Zmiany w organizacji targów książki w 2020. Nie będzie spotkań na stoiskach

Data: 2020-07-29 09:22:35 Autor: pobarski

Z powodu pandemii wirusa zrezygnowano z organizacji majowych targów książki w Warszawie oraz wielu mniejszych imprez literackich. Na październik planowane są targi książki w Krakowie. Jakie nowe zasady czekają czytelników, autorów i wydawców?  

Obrazek w treści

Jak poinformował organizator Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, w tym roku krakowska impreza literacka odbędzie się w nieco innej, zmienionej formie. Wszystko z powodu konieczności zapewnienia czytelnikom bezpiecznych warunków, minimalizujących ryzyko zarażenia koronawirusem. 

Jedną z największych zmian jest inny sposób organizacja spotkań autorskich. Do tej pory czytelnicy, którzy na targi przyjeżdżali, by otrzymać podpis ulubionego pisarza, z reguły stawali w kolejce na hali targowej, z kolei podpisywanie książek odbywało się na stoisku wydawnictwa. W tym roku żaden pisarz nie da autografu w innym miejscu niż w Strefie Autora

W nowym, dodatkowo wydzielonym miejscu na hali powstanie specjalne miejsce, gdzie autorzy będą podpisywać swoje książki. W tym samym miejscu w czasie spotkania będzie można także kupić egzemplarz najnowszej książki, która od razu trafi do podpisu. Autora i czytelnika oddzielać będzie natomiast ścianka ochronna stworzona z pleksi, a za zachowanie odpowiedniej kolejności w kolejce, odpowiadać będzie ochrona Targów. Po zakończeniu każdego spotkania, biurko autora oraz punkt sprzedaży mają być dezynfekowane

Czytaj także: Warszawskie Targi Książki 2020 odwołane!

Z kolei używane dotychczas sale seminaryjne, w których odbywały się szkolenia, warsztaty i rozmowy moderowane z pisarzami, zostaną powiększone i przygotowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. 

Jak duża będzie Strefa Autora i czy jednocześnie w strefie tej będzie kilka spotkań autorskich? Tego na ten moment nie wiemy. Organizatorzy już teraz proszą jednak wydawnictwa o rezerwację miejsc. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje