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 10 listopada na antenie stacji TVN od godziny 21:30.

Czytaj także: „Szadź” – TVN zrobi serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta

Po premierze odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na platformie player.pl.

Szadź – opis 6 odc

Co stanie się w 6 odc Szadź? Piotr wraca do domu, gdzie stara się dokładnie opatrzyć zdaną mu ranę. Zdarzenie to spostrzega Monika, która zaczyna rozumieć co miało miejsce i co się dzieje z oraz wokół mężczyzny.

Agnieszka jest już pewna, że sprawia związana jest z nią bezpośrednio, mając także bezpośrednie powiązania z przeszłością jej rodziny. Teoretycznie Jola nie pasuje do profilu, jednakże Polkowska ma obawy wobec niej.

Czytaj także: Religia i zbrodnia. Recenzja serialu „Szadź"

Wojtek doradza jej, aby podzieliła się swoimi informacjami z Suzinem. Sytuacja ponownie zmienia się w chwili otrzymania wiadomości od mordercy. To właśnie ten czynnik oddala ją od poprzedniej myśli.

Polkowska chce jednak wybrać się do Duchnik, aby ostatecznie poznać pełną prawdę o swoim dzieciństwie.

Szadź – gdzie obejrzeć 6 odc?

Gdzie można zobaczyć 6 odcinek Szadź? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 17 listopada na antenie stacji TVN od godziny 21:30.

Czytaj także: "Szadź": Czy Polkowska może być mocno powiązana w śledztwo? Co wydarzy się w 4 i 5 odc serialu?

Po premierze odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na platformie player.pl.

Szadź – książka

Serial Szadź powstał na podstawie powieści Igora Brejdyganta pt. Szadź. Prezentując w powieściowy sposób losy komisarz Agnieszki Polkowskiej, zajmującej się najtrudniejszymi sprawami.

Książkę Szadź kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szadź
Igor Brejdygant1
Okładka książki - Szadź

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować - zbyt wiele wymaga, słynie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje